Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części

Części do szczoteczek do zębów

Poniżej prezentujemy różnego rodzaju akcesoria do szczoteczek do zębów. Wesprzyj się filtrami znajdującymi się po lewej stronie, by szybciej znaleźć właściwą część. Wybierając model urządzenia sprawniej dopasujesz potrzebną część. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Sprawdź nasze karty złożeniowe, aby upewnić się jakiej części poszukujesz. Filmiki instruktażowe na naszym kanale YouTube pokażą Ci proste sposoby na wymianę części w sprzętach AGD. Utrzymanie czystości sprzętów AGD w domu będzie dużo prostsze z proponowanymi przez nas środkami do pielęgnacji. Posiadamy również różnego rodzaju akcesoria.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Czym myli zęby w starożytności?

Historia pasty do zębów sięga starożytnego Egiptu. Tam właśnie około 5 tysięcy lat p.n.e. Egipcjanie jako pierwsi wytwarzali proszek do czyszczenia zębów. Receptura nie zachęcała - pumeks, skorupki jaj i kopyta bydlęce - jednak była dość skuteczna.

Mycie zębów w starożytności

Zwyczaj dbania o stan uzębienia mieli także starożytni Rzymianie, Grecy, Persowie oraz Chińczycy. Dzięki Rzymianom mamy dziś między innymi złoty drut do podtrzymywania sztucznych zębów. Persowie poszli o krok dalej, zauważając szkodliwy efekt ścierny stosowanych proszków i ostrzegając przed nadmiernym ścieraniem szkliwa. Recepturę proszku zmieniono, zastępując starą mieszankę proszkiem z rogów jelenia, skorupek ślimaków oraz ostryg i gipsu. Persowie jako pierwsi postarali się także o zlikwidowanie problemu nieprzyjemnego zapachu, wzbogacając preparaty czyszczące uzębienie miodem i ziołami. Persowie także jako pierwsi zadbali o dostarczanie zębom budulca - dodatkowa zawartość minerałów i kwarcu pomagała w poprawianiu stanu uzębienia.

Pierwsza prawdziwa pasta do zębów powstała dopiero w roku 1873 - amerykańska firma Colgate wypuściła na rynek preparat o nazwie Colgate Dental Cream pakowany początkowo w słoiczki, potem w metalowe wyciskane tubki. Pierwsza wersja pasty składała się w dużej części ze zwykłego mydła, dopiero po drugiej wojnie światowej zastąpionego składnikami syntetycznymi. Obecnie produkowane pasty do zębów mogą mieć kilka kolorów naraz - nie jest to jednak zwykły chwyt marketingowy. Tubka może posiadać wewnętrzne przegrody oddzielające pasty z różnym składem. Oddzielenie od siebie różnych rodzajów pasty spowodowane jest możliwą reakcją chemiczną, niepożądaną podczas przechowywania. Mieszanie pasty na szczoteczce nie ma jednak żadnych negatywnych efektów.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
Ładowarka do szczoteczki do zębów Braun 81739980
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(15)
Pompa kompletna do irygatora Braun 81626034
Etui do szczoteczki do zębów Braun 67040154
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(62)
Rączka do irygatora Braun 81626031
Rączka do irygatora Braun MD16 81626033

Szczoteczki do zębów - elektroniczne czy soniczne?

Codziennie szczotkujemy zęby minimum 2 razy dziennie, zgodnie z zaleceniami stomatologów. Szczoteczki elektroniczne znalazły swoją trwałą rzeszę wiernych fanów i stopniowo wypierają te manualne. Natomiast szczoteczki soniczne weszły w zupełnie inny poziom technologii w szczotkowaniu zębów. Użytkownicy bardzo szybko docenili ich jakość i działanie. Ceny są na pewno trochę wyższe, jednak ci, których stać na taki nabytek, na pewno nie pożałują. W porównaniu z elektryczną szczoteczką – soniczna wykonuje od 31 tys. ruchów pulsacyjnych na minutę. Działa praktycznie 4x szybciej od swojej poprzedniczki, co daje efekt lepszego domycia zębów, a nawet usuwania przebarwień w połączeniu z rekomendowaną pastą wybielającą. Końcówki szczoteczek są wymienne i aby zachować efektywność w szczotkowaniu warto co 3 miesiące zmieniać na nową.

Ważne jest, aby dopasować stopień twardości do upodobań oraz kondycji dziąseł. Twarde mogą podrażnić wrażliwe dziąsła i podniebienie, natomiast miękkie na pewno nie zrobią nam krzywdy. Jeżeli masz problem z czasem, nie wiesz ile trzeba szczotkować zęby szczoteczka zawibruje w odpowiednim momencie. Jest to bardzo duże ułatwienie dla zapominalskich i roztargnionych osób. Producenci szczoteczek elektrycznych w trosce o higienę oferują etui – szczelny pokrowiec, który zapewnia izolację od wszelkich bakterii. Szczególnie przydaje się podczas podróży i wyjazdów służbowych.

Gorąca pralka podczas prania

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top