Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Laptop Rodzaj urządzenia

Uniwersalny zasilacz do laptopa

(11 956 produktów)

Tutaj znajdziesz oryginalne Zasilacze i ich odpowiedniki do laptopów. Zastosuj filtr a łatwiej znajdziesz potrzebną część. Podaj swój model sprzętu i wpisz w pole wyszukiwarki. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Szukając potrzebnej części możesz skorzystać z pliku zawierającego listę części dla określonego modelu. Chcesz przedłużyć żywotność swojego urządzenia? Skorzystaj z naszego bogatego asortymentu na środki pielęgnacyjne do sprzętów AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(0)
Ładowarka do laptopa Asus PSE50123EU
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(92)
Ładowarka 19V do laptopa Acer KP0450H007 3,0x1,0mm
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Ładowarka 19V do laptopa Acer KP13501007 5,5x1,7mm
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
Ładowarka 19V do laptopa Acer KP04503004 3,0x1,0mm
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(0)
Ładowarka do laptopa MSI MBXASGAM006
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(0)
Ładowarka do laptopa Lenovo PSE50154EU
15900 6690
Wyślemy jutro
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(0)
Ładowarka do laptopa Asus 0A00100345200
12600 11099
Wyślemy jutro
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(0)
Ładowarka 19V do laptopa Asus PSE50102EU
6990 5490
Wyślemy jutro
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(0)
Ładowarka do laptopa HP M1MYR
16600
Wyślemy jutro
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(0)
Ładowarka 19V do laptopa Asus 0A00100449400 4,5 x 2,8 mm z bolcem
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(0)
Ładowarka do laptopa LG EAY63032209
33800 18099
Wyślemy jutro
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Zasilacze do laptopa - wszystko co niezbędne

Zasilacz do laptopa

W dzisiejszych czasach laptopy to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne korzystanie z Internetu, pracę w biurze czy naukę. Są praktyczne, wyposażone w szereg innowacyjnych opcji oraz wielofunkcyjne. Można znaleźć zarówno modele podstawowe – do pisania, czytania, oglądania filmów i tym podobne, a także wersje bardziej zaawansowane, dla graczy, programistów, grafików. Najpopularniejsze marki, które zajmują się produkcją laptopów to: Sony, Lenovo, Asus, Acer, LG, Dell i HP. W zestawie z urządzeniem znajduje się instrukcja obsługi, zasilacz do laptopa oraz karta gwarancyjna. A co z wyborem sprzętu? Oprócz na podzespoły, takie jak procesor, karta graficzna czy dysk, warto zwrócić uwagę na system operacyjny. W niektórych urządzeniach jest on zainstalowany, a w innych należy go dokupić osobno.

Jedną z najczęstszych usterek komputerów przenośnych jest to, że przestaje działać zasilacz do laptopa. Jest to spowodowane przede wszystkim częstą eksploatacją tego akcesorium, w końcu używa się go nawet kilka razy dziennie. Przyczyną takiej sytuacji zwykle bywa uszkodzenie mechaniczne, czyli np. upadek z wysokiego miejsca. Wówczas pęka obudowa albo niszczy się przewód. Kolejna kwestia to zniszczona wtyczka, która znajduje się na końcu przewodu i wkłada się ją do specjalnego gniazda w laptopie. Tego typu awarie wynikają po prostu z transportu urządzenia oraz jego codziennego użytkowania. Są jednak również i inne powody tego, że zasilacz do laptopów nie działa. Jeśli zostanie zalany wodą, może się spalić, podobnie w przypadku zwarcia. Poskręcany, powyginany kabel z biegiem czasu przestanie zaś spełniać swoją funkcję.

Zasilacze do laptopów – popularne awarie

Jak poznać, że zasilacz do laptopa nie działa? Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju niepokojące dźwięki, które z niego dobiegają (syczenie, brzęczenie). Następny objaw to charakterystyczny zapach spalenizny. A co z niewidocznymi usterkami? Bardzo często zasilacze do laptopów posiadają na swojej powierzchni diodę, która świeci się podczas ładowania. Brak reakcji z jej strony podpowiada, że część nie działa prawidłowo, nawet jeżeli z zewnątrz nie widać uszkodzeń.

Jeżeli ładowarka do Twojego komputera przenośnego przestała działać i potrzebujesz zakupić nową, zapoznaj się z ofertą naszego sklepu. Znajdziesz w niej zasilacze do laptopa wszystkich popularnych marek, zarówno oryginalne, jak i zamienniki. Pamiętaj, że tego typu akcesoria rozróżnia nie tylko cena, ale również specyfikacja, czyli moc, natężenie, napięcie, rodzaj wtyczki. Najlepszym sposobem na dobór właściwego produktu jest sprawdzenie, jakie oznaczenia znajdują się na uszkodzonej ładowarce, albo wyszukanie go po informacjach z tabliczki znamionowej laptopa. Dzięki temu na pewno nie dojdzie do pomyłki.

Czy zasilacz uniwersalny do laptopa to dobra opcja?

W przypadku starszych modeli komputerów przenośnych czy też takich, które nie zostały wyprodukowane na rynek polski, świetnie sprawdzi się zasilacz uniwersalny do laptopa. Najczęściej (w zależności od wersji) posiada on kilka różnych rodzajów końcówek, a więc można wybrać odpowiedni do swojego urządzenia. Co więcej – da się je na bieżąco zmieniać, co sprawia, że uniwersalny zasilacz do laptopa pasuje do wielu różnych laptopów jednocześnie. Jeśli chodzi o jego parametry, zwykle są one uśrednione pod europejskie standardy, więc nie wpływają negatywnie na proces ładowania. Czasami w specyfikacji produktu są wypisane kompatybilne modele urządzeń, a więc przed zakupem można się upewnić co do dopasowania. Taki zasilacz do laptopa to świetne, popularne rozwiązanie.

A jak dbać o ładowarkę, żeby posłużyła przez długi czas bez zbędnych awarii? Najważniejsze jest jej przechowywanie. Nie powinna leżeć w zawilgoconym miejscu, ale również i zbyt blisko źródeł ciepła, ponieważ to mogłoby spowodować przepalenie. Nie można również przytrzaskiwać albo skręcać przewodu, ponieważ jest to prosta droga do jego zniszczenia.

Nie kręci się elektroszczotka

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Nie kręci się elektroszczotka
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top