Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części

Części do maszynek do włosów

Oryginalne i zamienne części do maszynek do włosów. Skorzystaj z filtrów by szybciej znaleźć odpowiednią część. Wpisując model sprzętu w wyszukiwarkę uzyskasz dostęp do oryginalnych części, jak i zamienników. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Poszukaj części w rysunku złożeniowym dostępnym na stronie. Zajrzyj na nasz kanał YouTube i zobacz jak łatwo można wymieniać części w sprzętach AGD. Chcesz zaplanować naprawę popsutego sprzętu w domu, a nie wiesz ile Ci to zajmie? Specjalnie dla Ciebie podaliśmy przybliżony czas wymiany określonej części.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Jak kiedyś upiększano włosy?

Różnego rodzaju formy upiększania włosów towarzyszą naszej cywilizacji od wielu lat. Już w starożytnym Egipcie stosowano sierpowate ostrza, będące pierwowzorem brzytwy i wykorzystywano do golenia oraz usuwania niechcianych elementów fryzury.

Maszynka do włosów

Egipcjanie także jako pierwsi stosowali ondulację wodną za pomocą lokówek z drewna. Sumerów natomiast odznaczały wyjątkowo zadbane fryzury. Mężczyźni nosili włosy dokładnie zaczesane do tyłu, zawijając końcówki w pierścienie. Grecy natomiast nie ograniczali się tylko do owłosienia głowy. Strzyżono oraz modelowano owłosienie praktycznie całego ciała. Grecy stosowali także ondulację na gorąco, używając do tego rozgrzanych pałeczek nazywanych kalamis. Fryzjerów greckich nazywano kalamistrami. Większość greków preferowała fryzury płaskie na szczycie i wydłużone ku tyłowi.

Rzymianie jako pierwsi podzielili sztukę fryzjerską na fryzury damskie i męskie. Fryzjera męskiego nazywano tonsorem, fryzjerkę damską - kypassis. Preferowano fryzury spięte u góry lub z tyłu w węzeł (u kobiet) oraz naturalne, skrócone (u mężczyzn). Damska część populacji Rzymu uznawała także fryzury w kolorze blond za wyjątkowo piękne i modne, dlatego też farbowanie (za pomocą nietrwałych sposobów) należało do regularnych zadań fryzjerów. Średniowieczne fryzury europejskie cechowały się jaskrawymi kolorami (rude i czerwone barwniki). Prusowie jako pierwsi wymyślili także przedłużanie włosów - kobiety przywiązywały do włosów zawieszki, dzwoneczki i łańcuszki. Luźno rozpuszczone włosy były niemile widziane u starszych kobiet.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(76)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(14)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(2)
chwileczkę Chwileczkę..
Określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do włosów?

Maszynka do włosów to doskonałe wsparcie dla wszystkich tych, którzy chcą w szybki sposób przystrzyc swoje włosy. Producenci oferują ich szeroki wybór, więc podjęcie decyzji co do właściwej, może stanowić dla niektórych problem. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru tego drobnego urządzenia? Jednym z ważniejszych elementów, którym powinniśmy się przyjrzeć są ostrza. Istotne jest, aby były one wykonane z wytrzymałego i nieulegającego stępieniu materiału. Najczęściej występujące to ostrza stalowe, aluminiowe i ceramiczne. Ostrza aluminiowe, mimo że dość długo zachowują swoją ostrość, to jednak łatwo ulegają uszkodzeniom. Ostrza wykonane ze stali nierdzewnej są dużo bardziej odporne na zniszczenie, jednak bez ich odpowiedniej pielęgnacji szybko mogą się stępić.

Ważne przy wyborze maszynki są również poziomy ustawienia długości strzyżenia włosów. W niektórych modelach są one bardzo szerokie, umożliwiając skrócenie włosów na długość od około 1 do 45 mm. Kolejnym istotnym parametrem, który powinniśmy sprawdzić jest moc maszynki, zwłaszcza jeśli borykamy się z bardzo gęstymi włosami. Wybierajmy te z funkcją Turbo, która znacznie przyśpieszy i ułatwi ich strzyżenie. Bardzo ważny jest też rodzaj zasilania urządzenia. Dostępne są maszynki do włosów zasilane z sieci oraz bezprzewodowe, które w przypadku niektórych modeli mogą pracować nawet do 2 godzin.

Gorąca pralka podczas prania

Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Wystarczy odpowiednia diagnoza usterki i właściwy dobór części zamiennych. Pokazujemy, że możesz zrobić to sam biorąc pod uwagę nasze wskazówki. Szeroko opisujemy również, jak dbać o sprzęt, aby służył przez długi czas. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top