Kategorie części

Części do płyt ceramicznych

Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki do płyt ceramicznych. Używając filtrów zaoszczędzisz czas na wyszukanie potrzebnej części. By mieć pewność, że części pasują do Twojego sprzętu wpisz w wyszukiwarkę model sprzętu. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Szukając potrzebnej części możesz skorzystać z pliku zawierającego listę części dla określonego modelu. Sprawdź koniecznie nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy, jak w prosty sposób wymieniać i naprawiać części w sprzętach AGD. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy środki pielęgnacyjne w konkurencyjnych cenach.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Jak działa płyta ceramiczna?

Płyty ceramiczne wykorzystują najstarszy znany ludzkości pomysł na piec do podgrzewania pożywienia. Umieszczone pod ceramiczną płytą źródło ciepła nagrzewa płytę, umożliwiając gotowanie i smażenie. Płyty ceramiczne działają w bardzo prosty sposób: umieszczona pod ceramiką grzałka spiralna nagrzewa się, przekazując energię cieplną wyznaczonemu obszarowi na płycie. Rozgrzane pole świeci na czerwono, dzięki czemu nie sposób pomylić pola zimnego z gorącym.

Płyta ceramiczna

Należy jednak brać pod uwagę, że wykorzystane przed chwilą pole może być ciągle gorące, podczas gdy element grzejny (będący źródłem światła) ostygnie. Samo rozgrzewanie trwa dość długo i równie długo pole stygnie. Inaczej jest w przypadku pól grzejnych typu high - light, rozgrzewających się w maksymalnie 8 sekund i skracających czas gotowania nawet o 20%. Do pól takich najczęściej wykorzystuje się, w miejsce spiralnej grzałki, lampy halogenowe. W takim przypadku rozgrzanie pola zajmuje urządzeniu mniej więcej 3 sekundy.

Szklano - ceramiczna powierzchnia płyty wykonana jest w sposób gwarantujący wysoką odporność na szok termiczny w zakresie 800 - 1000 °C oraz uszkodzenia mechaniczne, w tym pęknięcia. Spodumen, jeden z komponentów materiału, posiada ujemną wartość rozszerzalności cieplnej, prawie idealnie kontrastującą z dodatnią wartością współczynnika rozszerzalności szkła. Płyta szklano - ceramiczna posiada bardzo niski współczynnik przewodności cieplnej i jest prawie przezroczysta dla promieniowania podczerwonego.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(56)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(33)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(19)
12285
Wyślemy jutro
outlet Outlet już od 6900
2 oferty od 116,95
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(63)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(6)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Pielęgnacja płyty ceramicznej

Jak pielęgnować płytę ceramiczną?

Płyty ceramiczne coraz częściej goszczą w gospodarstwach domowych wypierając tradycyjne kuchenki gazowe. Niewątpliwie ich zaletą jest szybsze nagrzewanie się palnika i potraw. Jednak nie każdy garnek już będzie pasował do takiej płyty. Zwykłe garnki niestety nie będą wykrywane przez płytę i nici z gotowania. Tylko tez z grubym dnem i z przeznaczeniem na indukcję są odpowiednie do użytkowania. Trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji płyty, ponieważ wszelkie zabrudzenia mogą trwale odbić piętno na płycie. Szczególnie nie używać żadnych środków szorujących oraz ostrych szmatek z irchy na przykład, ponieważ można trwale uszkodzić płytę i zostaną nieestetyczne zarysowania na zawsze. Stosuj tylko preparaty przeznaczone do płyt ceramicznych, które nie rysują, nie pozostawiają tłustych plam, a co najważniejsze dokładnie czyszczą i usuwają nawet przypalenia.

W przypadku uporczywych przypaleń na rynku AGD dostępne są skrobaki do płyty, które skutecznie pozbędą się zaschniętych wycieków z kipiących garnków. Szmatka do czyszczenia powinna być miękka, najlepiej bawełniana. Odpowiednia pielęgnacja płyty ceramicznej pozwoli zachować ją w dobrej kondycji niezależnie od czasu użytkowania. Samodzielna naprawa płyty jest dosyć trudna, bez posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu elektroniki, więc w przypadku drobnych usterek lepiej wezwać fachowca.

Gorąca pralka podczas prania

Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top