Kategorie części

Części do oczyszczaczy powietrza

Części oryginalne i zamienne do oczyszczaczy powietrza. Zastosuj filtr a zawęzisz pole wyszukiwania danej części. Podaj model urządzenia, ułatwi to wyszukanie przez Ciebie części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Przy wyborze części ułatwi Ci plik zawierający pełną listę części dla danego modelu. Dla zagwarantowania bezpiecznej wymiany zepsutej części w Twoim urządzeniu, stworzyliśmy szereg filmików instruktażowych na kanale YouTube. Uzupełnieniem naszej oferty jest szeroki wybór środków do pielęgnacji oraz akcesoriów do sprzętów AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Odkryj tajniki oczyszczacza powietrza

 

Historia oczyszczaczy powietrza sięga lat 60. XIX wieku, kiedy to John Stenhouse postanowił wykorzystać właściwości chłonne węgla drzewnego do stworzenia pierwszej maseczki ochronnej. Z biegiem czasu jego pomysł był stopniowo udoskonalany, aż ostatecznie na rynek trafiły urządzenia, które dzięki wysokowydajnym filtrom pozwalają oczyścić powietrze ze szkodliwych dla zdrowia substancji.

W dzisiejszych czasach oczyszczacze powietrza cieszą się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Świetnie sprawdzają się zarówno do codziennego użytku, poprawiając komfort przebywania w domu, ale stanowią także wybawienie dla alergików i osób, mieszkających w strefach mocnego zanieczyszczenia. Za gwarancję profesjonalnych efektów, oferowanych przez urządzenie, odpowiadają trzy filtry:

  • Wstępny, zatrzymujący sierść, włosy i inne cząsteczki o dużej powierzchni,
  • Węglowy, dostosowany do pochłaniania brzydkich zapachów, dymu oraz formaldehydów,
  • HEPA lub EPA, stworzone z myślą o wyłapywaniu bardzo niewielkich zanieczyszczeń, takich jak pyły, wirusy, alergeny.

Niektóre modele są również wyposażone w specjalny filtr nawilżający, umożliwiający nawilżanie powietrza w gospodarstwie domowym. Ta funkcja ma za zadanie pomagać w prawidłowym funkcjonowaniu układu oddechowego, a do tego nawilżone powietrze sprawia, że nie wysuszają się śluzówki oczu i nosa. Organizm jest również mniej podatny na infekcje.

Aby móc zawsze cieszyć się profesjonalnym poziomem filtracji, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu urządzenia oraz dbaniu o filtry. Te, które są zmywalne, można na bieżąco przepłukiwać pod bieżącą wodą w celu usunięcia kurzu i brudu. Natomiast jednorazowe – wymieniać co około 6 miesięcy.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(9)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Zadbaj o swój oczyszczacz powietrza 

części do oczyszczacza powietrza

Codzienna konserwacja sprzętów RTV i AGD to sprawa, o której warto pamiętać. Tylko wtedy ich praca pozostanie w pełni zadowalająca, a do tego uda się zapobiec niepotrzebnym awariom. Oczyszczacze powietrza również zawierają kilka elementów eksploatacyjnych, wymagających regularnego czyszczenia. Po pierwsze, są to filtry. Niektóre z nich są zmywalne, dzięki czemu wystarczy przepłukać je pod wodą lub umyć szczoteczką, a potem pozostawić do wyschnięcia. O możliwości mycia tego elementu informuje ikona kranu na obudowie. Stan filtrów warto na bieżąco monitorować. W większości przypadków wymiany należy dokonywać co 6 miesięcy, ale również wtedy, gdy się zniszczą lub urządzenie wyświetli stosowny komunikat.

Kolejna sprawa to obudowa urządzenia. Ze względu na fakt, że ma stały kontakt z kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami, charakterystycznymi dla codziennego użytkowania, z biegiem czasu pokrywa się brudem. Jej powierzchnię można wytrzeć miękką ściereczką albo odkurzyć, do czego posłuży specjalna ssawka z włosiem. Przy okazji należy oczyścić także czujniki i kratkę wylotową. Ze względu na fakt, że oczyszczacze powietrza usuwają nieprzyjemne aromaty, filtrują powietrze i niwelują grzyby oraz roztocza, konserwacja stanowi nieodłączny element dbania o sprzęt. W innym razie ze środka zacznie dobiegać brzydki zapach, a w skrajnym przypadku może dojść nawet do awarii. Jeżeli zauważysz, że Twój oczyszczacz zaczyna działać w nieprawidłowy sposób, koniecznie sprawdź stan filtrów i innych części, by dokonać ewentualnej wymiany. W naszej ofercie znajdują się produkty różnych producentów, między innymi: Philips, Sharp, Electrolux, Dyson, Samsung, Beko czy Xiaomi. Posiadamy również szeroką gamę zamienników.

Co złapie HEPA13?

Oczyszczacze usuwają z powietrza praktycznie wszystkie zanieczyszczenia oraz dodatkowo polepszają jakość wdychanej przez nas mieszanki. Jak to się dzieje? Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że oczyszczacz jest to w istocie połączenie odkurzacza oraz wentylatora, z odpowiednio ograniczoną mocą.

System filtrowania powietrza opiera się na jednym lub kilku filtrach - najczęściej są to doskonałe filtry HEPA13. Tego typu wkłady filtrujące oddzielają ze strumienia powietrza co najmniej 99,95% zanieczyszczeń. Skutecznością filtracji ustępują jedynie zaawansowanym systemom filtrującym ULPA, praktycznie niedostępnym na rynku cywilnym. HEPA13 są w stanie wyłowić z powietrza zanieczyszczenia wielkości do 0,3µm - do tej grupy zaliczają się wszystkie roztocza, pyłki kurzu, włosy i część zarodników grzybów. Kolejnym rodzajem filtrów stosowanych w oczyszczaczach powietrza są filtry wodne. Ich podstawową zaletą jest łatwy w obsłudze filtr wodny o bardzo wysokiej skuteczności. Jednak pozostawiony sam sobie,generuje bardzo nieprzyjemny zapach - dlatego też urządzenia tego typu są raczej mało popularne. Oczyszczacz przepuszcza zasysane powietrze przez filtr, wypuszczając do pomieszczenia mieszankę pozbawioną wszelkich negatywnych czynników - w tym alergenów. Niektóre modele posiadają funkcję nawiewu, dodatkowo wywołując cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Ich skuteczność jest jednak wątpliwa ze względu na ograniczoną przez filtr przepustowość. Urządzenia łączące funkcje oczyszczania powietrza oraz wentylacji pomieszczenia można spotkać między innymi pod marką Dyson.

Gorąca pralka podczas prania

Nie panikujmy, kiedy urządzenie przestaje działać. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top