Filtry do suszarek Beko
Filtry do suszarki Beko są niezbędnym elementem tych urządzeń. Ich głównym zadaniem jest zatrzymywanie kłaczków, włosów, kurzu oraz innych drobnych zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić suszarkę lub wpłynąć na jej wydajność. Suszenie ubrań w suszarce polega na wtłaczaniu ciepłego powietrza do wnętrza bębna - stąd liczne nitki i kłębki kurzu w obrębie urządzenia. Aby nie trafiały do dalszego obiegu w urządzeniu, osiadają właśnie na filtrze. Filtry do suszarki Beko są zazwyczaj wykonane z siatki lub materiału syntetycznego, który skutecznie zatrzymuje niepożądane cząstki. Element pełni ważną rolę, dlatego wymaga również odpowiedniej pielęgnacji. Po każdym cyklu suszenia należy zajrzeć do filtra i oczyścić go pod bieżącą wodą lub usunąć nagromadzone zabrudzenia. Dzięki temu poprawiamy jakość suszenia i przedłużamy żywotność urządzenia. Nowe części do suszarek bębnowych – zarówno oryginalne jak i fabryczne odpowiedniki dobrej jakości – znajdziesz w North. Zajrzyj też na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz filmiki instruktażowe dotyczące wymian oraz napraw w Twoich urządzeniach domowych.
- powrót do Części do suszarek Beko
- Filtry
- Filtry (wszystkie) (49)
- Filtry puchu (27)
- Filtry kłaczków (27)
- Filtry piankowe (5)
- Filtry skraplaczy (8)
- Filtry przeciwzakłóceniowe (9)
- powrót do Części do suszarek Beko
- Filtry
- Filtry (wszystkie) (49)
- Filtry puchu (27)
- Filtry kłaczków (27)
- Filtry piankowe (5)
- Filtry skraplaczy (8)
- Filtry przeciwzakłóceniowe (9)
Filtr do suszarki Beko trzeba wymieniać
Filtry do suszarki Beko, to ważne części urządzenia, które ma za zadanie oszczędzać nasz czas i energię, a także sprawiać, by porządki domowe szły gładko i szybko. Ciężko sobie więc wyobrazić życie bez urządzenia, które w takim stopniu pomaga naszej codzienności. Jak każde urządzenie domowe, bądź jego część, filtr do suszarki Beko z czasem ulegnie zużyciu, może także się zniszczyć - w takim wypadku warto wymienić go na nowy. Jako ważny element, filtr ma za zadanie wyłapywać to, co odpada z ubrań, jak puch czy kłaczki, a także zanieczyszczenie jak kurz - oczyszcza także powietrze. Warto więc dbać o ten element, nie tylko dla samej higieny i świeżości ubrań, ale także by uniknąć potencjalnych awarii i usterek, które mogą powstać na skutek nie czyszczenia urządzenia. Regularnie czyszcząc i wymieniając filtr do suszarki Beko, znacznie przedłużasz jej życie. Jeśli Twój filtr uległ zniszczeniu bądź zużyciu to znaczy, że nadszedł czas, aby nabyć nowy, oryginalny filtr Beko lub jego zamiennik.
Wymień swój filtr do suszarki Beko i poznaj inne zastosowania urządzenia
Wybrałeś już swój nowy filtr do suszarki Beko? Dowiedz się, do czego jeszcze może przydać się Twoje urządzenie, z wyjątkiem zwykłego suszenia ubrań - możesz znaleźć więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać. Jednym z nich jest zabijanie zarazków i robaków, dzięki opcji dezynfekcji. Cykle odkażające działają poprzez podkręcanie ciepła, osiągając temperaturę wystarczająco wysoką, aby zabić bakterie, wszy, pluskwy i wszelkie inne niechciane stworzenia. Podczas korzystania z tego ustawienia, upewnij się, że pracuje on przez cały czas cyklu lub przez co najmniej 30 minut. Skrócenie może zmniejszyć jego skuteczność.
Dzięki suszarce możesz także odświeżyć swój strój przed wyjściem. Jeśli ubrania, które chcesz założyć zbyt długo leżały pod stosem innych ubrań, wrzuć je do suszarki. Ożywi to pognieciony strój. Jest to wyjście dla suszarek posiadających opcję pary. Jeśli Twoja takiej nie posiada, jest na to łatwe rozwiązanie. Wystarczy, że zwilżysz czystą szmatkę i wrzucisz ją do suszarki razem ze swoim strojem. Urządzenie wystarczy włączyć na kilka minut.
Filtry do suszarki Beko - jak o nie dbać?
Jeśli wybrałeś już nowy filtr do suszarki Beko, powinieneś wiedzieć, jak sprawić aby posłużył Ci jeszcze dłużej i tym samym zapobiec potencjalnym awariom innych części. Czyszczenie filtra jest niezwykle ważne, nie tylko ze względów higienicznych, ale przede wszystkim ze względu na działanie urządzenia - utrzymywanie czystości filtra sprawi, że Twoje ubrania będą świeższe, a nawet może to zapobiec pożarowi! Regularnie czyścić powinieneś nie tylko ten konkrety element, ale także to, co znajduje się wokół niego oraz otwór wentylacyjny. Ominięcie tego może prowadzić do szybszego psucia się i zużywania niektórych części. Pamiętaj więc, że odpowiednio dbając o swoje urządzenie, przedłużasz jego życie. Dzięki regularnie czyszczonemu filtrowi, Twoja suszarka będzie też zużywać mniej energii.
