Kategorie części

Części do wypiekaczy do chleba

(1 335 produktów)

Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki do wypiekaczy do chleba. Zastosowanie filtrów z lewej strony pozwoli na szybszy wynik wyszukiwania części. Pamiętaj, że najszybsza droga do znalezienia właściwej części to wpisanie modelu w wyszukiwarkę. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Nie masz pewności, że część jest właściwa? Zobacz nasze karty złożeniowe. Dla zagwarantowania bezpiecznej wymiany zepsutej części w Twoim urządzeniu, stworzyliśmy szereg filmików instruktażowych na kanale YouTube. Posiadamy duży wybór akcesoriów oraz środków do pielęgnacji róznego rodzaju sprzętów AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Najstarszy chleb na świecie

Chleb znany jest ludzkości znacznie dłużej, niż mogło by się wydawać. Według historyków spożywano go już sto wieków temu.

urządzenie do pieczenia chleba

Najstarsze fragmenty odnalezione na Krecie liczą sobie 6100 lat, znacznie się jednak różnił od znanych nam dzisiaj bochenków. Początkowo chleb występował w postaci stwardniałej pasty ze zmielonych ziaren zboża i wody. Dopiero około 4600 lat temu odkryto zakwas.

Według legendy, egipska niewolnica zapomniała o pozostawionej na słońcu papce zbożowej przeznaczonej na placki dla jej pana. Papka zaczęła fermentować, jednak przerażona wizją kary niewolnica i tak upiekła z niej placki. Okazało się, że efekt był smaczniejszy oraz pulchniejszy niż do tej pory wytwarzane potrawy z papki. Dawne sposoby wypieku zazwyczaj były podobne. Chleb wypiekano przy użyciu tak zwanego dzwonu piekarskiego. Wewnątrz kamiennego lub potem metalowego stożka umieszczano ciasto, po czym całość okrywano gorącymi węglami oraz popiołem.

Dopiero około roku 600. p.n.e. Rzymianie opracowali piec kopulasty. Główną różnicą między dzwonem a piecem było położenie źródła ciepła. Dzwon ogrzewano z zewnątrz oraz za pomocą ogniska umieszczonego pod podstawą, podczas gdy piec wykorzystywał ognisko położone wewnątrz konstrukcji. W przeszłości, w zależności od kraju, znano kilka rodzajów chleba - w naszych strefach klimatycznych najpopularniejszy był chleb bochenkowy, podczas gdy w strefach gorących preferowano placki i gęste potrawy gorące. W okolicach 500 r. p.n.e. w Atenach znano już około 50 gatunków chleba, z podziałem na sposób wypieku i składniki. Na dzień dzisiejszy znanych gatunków chleba jest nieco więcej. Do najpopularniejszych należą chleby ze skórką, ciemne, placki, tostowe oraz słodkie.

Misa do wypiekacza do chleba Moulinex OW5000 SS186157
11500 9350
Wyślemy jutro
2 oferty od 99,90
Korpus do wypiekacza do chleba Panasonic ADB01E165
21400
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 14900
Obudowa górna do wypiekacza do chleba Panasonic ADA39E187K1
15300
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 9990
Misa do wypiekacza do chleba Ariete AT6956008500
10500 7390
Wyślemy dziś
Łożysko trzpienia napędu do wypiekacza do chleba UNOLD 6841597
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę

Zepsute urządzenie wcale nie musi okazać się aż takim problemem jak nam się wydaje. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Duże AGD, jak i małe nie ma przed nami tajemnic, stale doszkalamy się, aby służyć fachową wiedzą dla klientów.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się
scroll top