Części do młynków do kawy
Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki do młynków do kawy. Zastosuj filtr a przybliżysz się do szukanej części. By uniknąć niepewności czy dana część pasuje do Twojego sprzętu, wpisz w wyszukiwarkę model sprzętu. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Poszukaj części w rysunku złożeniowym dostępnym na stronie. Zajrzyj na nasz kanał YouTube i zobacz jak łatwo można wymieniać części w sprzętach AGD. Posiadamy duży wybór akcesoriów oraz środków do pielęgnacji róznego rodzaju sprzętów AGD.
- Preparaty (6)
- Środki (5)
- Odkamieniacze w płynie (2)
- Pojemniki (19)
- Pokrywy (22)
- Żarna młynka (4)
- Noże tnące (6)
- Zbiorniki (19)
- Trzpienie pokrętła (1)
- Pokrętła (4)
- (6)
- (5)
- Odkamieniacze w płynie (2)
- (19)
- (22)
- Żarna młynka (4)
- Noże tnące (6)
- (19)
- Trzpienie pokrętła (1)
- (4)
Skąd się wzięła kawa w Polsce?
Ilu ludzi, tyle sposobów na picie kawy. Aromatyczny napój pochodzący z Arabii towarzyszy nam prawie każdego dnia jako dodatek do deserów, sposób na rozpoczęcie dnia oraz oderwanie się od stresu w chwili sjesty.
Początków rytuału picia kawy należy się doszukiwać w starożytnym mieście Al - Mucha, znanym dziś jako Mokka. Miasto służyło jako port przeładunkowy i handlowy, ziarna kawy szybko więc dostały się statkami do innych krain Europy i Azji.
Koniec XV. wieku był okresem wzrostu popularności czarnego napoju - do czasu, aż zabroniono picia kawy kolejno w Mekce i Kairze. Zakaz jednak dość szybko zniesiono, gdyż napój stawał coraz popularniejszy na całym znanym ówcześnie świecie. Imperium Osmańskie szybko też zdało sobie sprawę z monstrualnych zysków, jakie towarzyszyły handlowi kawą. Do Polski kawa przybyła w XVII wieku dzięki Turkom. Wielkim miłośnikiem kawy był między innymi król Jan III Sobieski, a w późniejszych czasach także inteligencja i arystokracja polska.
Początkowo napój pito bez dodatków, szybko jednak w Polsce przyjął się przepis na kawę z dodatkiem tłustej śmietanki. Do tej pory kawę taką nazywa się kawą polską. Obecnie sposobów na mielenie ziaren i picie kawy znamy co najmniej kilka. W zależności od gustu oraz przyrządzanej kawy, ziarna można mielić na różne grubości. W większości ekspresów występuje oczywiście młynek, urządzenie takie jednak nie gwarantuje tej samej dokładności, co mielenie własnoręczne. Młynki elektryczne w postaci osobnych urządzeń oferują nie tylko lepszą kontrolę mielenia ziaren, ale i o wiele łatwiejsze czyszczenie.
O co warto dbać, żeby mieć dobrą kawę?
Lubicie kawę? My uwielbiamy! A najlepsza kawa to, jak wiadomo, kawa parzona ze świeżo zmielonych ziaren. Aby uzyskać doskonałą mieloną kawę, potrzebujemy porządnego młynka do kawy. Niektóre elementy młynka ulegają jednak zużyciu, a inne łatwo ulegają uszkodzeniu – dlatego też, jeżeli zależy nam na porannej, doskonałej kawie, powinniśmy na bieżąco kontrolować zużycie elementów młynka.
Najbardziej podatne na zużycie elementy to przede wszystkim ostrza oraz silnik. Jednakże warto też zadbać o uszczelki, żarno oraz sam pojemnik – są to bardzo istotne elementy każdego młynka. Uszkodzeniu mogą ulec także części takie jak włącznik, kabel zasilający, pokrywa oraz obudowa mechanizmu – w przypadku uszkodzenia tych elementów młynek nie podziała zbyt długo i wydajnie.
Oferowane przez nas artykuły to produkty wiodących producentów: AEG, Braun, Bosch, KitchenAid, Krups, Moulinex, Philips, Siemens, Tefal i innych.
Gorąca pralka podczas prania
Nie panikujmy, jak sprzęt AGD w naszym domu przestanie działać. Wystarczy właściwa diagnoza usterki i dobór części zamiennych. Pomagamy w uporaniu się z problemem awarii. Podpowiadamy także, jak dbać o sprzęty AGD, tak aby cieszyć się ich jak najdłuższym użytkowaniem. Nie tylko duże AGD, ale również elektronika nie ma przed nami tajemnic, stale podnosimy nasze kwalifikacje.
Zobacz rozwiązanie