Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Kuchenka Rodzaj urządzenia

Pokrętła do kuchenek

(6 434 produktów)

Pokrętła do kuchenki mogą ulec uszkodzeniu z różnych powodów - również przez ciągły bezpośredni kontakt z ciepłem oraz wilgocią. Używane codziennie, a nawet kilka razy w ciągu dnia, mogą ulec szybkiemu zużyciu bądź zepsuciu. Są one istotną częścią Twojego urządzenia kuchennego, a więc ich zniszczenie może przysporzyć frustracji. Usterka pokrętła do kuchenki gazowej może też skutecznie uniemożliwić Ci gotowanie, a w takim wypadku nie ma innej alternatywy - części należy wymienić. W naszej ofercie znajdziesz setki oryginalnych oraz zamiennych pokręteł do kuchenki, a wygodne filtry na górze strony ułatwią Ci szybkie znalezienie i zakup dokładnie tego, czego potrzebujesz. Przejrzyj nasz asortyment dostępnych pokręteł do kuchenki i znajdź te, idealnie pasujące do Twojego urządzenia. Szybko dostarczymy Ci części zamienne do modelu, który posiadasz, a Ty z łatwością będziesz mógł wymienić je samodzielnie. Po więcej informacji na temat poszczególnych części, odwiedź nasz kanał na YouTube i obejrzyj filmiki instruktażowe.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność

Pokrętła do kuchenki - odpowiednie ustawienia

Lubisz gotować i zastanawiasz się na jakie ustawienie przesunąć pokrętło do kuchenki, aby temperatura zgadzała się z przepisem? Dopasowanie żaru może być o tyle trudne, że w niektórych kuchenkach numery kończą się na 5, w niektórych na 9, a niektóre nie mają żadnych oznaczeń. Skąd więc wiedzieć, jak ustawić pokrętło do kuchenki gazowej, jeśli przepis każe Ci gotować na konkretnej temperaturze? Opcja 4 będzie mieć inną temperaturę w oznaczeniach do 5, a inną w oznaczeniach do 9. Dowiedz się, jakie ustawienie wybrać, aby przepis wyszedł idealnie.

Pokrętło do kuchenki

Niezależnie od tego, jakie oznaczenia posiada Twoja kuchenka, numery 1 i 2 równają się z niskim żarem, a w systemie do 9 możesz ustawić także na 3. Kiedy Twój przepis każe Ci gotować na niższej temperaturze, właśnie to oznaczenie powinieneś wybrać. Zawsze zaczynaj jednak od ustawienia 1 i powoli podkręcaj do góry.

Średnią temperaturę uzyskasz ustawiając pokrętło do kuchenki gazowej między numerami 4 a 6, a w przypadku urządzenia z niższymi numerami, będzie to 3. Jest to ustawienie najbardziej odpowiednie do gotowania warzyw. Pamiętaj jednak, że przesuwając kurek na 6, ustawienie kuchenki przechodzi w poziom średnio wysoki.

Ustawienie między 7 a 9, bądź dla kuchenki z niższymi oznaczeniami 4 i 5, to temperatura najwyższa, która szybko zagotuje wodę lub olej. W naszej ofercie, oprócz pokręteł numerowanych, znajdziesz także takie z innymi oznaczeniami, bądź bez nich. Wybierz te, które są wygodne dla Ciebie i odpowiednie dla Twojego urządzenia.

Pokrętło do piekarnika Amica 8056664
Pokrętło do piekarnika Amica 8061459
Pokrętło do kuchenki Amica 9072315
Pokrętło do kuchenki Beko 250315004
Pokrętło do kuchenki Amica 9050629
Pokrętło do kuchenki Amica 1013008
Pokrętło do kuchenki Amica 9050630
Pokrętło do kuchenki Beko 157244012
Pokrętło do kuchenki Amica 9042976
Pokrętło do piekarnika Amica 9073017
Pokrętło funkcji do piekarnika Beko 250400007
4890
Wyślemy w poniedziałek
Pokrętło do kuchenki Amica 1032747
Pokrętło do kuchenki Gorenje 228024
Pokrętło do kuchenki Beko 250315068
4090
Wyślemy w poniedziałek
Pokrętło zegara do kuchenki Amica 8006735
Pokrętło do kuchenki Amica 8009098
Pokrętło do kuchenki Amica 9042650
Pokrętło do kuchenki Gorenje 242528
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Pokrętło w kuchence - jakie są objawy, gdy jest uszkodzone?

pokrętła do kuchenki

Kuchenki gazowo-elektryczne, choć obecnie mogą być zastąpione szeregiem innych rozwiązań technologicznych – takich jak chociażby płyty indukcyjne albo ceramiczne – nadal nie tracą na popularności. Ich wygodna, intuicyjna obsługa, a także prostota w czyszczeniu i zdobywane latami zaufanie konsumentów sprawiają, że na rynku stale pojawiają się nowe, coraz bardziej zaawansowane modele. Fakt jest jednak taki, że ze względu na częste użytkowanie oraz kontakt z różnego rodzaju zabrudzeniami i tłuszczem, w kuchenkach dość często dochodzi do drobnych awarii. Najpopularniejsze z nich to chociażby przytkane dysze, uszkodzone iskrowniki bądź termopary, nieprawidłowo działający zegar, a także – problem z działaniem pokręteł.

Pokrętła do kuchenki to jedne z jej podstawowych elementów, bez których właściwa obsługa urządzenia byłaby niemożliwa. Niestety, najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego i z biegiem czasu po prostu się zużywają. Mogą występować problemy z ich przekręcaniem, wynikające z uszkodzenia mechanicznego, np. ułamanego plastiku bądź zepsutego mechanizmu. Czasami wycierają się oznaczenia albo cała część jest już na tyle wyrobiona, że *nie obraca si*ę prawidłowo. Wówczas trzeba koniecznie dokonać wymiany, aby móc cieszyć się sprawnym działaniem kuchenki przez długie lata. Dostępne w naszej ofercie pokrętła pasują do modeli wszystkich popularnych producentów i nie sprawiają problemów w samodzielnej wymianie. To gwarancja trwałości, wygody użytkowania, a także bezproblemowego korzystania z urządzenia.

Brak gazu w kuchence

Zawsze używamy sprzętu dopóki działa. W momencie awarii nie musimy panikować. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Brak gazu w kuchence
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się
scroll top