Zawiasy do piekarników Amica
Drogą do w pełni działającego piekarnika, który bez zarzutu spełnia swoją rolę w kuchni, są jego sprawne elementy. Choć z pozoru mało ważne, zepsute zawiasy do piekarnika Amica mogą jednak pociągnąć za sobą szereg awarii. Zawiasy to części, których dotyczy jedna z najczęstszych usterek piekarników i zazwyczaj są one powodem nieprawidłowego użytkowania, jak trzaskanie, zbyt silne zamykanie i ciągnięcie, a także nieprawidłowy montaż drzwi po ich wyjęciu do czyszczenia. Mogą także zniszczyć się na skutek zwykłego zużycia - używając piekarnik latami, zawiasy mogą w końcu poluzować się, drzwi zaczną opadać i stracą na szczelności. Nieszczelne drzwi do piekarnika będą z kolei bezpośrednią przyczyną znacznej utraty jego wydajności, ponieważ z wnętrza zacznie uciekać ciepło - to prowadzi do wyższych rachunków. W przypadku zepsutych zawiasów, właściwa praca piekarnika będzie zaburzona, a więc elementy trzeba jak najszybciej wymienić na nowe. Wymianę na szczęście możesz przeprowadzić samodzielnie, nie jest to trudny zabieg. Po zamontowaniu zawiasów, pamiętaj, aby co jakiś czas je nasmarować, by usprawnić ich działanie.
- powrót do Części do piekarników Amica
- Zawiasy
- Zawiasy (wszystkie) (42)
- Zawiasy drzwi (37)
- powrót do Części do piekarników Amica
- Zawiasy
- Zawiasy (wszystkie) (42)
- Zawiasy drzwi (37)
Zawiasy do piekarników Amica można wymienić na nowe!
Czy znalazłeś już nowe zawiasy do piekarników Amica? Dowiedz się, jak zaczęła się historia tych urządzeń. Kiedy pierwsi europejscy osadnicy przybyli do współczesnej Ameryki, tradycyjne piece kamienne zostały nieco zmodernizowane. Mieszkańcy kolonii zaczęli gotować w wentylowanych ceglanych piecach. Oczywiście w tego typu piekarnikach wciąż brakowało nowoczesnych udogodnień, które dziś uważamy za oczywiste, takich jak pokrętła i termostaty. Użytkownik pieca potrzebował czasu na ręczne wkładanie i wyjmowanie drewna, aby w razie potrzeby rozpalić lub schłodzić żar. Również mierzenie temperatury nie było tak proste, jak zwyczajne odczytanie cyfr z wyświetlacza. Zamiast tego wkładano rękę do środka i tak sprawdzano poziom gorąca.
Największy wkład w rozwój pieców w XVIII wieku przypisuje się hrabiemu Rumfordowi z Anglii. Hrabia Rumford dokonał ulepszeń w piecu Castrol, który został wynaleziony przez Francois Cuvillies w 1735 roku. Piec ten był wówczas uważany za rewolucyjny, ponieważ pomagał ograniczyć dym z ognia. Hrabia opracował żelazny piec, który mógł podgrzewać wiele garnków na raz i był regulowany, aby gotować każde z naczyń w innej temperaturze. Były to zalążki współczesnych pieców i piekarników, które znamy dzisiaj. Ta innowacja została posunięta o krok dalej przez Zachausa Winzlera, ponieważ do gotowania używał pieców gazowych zamiast opalanych drewnem. James Sharp opracował zamknięty system oparty na tym projekcie, a pierwszy model piekarnika gazowego był w sprzedaży w 1834 roku. Prawie 60 lat później William Hadaway otrzymał pierwszy patent na piekarnik elektryczny. Hadaway zaprojektował również pierwszy toster Westinghouse. Dziś te urządzenia są znacznie prostsze i wygodniejsze w obsłudze, a części zamienne, jak termostaty czy zawiasy do piekarników Amica, możemy dostać od ręki w North.
Zawiasy do piekarnika Amica - kiedy czas je wymienić?
Zanim zamontujesz nowe zawiasy do piekarnika Amica, warto dowiedzieć się dlaczego te elementy zawodzą - znając przyczyny, łatwiej będzie Ci uniknąć usterek. Popełnianie tych samych błędów przy każdej kolejno zamówionej części jest prostą drogą do starty czasu, energii i sporej ilości pieniędzy. Jeśli zawiasy do piekarnika Amica przestaną działać prawidłowo, drzwi mogą przestać się domykać, przez co ciepło zacznie uciekać na zewnątrz, tym samym znacznie zmniejszając wydajność pracy urządzenia. Te elementy mogą nieprawidłowo działać, między innymi, z powodu nierównomiernego rozmieszczenia zawiasów lub ich wygięcia, zniekształcenia czy wady. Tak więc, właściwa regulacja zawiasów w drzwiach piekarnika jest konieczna, aby zapewnić ich prawidłowe działanie. Dowiedz się, jak prawidłowo wyregulować elementy tak, by drzwi działały prawidłowo.
Regulacja zawiasów jest bardzo łatwym zabiegiem. Wszystko, czego potrzebujesz, to zachować ostrożność podczas procesu - zacznij więc od odłączenia urządzenia od zasilania. Drzwi piekarnika, nawet na zewnątrz, mogą być dodatkowo bardzo gorące, jeśli niedawno z niego korzystałeś. Przed przystąpieniem do dalszych czynności należy ostudzić piekarnik i, jeśli to możliwe, założyć rękawiczki ochronne. Jeśli ten punkt został odhaczony, zacznij od regulowania górnego zawiasu. Odkręć i wyjmij śruby łączące piekarnik z zawiasami. Poluzuj te śruby, które znajdują się z boku piekarnika, a nie na jego drzwiach. Następnie zacznij obracać zawiasy w kierunku na zewnątrz i do wewnątrz, starając się utrzymać je w pozycji równoległej. W międzyczasie dokręć tył śruby.
Aby wyregulować zawias dolny należy najpierw zdjąć z niego ciężar drzwi. W tym celu umieść śrubokręt między przestrzenią, w której łączą się oba górne zawiasy. Gdy prawidłowo przyłożysz śrubokręt, drzwi bardzo prosto wyjmiesz. Prawdopodobnie już potrafisz wyciągać drzwi, ponieważ zazwyczaj robi się to przy czyszczeniu. Teraz zdejmij dolny zawias. W następnym kroku przejdź do zatrzasku drzwiczek - to metalowa płytka, która służy do zablokowywania drzwi, także podczas procesu regulacji zawiasów. Pamiętaj, że jeżeli potrzebujesz dodatkowych instrukcji, które przeprowadzą Cię krok po kroku przez proces wymiany lub regulacji poszczególnych elementów w Twoich sprzętach domowych, zajrzyj na nasz kanał na YouTube. Ważny jest także dobór odpowiedniej części - przed zakupem sprawdzaj więc oznaczenia z tabliczek znamionowych. Użyj filtra na górze strony, by jeszcze szybciej znaleźć to, czego szukasz.
Piekarnik buczy
Kiedy przestaje nam działać jakiś sprzęt AGD nie porzucajmy go od razu na straty. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.
Zobacz rozwiązanie