Kategorie części

Części do suszarek do włosów

(1 059 produktów)

Tutaj znajdziesz oryginalne i zamienne części do suszarek do włosów. Używając filtrów drogą ścieżki wyszukasz pożądaną część. Wybierając model urządzenia łatwiej dopasujesz potrzebną część. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Przy wyborze części ułatwi Ci plik zawierający pełną listę części dla danego modelu. Sprawdź koniecznie nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy, jak w prosty sposób wymieniać i naprawiać części w sprzętach AGD. W naszej ofercie znajdują się również akcesoria i środki do pielegnacji sprzętów.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Jak powstała suszarka do włosów?

Mało kto wie, że suszarka do włosów ma polskie korzenie. Prototyp urządzenia suszącego włosy po kąpieli opracował w roku 1899 główny inżynier zakładów AEG Michał Doliwo-Dobrowolski - Rosjanin polskiego pochodzenia. Prototyp otrzymał przyjemną nazwę "Fön" (niem. ciepły, górski wiatr).

Suszarka do włosów

Pierwsze konstrukcje były średnio udane - produkowane w 1920 roku egzemplarze o nazwach kolejno "Race" oraz "Cyclone "ważyły ponad dwa kilogramy i były urządzeniami stacjonarnymi. Temperatura wyrzucanego powietrza sięgała niekiedy 90 stopni, powodując poparzenia oraz spalanie suszonych włosów. Normą było także przepalanie się urządzenia podczas pracy. W procesie suszenia brać udział musiały trzy osoby. Dopiero w roku 1951 pojawiły się rozsądne schematy- przeznaczone do użytku w salonach mody stacjonarne nadmuchy z wężem doprowadzającym ciepłe powietrze do gumowego lub plastikowego kaptura. Konstrukcje te znane są między innymi z filmów oraz czasopism z tamtych lat.

Obecnie używane suszarki są lekkie i poręczne - przeważnie 300 g wagi pozwala na posługiwanie się urządzeniem za pomocą jednej ręki, podczas gdy druga może modelować włosy. Regulacja temperatury oraz wymienne dysze pozwalają na praktycznie dowolną pielęgnację. Suszarki często wykorzystywane są także jako domowy sposób na reumatyzm, ogrzewając i wysuszając obolałe miejsca. Bardzo często także suszarki wyposażone są w generator wytwarzający jony ujemne neutralizujące jony dodatnie, dzięki czemu włosy nie "puszą" się oraz nie elektryzują. Jony dodatnie rozchylają także łuski włosów, powodując zniszczenie włosa.

Dyfuzor do suszarki do włosów Bosch 00648251
Dyfuzor do suszarki do włosów Calor CS00119153
Dyfuzor do suszarki do włosów Calor CS00127502
Dyfuzor do suszarki do włosów Braun 81535202
Dyfuzor do suszarki do włosów Braun 67010218
Dyfuzor do suszarki do włosów Bosch 00497722
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Jak dbać o suszarkę do włosów?

Suszarki do włosów to jedne z ulubionych sprzętów każdej kobiety. Praktycznie w każdym domu znajduje się suszarka do włosów. Występują w wielu rozmiarach i posiadają funkcje, które spełniają najróżniejsze oczekiwania użytkowniczek. Obecnie popularnością cieszą się suszarki z jonizacją, która zapobiega niszczeniu włosów i rozchylaniu się łuski włosa. Jak w przypadku każdego urządzenia AGD, tak i w przypadku suszarki do włosów powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na sposób obchodzenia się z urządzeniem, ale również na jego pielęgnację. Nie jest ona skomplikowana i nie wymaga od nas użycia specjalnych środków czyszczących.

Do tego celu przyda nam się jedynie lekko zawilgocona szmatka z wodą i detergentem, którą przetrzemy obudowę zewnętrzną urządzenia. Pamiętajmy jednak, aby do tego celu nie stosować środków zawierających benzynę i alkohol oraz materiałów ściernych. Jeśli zabrudzeniu uległy nasadki suszarki, zdejmijmy je, przepłuczmy wodą, a następnie osuszmy. Co jakiś czas czyśćmy także szczoteczką otwór wlotowy i wylotowy powietrza z gromadzących się tam zanieczyszczeń. Powinniśmy zwrócić też uwagę na kabel zasilający. Nigdy nie owijajmy go wokół suszarki, a także nie próbujmy odłączać go od źródła zasilania ciągnąć. Może to doprowadzić do uszkodzenia zarówno przewodu, jak i gniazdka.

Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Poprawne określenie problemu to gwarancja sukcesu na rozwiązanie usterki. Pokazujemy, że dasz radę zrobić to samodzielnie z naszym udziałem. Podajemy także tipy, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał dłużej. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się
scroll top