Ruszty do kuchenek Mastercook
Kuchenka jest urządzeniem, które ma za zadanie przynosić nam ciepłe i świeże posiłki niemal każdego dnia. W tych czasach ciężko wyobrazić sobie, by jakakolwiek kuchnia, czy to domowa czy komercyjna, istniała bez niej. Odpowiednia konserwacja jest niezwykle ważnym krokiem przedłużenia życia sprzętu - daje nam także możliwość pełnego korzystania z funkcji urządzenia. Jednym z kroków prawidłowej konserwacji jest wymiana wadliwych, uszkodzonych i zużytych części. Ruszt do kuchenki Mastercook jest elementem, który w przypadkach jak mocne zarysowania czy zbytnie nagromadzenie niemożliwego do usunięcia brudu, powinien zostać wymieniony na nowy. Nawarstwiona spalenizna nie tylko psuje efekt estetyczny, ale może mieć także negatywne skutki dla Twojego zdrowia. Sprawdź ofertę North i wybierz nowy ruszt do kuchenki Mastercook, dając nowe życie Twojemu urządzeniu. Pamiętaj, aby nowe części do Twoich sprzętów domowych dobierać na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Odwieź także nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz filmiki instruktażowe.
- powrót do Części do kuchenek Mastercook
- Ruszty
- Ruszty (wszystkie) (15)
- Ruszty na płytę palników (7)
-
powrót do Części do kuchenek Mastercook
- Ruszty
- Ruszty (wszystkie) (15)
- Ruszty na płytę palników (7)
Ruszty do kuchenki Mastercook - skuteczne czyszczenie
Podczas czyszczenia urządzenia, bardzo ważne jest, aby ruszt do kuchenki Mastercook nie był omijany. Jeśli więc masz już nową część, warto o nią zadbać, by posłużyła Ci dłużej. Większość rusztów wykonanych jest z żeliwa - jest to twardy oraz solidny materiał. Taki metal może się jednak zarysować, a więc zwracaj uwagę na to, czego używasz do szorowania - może to być niemetalowa szczotka lub miękka gąbka. Używając silnych środków, jak np. z amoniakiem, poświęć więcej czasu na opłukiwanie w gorącej wodzie oraz dokładnie wysuszenia, by zapobiec rdzewieniu. Przy okazji warto wyczyścić pokrętła lub palniki. Często domowe rozwiązania na czyste ruszty do kuchenki gazowej Mastercook okazują się lepsze, a także wykorzystują składniki, które prawdopodobnie już posiadasz.
Zanim rozpoczniesz czyszczenie, upewnij się, że ruszt do kuchenki Mastercook nie jest rozgrzany, a następnie zdejmij z płyty i, w miarę możliwości, wsuń do zlewu. Wypełnij gorącą wodą z płynem do mycia naczyń i pozostaw tak na około 15 minut lub, w razie potrzeby, dłużej. Możesz wykorzystać także wannę, jednak później dokładnie ją wyczyść. Po namoczeniu rusztu warto zrobić mu porządny peeling, aby usunąć spalone resztki jedzenia. Przyda Ci się do tego soda oczyszczona nałożona sztywną, niemetalową szczotką. Po usunięciu bardziej "ruchomych" zabrudzeń, pora na tłuszcz. Ruszt jest ciężką do doczyszczenia powierzchnią, do której z łatwością przyklejają się resztki żywności oraz oleje. Aby więc skutecznie pozbyć się bardzo upartych zabrudzeń, trzeba zwrócić się w kierunku środków chemicznych, jak odtłuszczacze, np. w formie proszku. Takie środki działają najlepiej, jeśli ruszt do kuchenki Mastercook zostanie najpierw namoczony. Odtłuszczacz powoli rozkłada brud nagromadzony na elemencie, a więc musisz zostawić go na co najmniej 15 minut. Optymalny czas wynosi jednak 30 minut.
Wolisz domowe, mniej chemiczne sposoby? Zrób pastę, mieszając sodę oczyszczoną z wodą, w proporcjach 1:2, gdzie więcej jest sody. Taką mieszankę rozłóż na ruszcie i pozostaw na 20 minut. Po tym przetrzyj wszystko miękką szmatką lub gąbką. Po zakończeniu czyszczenia - niezależnie od tego, który sposób wybrałeś - wypłucz ruszt gorącą wodą i osusz czystą szmatką lub ściereczką. Pamiętaj też, że ruszt do kuchenki Mastercook nie nadaje się do czyszczenia z zmywarce! Aby zapobiec rdzy zawsze upewniaj się, że czyszczone elementy osuszasz ręcznikiem, a później dodatkowo pozwalasz i samodzielnie wyschnąć do końca, zanim znów założysz je na kuchenkę. Nowe części warto dobierać na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej. Utrzymywanie sprzętów kuchennych w czystości jest jednym z najważniejszych kroków prawidłowej konserwacji, która przedłuża ich życie.
Brak gazu w kuchence
Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.
Zobacz rozwiązanie