baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części

Części do desek do prasowania

(221 produktów)

Poniżej zestawiono części oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki do desek do prasowania. Używając filtrów szybciej wyszukasz pożądaną część. Podaj swój model sprzętu i wpisz w pole wyszukiwarki. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Przy wyborze części ułatwi Ci plik zawierający pełną listę części dla danego modelu. Sprawdź koniecznie nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy, jak w prosty sposób wymieniać i naprawiać części w sprzętach AGD. Chcesz cieszyć się czystością swoich sprzętów jak najdłużej? Zakup profesjonalne środki do pielęgnacji sprzętów AGD w naszym sklepie.

Dostępność

Z czego składa się deska do prasowania?

Historia desek do prasowania jest bardzo krótka. Przed wynalezieniem osobnego akcesorium do prasowania jako podstawę pod ubranie i żelazko wykorzystywano po prostu stół lub zwykłą deskę drewnianą opartą na dwóch krzesłach.

deska do prasowania

Mimo istnienia żelazek od VIII w. n.e., żadne usprawnienia nie ulepszyły samej deski do prasowania. Dopiero w roku 1892 czarnoskóra Amerykanka Sara Boone opatentowała osobną konstrukcję przeznaczoną wyłącznie do prasowania. Od tamtego czasu praktycznie niewiele się zmieniło - obecne deski do prasowania wyglądają prawie identycznie.. Wyjątkiem są urządzenia zasilane energią elektryczną, połączone z generatorem pary.

Stacje prasowalnicze wszelkiego typu zasilają obecny rynek żelazek i akcesoriów do prasowania, umożliwiając integrację deski z żelazkiem. Standardowa deska do prasowania składa się z dwóch głównych elementów. Płaska, długa płyta wykonana na ogół z aluminium, dawniej z drewna, obmyślona została tak, by móc na niej rozłożyć tkaninę wielkości męskiej koszuli. Często na jednym z końców płyty umieszczany jest druciany uchwyt, pozwalający na odstawienie gorącego żelazka lub zawieszenie wyprasowanych ubrań. Płyta najczęściej oblekana jest w piankę lub materiał termoodporny.

Drugim istotnym elementem deski jest statyw. Nóżki podtrzymujące deskę muszą być stabilne, by wytrzymać ciężar płyty, ubrania, żelazka oraz nacisku podczas prasowania. Najczęściej wykorzystuje się konstrukcje o kształcie litery "X". Krzyżujące się nogi równomiernie rozkładają ciężar i stabilizują całe urządzenie. Konstrukcja taka pozwala również na złożenie deski.

Pokrowiec do deski do prasowania Bosch 00575780
15100
Wyślemy w poniedziałek
Złączka wężyka pary do żelazka Domena 500471110
Korek spustowy do deski do prasowania Laurastar 1230001703
Uszczelka do żelazka Laurastar 1110000703
999
Wyślemy w poniedziałek
Pokrowiec do deski do prasowania DeLonghi SER3007
Pokrowiec do deski do prasowania Philips 423903011241
Pokrowiec do deski do prasowania DeLonghi SER3001
Pokrowiec do deski do prasowania Philips 423901710108
Pokrowiec do deski do prasowania Siemens 00450183
17400
Wyślemy w poniedziałek
3890
Wyślemy w poniedziałek
Pokrowiec do deski do prasowania Siemens 00450134
14300
Wyślemy w poniedziałek
Pokrowiec do deski do prasowania Bosch 00466395
14100
Wyślemy w poniedziałek
Pokrowiec do deski do prasowania DeLonghi SER3005
Pokrowiec do deski do prasowania Karcher 2.884-969.0
Chwileczkę... Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się