Kategorie części
baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części
Generator pary Rodzaj urządzenia

Wkłady antywapienne do generatorów pary

Wkłady do generatora pary to jedne z ważniejszych elementów urządzenia. Kluczem jego działania jest woda, która przerabiania pod wysokim ciśnieniem zamienia się w parę, dzięki czemu może skutecznie i prosto radzić sobie z zagnieceniami na ubraniach. Niestety, ze względu na to, że urządzenie pracuje na wodzie, może także zacząć gromadzić kamień, który stanie się bezpośrednią przyczyną problemów z działaniem generatora. Wkład antywapienny do generatora pary ma za zadanie filtrować wodę z osadów wapiennych, a także zapobiegać ich powstawaniu i gromadzeniu się w urządzeniu. Drobinki, którymi część jest wypełniona, pochłaniają kamień, a więc mają i swoją pojemność. Oznacza to, że wkład musi być wymieniany - warto robić to średnio co pół roku lub nieco rzadziej, jeśli nie mieszkasz w obszarze, gdzie woda jest twarda. Na rynku obecnie znajduje się wiele modeli generatorów pary, które poinformują Cię o konieczności wymiany wkładu. Kiedy przyjdzie na to czas, nowy element znajdziesz w ofercie North. Dbanie o urządzenie w ten sposób pozwoli znacznie przedłużyć jego życie.

strzałka rozwinięcia opisu
Kategoria części:
Dostępność
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(5)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(1)
chwileczkę Chwileczkę..
Określ swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Zapobiegaj powstawaniu kamienia - prawidłowa konserwacja

Generatory pary stały się w ostatnich latach swego rodzaju lepszą alternatywą dla tradycyjnych żelazek. Stało się tak głównie dlatego, że są wygodniejsze w użytkowaniu (można prasować ubrania także pionowo), ale również zmniejszają ryzyko zniszczenia ubrań i są bardziej wydajne. Zasada ich działania jest prosta - operują one na wodzie, która poprzez bojler wytwarza gorącą parę. Właśnie ta para ma za zadanie wyeliminować zagniecenia z Twoich ubrań. Istnieją modele, które nie posiadają funkcji regulacji temperatury. Zamiast tego będziesz mógł znaleźć tryby, jak np. tryb eco. Na rynku znajdziesz także generatory pary z wbudowanym czujnikiem - uwalniają parę automatycznie, kiedy poruszasz ręką przed prasowanym ubraniem. Aby jednak urządzenie działało w pełni możliwości i służyło Ci przez długi czas, ważna jest jego odpowiednia konserwacja. Jednym z jej kroków jest wymiana wkładów. Wkłady antywapienne do generatora pary są niezbędnym elementem urządzenia. Jego zadaniem jest upewnienie się, że w generatorze nie zbiera się osad z kamienia, który mógłby zaburzyć funkcjonowanie urządzenia. Jedną z potencjalnych usterek jest np. zatkanie otworów parowych, choć nagromadzenie kamienia negatywnie wpłynęłoby na prawidłowe funkcjonowanie wielu podzespołów. Dodatkowo, na pewno nie pomogłoby także Twoim ubraniom - kamień ma w zwyczaju tworzyć brązowe zabarwienie.

Wkłady antywapienne do generatora pary filtrują wodę, nie tylko usuwając osad i kamień, ale także zapobiegając jego powstawaniu w urządzeniu. Tym samym zapobiegają także osadowi i zaciekom, które mogłoby powstać również na Twoich ubraniach. Regularnie wymieniając wkład, zapewniasz prawidłowe funkcjonowanie urządzenia, a także przedłużasz jego życie. Zbytnie, długoletnie nagromadzenie się kamienia może po pewnym czasie poskutkować nawet całkowitym zepsuciem urządzenia. Po drodze jakość pary wodnej znacznie się obniży, a sam generator będzie pracował mniej wydajnie. Wkłady antywapienne do generatora pary należy wymieniać średnio co 6 miesięcy. Warto jednak brać pod uwagę to, czy żyjesz w miejscu, w którym woda jest wyjątkowo twarda oraz zwrócić uwagę na to, jakiej wody używasz - z kranu czy np. demineralizowanej. Zwróć też uwagę na instrukcje od konkretnych producentów, ponieważ zdarza się, że niektóre wkłady należy wymieniać częściej, np. co 3 miesiące.

Wkłady do generatora pary - wymiana

Wkład jest częścią niezwykle prostą w wymianie. Zanim jednak do niej przystąpisz, pamiętaj, aby odłączyć urządzenie od źródła zasilania, a także koniecznie poczekać aż wystygnie. Wiele modeli generatorów pary poinformuje Cię także, kiedy nadejdzie czas na wymianę wkładu. Wymieniając generator nie musisz nic rozkręcać i nie potrzebujesz żadnych narzędzi. Często znajduje się on za klapką lub pokrywką. Wystarczy ją odsunąć i wyjąć wkład, a na jego miejsce włożyć nowy. Po wymianie warto upewnić się, że nowy element został założony poprawnie. Następnie wystarczy już tylko podłączyć urządzenie do prądu i gotowe, możesz zacząć używać generatora pary ze świeżo wymienionym wkładem.

Dlaczego generator pary przestaje wypuszczać parę?

Generator pary ma za zadanie podnosić jakość naszego życia i ułatwiać porządki domowe. Nie zawsze jest to jednak możliwe - jak w przypadku każdego urządzenia, tak i tu zdarzają się usterki. Co, jeśli generator pary przestaje nagle wypuszczać parę? Jakie są tego przyczyny?

Po pierwsze; nieprawidłowe użytkowanie i konserwacja. Aby urządzenia w Twoim domu działały bez zarzutu, powinieneś o nie odpowiednio dbać. Praca generatora pary jest w dużej mierze uzależniona od tego, jak dobrze je traktujesz i czy używasz go prawidłowo. Częstym powodem zablokowania pary jest także kamień. Osad z kamienia spowodowany jest twardą wodą, czyli taką, która ma wysoką zawartość minerałów, jak wapień. Niemal słynie ona z niszczenia i obniżania jakości sprzętów, które wykorzystują wodę, jak np. pralki, zmywarki czy właśnie żelazka i generatory pary. Używanie twardej wody w Twoim urządzeniu wpłynie negatywnie na wiele podzespołów, tworząc osad także w zbiorniku. Nagromadzony osad zatka otwory w stopie, co sprawi, że generator przestanie wypuszczać parę lub będzie robić to bardzo słabo. Aby zapobiec tego typu problemom, znajdź nowy wkład antywapienny do generatorów pary. To, i znacznie więcej, oferuje North. Pamiętaj, aby wymieniać wkłady średnio co 6 miesięcy, aby utrzymać urządzenie w dobrym stanie i tym samym przedłużyć jego życie. Aby znaleźć odpowiednią część dla modelu urządzenia, który posiadasz skorzystaj z filtrów na górze strony. Odwiedź nasz kanał na YouTube, by dowiedzieć się, jak samodzielnie naprawiać Twoje sprzęty domowe.

Gorąca pralka podczas prania

Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
scroll top