Kategorie części

Części do młynków do kawy

(146 produktów)

Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki do młynków do kawy. Zastosuj filtr a przybliżysz się do szukanej części. By uniknąć niepewności czy dana część pasuje do Twojego sprzętu, wpisz w wyszukiwarkę model sprzętu. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Poszukaj części w rysunku złożeniowym dostępnym na stronie. Zajrzyj na nasz kanał YouTube i zobacz jak łatwo można wymieniać części w sprzętach AGD. Posiadamy duży wybór akcesoriów oraz środków do pielęgnacji róznego rodzaju sprzętów AGD.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Skąd się wzięła kawa w Polsce?

Ilu ludzi, tyle sposobów na picie kawy. Aromatyczny napój pochodzący z Arabii towarzyszy nam prawie każdego dnia jako dodatek do deserów, sposób na rozpoczęcie dnia oraz oderwanie się od stresu w chwili sjesty.

młynek do kawy

Początków rytuału picia kawy należy się doszukiwać w starożytnym mieście Al - Mucha, znanym dziś jako Mokka. Miasto służyło jako port przeładunkowy i handlowy, ziarna kawy szybko więc dostały się statkami do innych krain Europy i Azji.

Koniec XV. wieku był okresem wzrostu popularności czarnego napoju - do czasu, aż zabroniono picia kawy kolejno w Mekce i Kairze. Zakaz jednak dość szybko zniesiono, gdyż napój stawał coraz popularniejszy na całym znanym ówcześnie świecie. Imperium Osmańskie szybko też zdało sobie sprawę z monstrualnych zysków, jakie towarzyszyły handlowi kawą. Do Polski kawa przybyła w XVII wieku dzięki Turkom. Wielkim miłośnikiem kawy był między innymi król Jan III Sobieski, a w późniejszych czasach także inteligencja i arystokracja polska.

Początkowo napój pito bez dodatków, szybko jednak w Polsce przyjął się przepis na kawę z dodatkiem tłustej śmietanki. Do tej pory kawę taką nazywa się kawą polską. Obecnie sposobów na mielenie ziaren i picie kawy znamy co najmniej kilka. W zależności od gustu oraz przyrządzanej kawy, ziarna można mielić na różne grubości. W większości ekspresów występuje oczywiście młynek, urządzenie takie jednak nie gwarantuje tej samej dokładności, co mielenie własnoręczne. Młynki elektryczne w postaci osobnych urządzeń oferują nie tylko lepszą kontrolę mielenia ziaren, ale i o wiele łatwiejsze czyszczenie.

Pokrywa do młynka do kawy Bosch 00056753
Żarno do młynka do kawy Krups SS989871
Pokrywa do młynka do kawy Krups SS-989868
Pokrywa do młynka do kawy Tefal SS192491
Żarno do młynka do kawy DeLonghi MC1017
Pokrywa do młynka do kawy DeLonghi MC1001
Pokrywa do młynka do kawy Moulinex SS194286
Pokrywa do młynka do kawy Krups MS5871098
Nóż tnący do młynka do kawy Moulinex MS0678565
Pokrywa do młynka do kawy Tefal SS-192694
 do młynka do kawy SAECO MDF0060 996530057875
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

O co warto dbać, żeby mieć dobrą kawę?

Lubicie kawę? My uwielbiamy! A najlepsza kawa to, jak wiadomo, kawa parzona ze świeżo zmielonych ziaren. Aby uzyskać doskonałą mieloną kawę, potrzebujemy porządnego młynka do kawy. Niektóre elementy młynka ulegają jednak zużyciu, a inne łatwo ulegają uszkodzeniu – dlatego też, jeżeli zależy nam na porannej, doskonałej kawie, powinniśmy na bieżąco kontrolować zużycie elementów młynka.

Najbardziej podatne na zużycie elementy to przede wszystkim ostrza oraz silnik. Jednakże warto też zadbać o uszczelki, żarno oraz sam pojemnik – są to bardzo istotne elementy każdego młynka. Uszkodzeniu mogą ulec także części takie jak włącznik, kabel zasilający, pokrywa oraz obudowa mechanizmu – w przypadku uszkodzenia tych elementów młynek nie podziała zbyt długo i wydajnie.

Oferowane przez nas artykuły to produkty wiodących producentów: AEG, Braun, Bosch, KitchenAid, Krups, Moulinex, Philips, Siemens, Tefal i innych.

Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę

Nie panikujmy, jak sprzęt AGD w naszym domu przestanie działać. Wystarczy właściwa diagnoza usterki i dobór części zamiennych. Pomagamy w uporaniu się z problemem awarii. Podpowiadamy także, jak dbać o sprzęty AGD, tak aby cieszyć się ich jak najdłuższym użytkowaniem. Ciągle doszkalamy się, aby przekazywać tylko fachową wiedzę naszym klientom.

Zobacz rozwiązanie
Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się
scroll top