Szyby do kuchenek
Oryginalne i zamienne szyby do kuchenek. Użyj filtrów, aby szybciej dobrać właściwą część do Twojego sprzętu. Zidentyfikuj swój model sprzętu i wpisz w pole wyszukiwania. Szukasz tabliczki znamionowej do kuchenki i nie możesz znaleźć? Podpowiadamy, że najprawdopodobniej znajduje się ona wewnątrz komory pieczenia, na ściance. Jeśli nie wiesz jak nazywa się poszukiwana przez Ciebie część - sprawdź nasze karty złożeniowe. Dla zagwarantowania bezpiecznej wymiany zepsutej części w Twoim urządzeniu, stworzyliśmy szereg filmików instruktażowych na kanale YouTube. Chcesz usunąć tłuste plamy po pieczeniu swojej ulubionej potrawy zajrzyj do naszej oferty preparatów pielęgnacyjnych do sprzętów AGD.
Co zrobić ze stłuczoną szybą w kuchence?
Zakup kuchenki do domu wiąże się ze sporym ryzykiem, szczególnie w transporcie. Jeżeli urządzenie nie będzie odpowiednio zabezpieczone może ulec uszkodzeniu. Szczególnie pękają szyby do kuchenek. Naprężenia powstające w trakcie jazdy samochodem kruszą delikatną powłokę kuchenki w większości modelach. Zgłoszenie szkody przy dostarczeniu przesyłki okazuje się wyjściem z sytuacji, ale czas załatwienia sprawy niestety znacznie wydłuża się i zanim uda się naprawić szkodę, będziemy musieli poczekać kilka tygodni.
Wyjściem z problemu może okazać się wymiana szyby na nową, oczywiście „na własną rękę”. Szyba do kuchenki składa się z kilku elementów: szyby wewnętrznej, środkowej i zewnętrznej. Czasami można dostać ofertę na kompletną szybę wraz z prowadnicami na zawiasy. Montaż samej szyby jest prosty, wystarczy odpowiednio nacelować ją na zawiasy w kuchence i wsunąć. Uchwyt się przekłada ze starych drzwiczek. Należy postępować ostrożnie, cały czas trzymać drzwiczki, ponieważ mogą się zamknąć z trzaskiem.
Pielęgnacja szyby do kuchenki sprowadza się do odtłuszczenia jej i usunięcia odcisków palców. Szczególnie widoczne są na powłoce inox. Po pieczeniu potraw zostają nieestetyczne ślady, ale jeżeli na bieżąco dbamy o sprzęt i przecieramy ubrudzone elementy, tym łatwiej pozbyć się zanieczyszczeń. Najtrudniej usunąć uporczywe zabrudzenia oraz zaschnięte plamy. Czasami wcześniejsze namaczanie nie pomaga.
Brak gazu w kuchence
Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Warunkiem naprawy jest odpowiednie rozpoznanie problemu w urządzeniu. Udowadniamy, że drobne naprawy możesz wykonać samodzielnie. Pilnujemy również, abyście jak najlepiej dbali o własne urządzenia. Nieustannie szkolimy się w kwestii naprawy sprzętów AGD, aby pomagać naszym klientom.
Zobacz rozwiązanie