Kategorie części

Części do robotów odkurzających

Tutaj znajdziesz oryginalne i zamienne części do robotów odkurzających. Skorzystaj z filtrów by szybciej znaleźć odpowiednią część. Najłatwiej odnajdziesz swoją część wpisując w wyszukiwarkę model sprzętu. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Zajrzyj do naszych złożeniówek, by upewnić się, której części poszukujesz. Nie musisz już wzywać fachowca do każdej naprawy w Twoim urządzeniu, wystarczy jak wejdziesz na nasz kanał na YouTube a sam dowiesz się, że nie jest to takie trudne. W naszej ofercie znajdują się również akcesoria i środki do pielegnacji sprzętów.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Mina przeciwpiechotna czy kłębek kurzu?

Choć roboty odkurzające nie są już dziś niczym niezwykłym, mało kto zdaje sobie sprawę z początków tego pomysłu. A te były imponujące - pierwsze roboty odkurzające, iRobot Roomba, są wynikiem ewolucji wojskowych robotów saperskich.

robot odkurzający

PackBot, drugi z zaprojektowanych przez przedsiębiorstwo iRobot robotów wojskowych o przeznaczeniu inżynieryjno - saperskim, wykorzystywany był między innymi do zabezpieczania pól minowych na Bliskim Wschodzie oraz badania gruzów po zamachu terrorystycznym 11 września 2001 roku. Istnieje także bojowa wersja PackBota - SUGV, działając w ramach programu FCS, wspiera aktywnie Armię Stanów Zjednoczonych podczas zadań bojowych.

Wspomnieć tu także należy o pierwszym, prawdziwym pierwowzorze tego typu urządzeń. Były to Goliaty, wykorzystywane przez Wehrmacht podczas drugiej wojny światowej zdalnie sterowane na miny samobieżne. Pierwsze roboty odkurzające na szczęście przejęły po swoich przodkach mniej drastyczne umiejętności - między innymi ten sam algorytm poruszania się. Wojskowe oprogramowanie uwzględniało wystarczająco wiele zabezpieczeń przed zderzeniem z potencjalnymi ścianami oraz było praktycznie niezawodne.

Podczas budowy pierwszego robota odkurzającego skorzystano także z podobnych rozwiązań konstrukcyjnych. Rozmiary robota miały być niewielkie, wysokość miała pozwalać na odkurzanie pod meblami, a obudowa miała wytrzymać potencjalne zderzenia lub upadki. Finalnie zdecydowano się na płaski krążek - kształt taki do tej pory jest najlepszym wyborem dla robotów odkurzających.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(20)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(14)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Roboty odkurzające pozwalają nam na zaoszczędzenie olbrzymiej ilości czasu, wyręczając nas w czyszczeniu i odkurzaniu podłóg w mieszkaniu. Niektóre elementy robotów są narażone na zużycie i należy je co jakiś czas wymienić w celu zachowania pełnej wydajności urządzenia.

Elementy narażone na zużycie to przede wszystkim obrotowe szczotki oraz wałki zgarniające, filtry (zarówno HEPA jak i zwykłe) oraz osłony wałków i szczotek. W przypadku robotów odkurzających często uszkodzeniu ulegają także części obudowy oraz elementy jezdne: rolki i kółka, pokrywy oraz osłony. Najistotniejsze elementy odkurzacza – moduł elektroniczny, czujniki odległości, silnik – po uszkodzeniu całkowicie unieruchomią urządzenie. Warto też zadbać o akumulator, a po znacznym zużyciu wymienić na nowy.

W naszym katalogu znajdą Państwo markowe elementy producentów takich jak Philips, LG, Zelmer, Samsung, Rowenta czy Irobot. Proponujemy także zamienniki, dokładnie dopasowane w miejsce oryginałów.

Gorąca pralka podczas prania

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Stale pogłębiamy naszą wiedzę, aby móc pomagać wam jeszcze więcej.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top