Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Jajowar Rodzaj urządzenia

Części do jajowarów

Poniżej prezentujemy oryginalne części jak i ich odpowiedniki do jajowarów. Skorzystaj z filtrów, które znajdują się po lewej stronie by szybciej odnależć odpowiednią część. Podaj swój model sprzętu i wpisz w pole wyszukiwarki. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Dostępna lista części pomoże Ci zidentyfikować szukaną przez Ciebie część. Nie musisz już wzywać fachowca do każdej naprawy w Twoim urządzeniu, wystarczy jak wejdziesz na nasz kanał na YouTube a sam dowiesz się, że nie jest to takie trudne. Chcesz się pozbyć się niechcianych zabrudzeń ze swojego sprzętu, skorzystaj z naszej oferty preparatów pielęgnacyjnych do sprzętów AGD.

strzałka rozwinięcia opisu

Co wspólnego ma jajko z parą wodną?

Zasada działania jajowaru polega na podgrzewaniu wody i gotowaniu jajek za pomocą gorącej pary wodnej. Niektóre urządzenia posiadają także programator pozwalający na ustalenie stopnia ugotowania jajka - na twardo, średnio lub miękko.

jajowar

Z technicznego punktu widzenia jajowar to nic innego, jak płyta grzewcza - czy też raczej parowar - ze zintegrowanym pojemnikiem na wodę oraz zamykanym zasobnikiem na jajka. Główne różnice między jajowarem a klasycznym sposobem gotowania jajek, to przede wszystkim dokładność - wyliczony czas gotowania doskonale zdaje egzamin, a jajka są ugotowane wlaśnie tak, jak tego chcemy. Powtarzalność efektu zawsze jest bardzo wysoka, jedyną poprawkę należy brać na rozmiar jajek.

Kolejną różnicą jest zużycie energii - jajowar zużywa jej znacznie mniej niż klasyczne gotowanie jajek w garnku. Wszystko to za sprawą ilości wody - jajowar do każdego gotowania podgrzewa około 1/3 szklanki wody, podczas gdy gotowanie w garnku wymaga podgrzania całej zawartości naczynia. W praktyce oznacza to ilość wody potrzebną do "przykrycia" zanurzonych jajek, czyli znacznie więcej niż 1/3 szklanki.

Ciekawym rozwiązaniem jest także urządzenie o nazwie Eggies System. Jest to, najprościej mówiąc, szczelny pojemnik pozwalający na gotowanie jajka bez skorupki. Wystarczy zbić skorupkę surowego jajka, wlać białko oraz żółtko do pojemniczka, zamknąć i włożyć do gotowania. Efektem jest doskonale ugotowane jajko bez skorupki. Pokrywka pojemnika jest dodatkowo przezroczysta, pozwalając na kontrolę zawartości. Gotowanie w takim pojemniku trwa zaledwie 30 sekund.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
3990
Wyślemy pojutrze
chwileczkę Chwileczkę..
Określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Gorąca pralka podczas prania

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Odpowiednie rozpoznanie usterki to połowa sukcesu do naprawy sprzętu. Pokazujemy, jakich narzędzi użyć i na co zwrócić uwagę podczas usuwania awarii. Dodatkowo staramy się dawać wskazówki, jak dbać o urządzenie, aby slużyło jak najdłużej i bezawaryjnie. Stale podnosimy nasze umiejętności, aby dzielić się z Wami wiedzą.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top