Części do desek do prasowania
Poniżej zestawiono części oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki do desek do prasowania. Używając filtrów szybciej wyszukasz pożądaną część. Podaj swój model sprzętu i wpisz w pole wyszukiwarki. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Przy wyborze części ułatwi Ci plik zawierający pełną listę części dla danego modelu. Sprawdź koniecznie nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy, jak w prosty sposób wymieniać i naprawiać części w sprzętach AGD. Chcesz cieszyć się czystością swoich sprzętów jak najdłużej? Zakup profesjonalne środki do pielęgnacji sprzętów AGD w naszym sklepie.
- Elektrozawory (4)
- Obejmy węży (3)
- Pojemniki (13)
- Zaciski (6)
- Filtry (7)
- Powłoki (69)
- Pokrowce (69)
- Zawory (8)
- Przewody (10)
- Zbiorniki (13)
- Elektrozawory (4)
- Obejmy węży (3)
- (13)
- Zaciski (6)
- (7)
- Powłoki (69)
- Pokrowce (69)
- (8)
- (10)
- Zbiorniki (13)
Z czego składa się deska do prasowania?
Historia desek do prasowania jest bardzo krótka. Przed wynalezieniem osobnego akcesorium do prasowania jako podstawę pod ubranie i żelazko wykorzystywano po prostu stół lub zwykłą deskę drewnianą opartą na dwóch krzesłach.
Mimo istnienia żelazek od VIII w. n.e., żadne usprawnienia nie ulepszyły samej deski do prasowania. Dopiero w roku 1892 czarnoskóra Amerykanka Sara Boone opatentowała osobną konstrukcję przeznaczoną wyłącznie do prasowania. Od tamtego czasu praktycznie niewiele się zmieniło - obecne deski do prasowania wyglądają prawie identycznie.. Wyjątkiem są urządzenia zasilane energią elektryczną, połączone z generatorem pary.
Stacje prasowalnicze wszelkiego typu zasilają obecny rynek żelazek i akcesoriów do prasowania, umożliwiając integrację deski z żelazkiem. Standardowa deska do prasowania składa się z dwóch głównych elementów. Płaska, długa płyta wykonana na ogół z aluminium, dawniej z drewna, obmyślona została tak, by móc na niej rozłożyć tkaninę wielkości męskiej koszuli. Często na jednym z końców płyty umieszczany jest druciany uchwyt, pozwalający na odstawienie gorącego żelazka lub zawieszenie wyprasowanych ubrań. Płyta najczęściej oblekana jest w piankę lub materiał termoodporny.
Drugim istotnym elementem deski jest statyw. Nóżki podtrzymujące deskę muszą być stabilne, by wytrzymać ciężar płyty, ubrania, żelazka oraz nacisku podczas prasowania. Najczęściej wykorzystuje się konstrukcje o kształcie litery "X". Krzyżujące się nogi równomiernie rozkładają ciężar i stabilizują całe urządzenie. Konstrukcja taka pozwala również na złożenie deski.
Gorąca pralka podczas prania
Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Zrozumienie pochodzenia usterki ułatwi naprawę. Pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Informujemy was także o tym, jak najlepiej dbać o urządzenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom nieustannie pogłębiamy naszą wiedzę odnośnie urządzeń AGD.
Zobacz rozwiązanie