Jak działa suszarka Beko? Po uruchomieniu pracy bębna, urządzenie zaczyna wypełniać się powietrzem, które równocześnie zostaje ogrzewane przez grzałkę znajdującą się wewnątrz suszarki. Powietrze ma następnie wylatywać wprost przez filtr i do otworu wentylacyjnego - właśnie wtedy element wyłapuje i gromadzi wszystko to, co odpada od ubrań, jak np. kawałki tkanin, puch, kłaczki, a dodatkowo oczyszcza powietrze. Dzięki temu nie dochodzi do zatkania, co mogłoby prowadzić do poważniejszych usterek i awarii. Filtry do suszarki Beko, jak w każdej suszarce, w miarę szybko się napełniają, a więc należy czyścić je po każdym cyklu. Bez tego, przepływ powietrza w urządzeniu nie będzie prawidłowy, a zanieczyszczenia i wilgoć pozostaną w suszarce.
Warto abyś dowiedział się, jak szybko i dokładnie czyścić filtry do suszarki Beko, aby Twoje urządzenie mogło posłużyć Ci znacznie dużej. Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się filtr, przyda Ci się instrukcja obsługi Twojego urządzenia, która musi zawierać taką informację. Po znalezieniu części, wyjmij ją palcami i usuń wszystko to, co się na niej zebrało - kawałki materiałów, puch, cokolwiek tam znajdziesz możesz usunąć także ściereczką. Sprawdź czy filtr jest całkowicie czysty, polewając go wodą. Jeśli nie przepływa ona przez siatkę, musisz umyć filtr większą ilością ciepłej wody oraz mydłem, a następnie ponownie go przepłukać i odstawić na bok do wysuszenia. Zanim włożysz go z powrotem do zmywarki, wyczyść też okolicę wokół niego - usuń wszystko czego nie wyłapał filtr, możesz użyć do tego lepkiej rolki. Po wyschnięciu filtra, włóż go z powrotem do środka i włącz suszarkę, aby przetestować jej działanie. Na wszelki wypadek nie wkładaj do środka ubrań.
Wybierz swój filtr do suszarki Beko, bądź jego dobrej jakości zamiennik, i pamiętaj, aby regularnie go czyścić i dbać o swoje urządzenie, by przedłużyć jego życie. Jeśli zależy Ci na konkretnym modelu, wpisz jego oznaczenie w filtrze na górze strony i znajdź to, czego szukasz.
Zadbaj o filtr
Jak sprawić, aby Twój nowy filtr do suszarki Beko posłużył Ci jeszcze dłużej, a także zapobiegać potencjalnym, spowodowanym przez niego, awariom innych części? Czyszczenie filtra jest ważne nie tylko ze względów higieny, ale przede wszystkim dlatego, że pozostawianie go samemu sobie przez zbyt długi czas może skutkować nie tylko poważnymi usterkami, ale nawet pożarem. Utrzymywanie go w czystości sprawi też, że urządzenie będzie działać wydajniej i zużywać mniej energii, a Twoje ubrania będą świeższe. Pamiętaj także, aby czyścić nie tylko sam filtr, ale też okolice wokół niego oraz otwór wentylacyjny - dzięki temu przedłużasz życie urządzenia i zapobiegasz psuciu się części.
Aby zrozumieć dlaczego czyszczenie filtra jest tak ważne, warto dowiedzieć się jak działa. Po uruchomieniu urządzenia, bęben zostaje wprawiony w ruch, a do środka zaczyna wlatywać powietrze podgrzewane przez grzałkę. Kiedy wylatuje, przechodzi przez filtr do suszarki Beko, a następnie do otworu wentylacyjnego. To właśnie filtry do suszarki Beko wyłapują wszystko, co odpada od ubrań podczas suszenia - kurz, puch, kłaczki, kawałki tkanin. Inaczej to wszystko mogłoby wlatywać do otworu wentylacyjnego, który w końcu by się zapchał, a podczas cyklu suszenia, przelatywałoby przez niego - i przez wszystkie kawałki materiału - ciepłe powietrze. Właśnie to mogłoby być bezpośrednią przyczyną pożaru. W zależności od częstotliwości używania suszarki, filtr w miarę szybko się zapełnia i trzeba czyścić go po każdym cyklu pracy urządzenia. Bez tego, przepływ powietrza w urządzeniu nie będzie prawidłowy, a w środku mogą gromadzić się wilgoć i zanieczyszczenia.
Jak prawidłowo czyścić filtr do suszarki Beko? Wyjmij go z pralki, a następnie zdejmij z niego wszystko to, co zgromadziło się podczas suszenia. Następnie polej filtr wodą - jeśli nie przepływa przez sitko, a spływa po powierzchni, należy doczyścić element. Tutaj przyda Ci się woda z mydłem i bardzo delikatna ściereczka. Po tym wypłucz filtr i pozostaw go do wyschnięcia. Przed włożeniem go do suszarki, przetrzyj go jeszcze ręcznikiem jednorazowym, a następnie odkurz okolice, w których ma znajdować się element. Po ponownym zamontowaniu go, możesz uruchomić testowy cykl.
Suszarka przerywa suszenie
Popsute urządzenie wcale nie oznacza, że musimy go wyrzucić. Zrozumienie zasady działania sprzętu to podstawa do wykonania wielu napraw. Pomagamy w uporaniu się z drobnymi awariami. Przekazujemy Wam również przydatną wiedzę na temat dbania o sprzęt AGD. Ciągle doszkalamy się, aby przekazywać tylko fachową wiedzę naszym klientom.
Zobacz rozwiązanie