Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Piekarnik Rodzaj urządzenia

Termostaty do piekarników Amica

W przypadku uszkodzenia, zużycia lub zepsucia termostatu piekarnik najprawdopodobniej zostanie wyłączony z użytku. Funkcją termostatu jest kontrolowanie temperatury wewnątrz urządzenia - utrzymywanie jej na stałym poziomie, w zależności od ustawień, które wybierzesz. Element jest w stanie utrzymać ciepło poprzez wyczuwanie go, a następnie samodzielne włączanie i wyłączanie ogrzewania tak, aby utrzymać ustawioną temperaturę. Ponieważ całe działanie piekarnika opiera się na wytwarzaniu ciepła i utrzymywaniu go na stałym poziomie przez określoną ilość czasu, to uszkodzenie części, która jest za do odpowiedzialna sprawi, że urządzenie nie będzie działać sprawnie. W takim wypadku termostat powinien zostać wymieniony na nowy, co w wielu przypadkach jest nie tylko najlepszym, ale także jedynym rozwiązaniem. North oferuje szeroki wybór termostatów, zarówno oryginalnych, jak i zamiennych. Sprawdź oznaczenia z tabliczki znamionowej, aby prawidłowo dobrać nowy element.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
Instrukcje naprawy

Termostat do piekarnika Amica - jak zdiagnozować usterkę?

Termostat do piekarnika AmicaTermostat do piekarnika Amica to element Twojego urządzenia, który odpowiada za kontrolowanie jego temperatury. Wyczuwa stopień ciepła, po czym na przemian włącza i wyłącza ogrzewanie, aby je utrzymać. Piekarnik to urządzenie, którego praca bazuje na wytwarzaniu ciepła i utrzymywaniu go na stałym poziomie przez określony czas - oznacza to, że uszkodzenie lub zepsucie termostatu i elementów grzejnych prawdopodobnie uniemożliwi jego używanie. Zanim przetestujesz termostat do piekarnika Amica, postaraj się obserwować problem. Lampka kontrolna,, która powinna działać bez zarzutu, w przypadku awarii termostatu może nie gasnąć bądź nie świecić się. Nie gasnąca lampka może być sygnałem, że urządzenie nie jest w stanie osiągnąć odpowiedniej temperatury, może to także oznaczać usterkę elementów grzejnych. Jeśli przy pieczeniu - zakładając, że sprzęt jest prawidłowo ustawiony i odczekałeś odpowiednią ilość czasu - zauważysz, że jedzenie wychodzące z piekarnika jest surowe lub spalone, może to oznaczać wadliwy termostat do piekarnika Amica. Jak wykonać dodatkowe testy na działanie części?

Jeśli posiadasz multimetr, przyda Ci się w testowaniu termostatu. Odłącz piekarnik, a następnie zlokalizuj element. Zazwyczaj są trzy miejsca, w których się może znajdować - aby dowiedzieć się, gdzie jest w Twoim modelu, sprawdź instrukcję. Po tym wyjmij część - najczęściej wygląda ona jak cienki drut bądź okrągły kawałek metalu. Sprawdź czy multimetr jest skalibrowany, po czym ustaw go na najniższą wartość omów i umieść na termostacie. Sprawdź odczyt - równy bądź bliski zeru, oznacza, że to nie termostat jest problemem w Twoim piekarniku. Brak odczytu oznacza, że powinieneś wymienić część na nową.

Kolejnym sposobem jest użycie termometru - wystarczy taki do mięsa. Nagrzej piekarnik, a następnie sprawdź czy odczyty z termometru zgadzają się z Twoimi ustawieniami urządzenia. Najlepiej sprawdzić wynik przed otwarciem drzwiczek, jeśli tylko jest to możliwe. Jeśli musisz otworzyć drzwiczki, może jest, że temperatura spadnie o kilka stopni - nie powinna jednak spaść o więcej niż pięć. Możesz także skalibrować termostat i sprawdzić, czy to rozwiąże Twój problem. Po nagrzaniu piekarnika, zmierz jego rzeczywistą temperaturę za pomocą termometru i skalibruj termostat. Usterka tego elementu najczęściej oznacza konieczność jego wymiany - urządzenie nie będzie sprawnie pracować, jeśli termostat nie spełnia swojej roli. Niezależnie od tego, jaka część wymienna potrzebna jest dla Twojego sprzętu - ruszty, blachy czy termostat - piekarnik Amica jest tylko jednym z urządzeń, dla których elementy znajdziesz w North.

Piekarnik buczy

Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Piekarnik buczy
scroll top