baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Rodzaj urządzenia

Testery twardości

(11 produktów)

Oryginalne i zamienne Testery twardości. Wybierz filtr znajdujący się po lewej stronie, w ten sposób znajdziesz szybciej potrzebną część. Pamiętaj, że najszybsza droga do znalezienia właściwej części to wpisanie modelu w wyszukiwarkę. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Sprawdź koniecznie nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy, jak w prosty sposób wymieniać i naprawiać części w sprzętach AGD.

Kategoria części:
Dostępność
Chwileczkę... Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz rodzaj urządzenia
Promowane produkty

Testery twardości wody

Przyczyną pojawienia się kamienia w urządzeniach AGD jest stosowanie twardej wody. Może ona skutkować nie tylko licznymi awariami, ale także skróceniem żywotności urządzenia. Jak w łatwy i prosty sposób sprawdzić jakość używanej wody oraz co zrobić, aby zapobiec osadzaniu się kamienia w sprzęcie AGD? Do sprawdzenia stanu naszej wody możemy wykorzystać dostępne na stronie internetowej north.pl testery twardości wody. Najczęściej posiadają one formę paska, które po zanurzeniu w wodzie przybierają odpowiedni kolor zależny od twardości.

W sytuacji kiedy wynik wskaże wysoki stopień twardości wody zastanówmy się nad zamontowaniem zmiękczacza wód czyli tzw. magnetyzera. Powoduje on zmiękczanie wody, zapobiegając tym samym osadzaniu się kamienia wewnątrz urządzeń. W przypadku zmywarek zaleca się także stosowanie soli regeneracyjnej, która niweluje twardość wody, chroniąc między innymi takie elementy jak filtr czy ramiona spryskiwaczy przed osadami. Przy ekspresach do kawy postawmy na profesjonalne preparaty odkamieniające np. w formie tabletek. Nie tylko pomogą one usunąć osady wapienne, ale regularnie stosowane zapewnią doskonały smak kawy. Szeroki wybór profesjonalnych preparatów odkamieniających do pralek, zmywarek czy ekspresów do kawy dostępny jest na north.pl.

Zamrażarka chłodzi, ale chłodziarka nie

Zepsute urządzenie wcale nie musi okazać się aż takim problemem jak nam się wydaje. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Świat AGD nie ma przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Zamrażarka chłodzi, ale chłodziarka nie

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się