Części do wypiekaczy do chleba
Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki do wypiekaczy do chleba. Zastosowanie filtrów z lewej strony pozwoli na szybszy wynik wyszukiwania części. Pamiętaj, że najszybsza droga do znalezienia właściwej części to wpisanie modelu w wyszukiwarkę. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Nie masz pewności, że część jest właściwa? Zobacz nasze karty złożeniowe. Dla zagwarantowania bezpiecznej wymiany zepsutej części w Twoim urządzeniu, stworzyliśmy szereg filmików instruktażowych na kanale YouTube. Posiadamy duży wybór akcesoriów oraz środków do pielęgnacji róznego rodzaju sprzętów AGD.
- (55)
- Mieszaki ugniatające (81)
- (68)
- Misy (59)
- (66)
- Korpusy (27)
- (51)
- Miarki (38)
- Łyżki (23)
- (30)
Najstarszy chleb na świecie
Chleb znany jest ludzkości znacznie dłużej, niż mogło by się wydawać. Według historyków spożywano go już sto wieków temu.
Najstarsze fragmenty odnalezione na Krecie liczą sobie 6100 lat, znacznie się jednak różnił od znanych nam dzisiaj bochenków. Początkowo chleb występował w postaci stwardniałej pasty ze zmielonych ziaren zboża i wody. Dopiero około 4600 lat temu odkryto zakwas.
Według legendy, egipska niewolnica zapomniała o pozostawionej na słońcu papce zbożowej przeznaczonej na placki dla jej pana. Papka zaczęła fermentować, jednak przerażona wizją kary niewolnica i tak upiekła z niej placki. Okazało się, że efekt był smaczniejszy oraz pulchniejszy niż do tej pory wytwarzane potrawy z papki. Dawne sposoby wypieku zazwyczaj były podobne. Chleb wypiekano przy użyciu tak zwanego dzwonu piekarskiego. Wewnątrz kamiennego lub potem metalowego stożka umieszczano ciasto, po czym całość okrywano gorącymi węglami oraz popiołem.
Dopiero około roku 600. p.n.e. Rzymianie opracowali piec kopulasty. Główną różnicą między dzwonem a piecem było położenie źródła ciepła. Dzwon ogrzewano z zewnątrz oraz za pomocą ogniska umieszczonego pod podstawą, podczas gdy piec wykorzystywał ognisko położone wewnątrz konstrukcji. W przeszłości, w zależności od kraju, znano kilka rodzajów chleba - w naszych strefach klimatycznych najpopularniejszy był chleb bochenkowy, podczas gdy w strefach gorących preferowano placki i gęste potrawy gorące. W okolicach 500 r. p.n.e. w Atenach znano już około 50 gatunków chleba, z podziałem na sposób wypieku i składniki. Na dzień dzisiejszy znanych gatunków chleba jest nieco więcej. Do najpopularniejszych należą chleby ze skórką, ciemne, placki, tostowe oraz słodkie.
Gorąca pralka podczas prania
Zepsute urządzenie wcale nie musi okazać się aż takim problemem jak nam się wydaje. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.
Zobacz rozwiązanie