Części do frytkownic
Przedstawiamy oryginalne i zamienne części do frytkownic. Użyj filtrów, aby szybciej znaleźć właściwą część. Podaj model urządzenia, ułatwi to wyszukanie przez Ciebie części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Posługując się listą części dostępną na naszej stronie internetowej zapoznasz się z artykułami występującymi w Twoim modelu. Zajrzyj na nasz kanał YouTube i zobacz jak łatwo można wymieniać części w sprzętach AGD. Pielęgnacja sprzętu jest niezwykle ważna, zobacz więc naszą ofertę środków pielęgnacyjnych i akcesoriów do sprzętów AGD.
- Uchwyty (127)
- Rączki (106)
- Włączniki (17)
- Termostaty (93)
- Pojemniki (102)
- Ramki (40)
- Pokrywy (117)
- Przełączniki (41)
- Kosze (284)
- Kable zasilające (72)
Belgijska historia francuskich frytek
Uznaje się, że historia frytek zaczęła się w XIX wieku w Belgii. W roku 1857 pojawił się w tym kraju mały bar serwujący potrawy z ryb. Zimowe połowy były na tyle słabe, że zdecydowano się zastąpić ryby krojonymi na paski pieczonymi ziemniakami. Był to tani i banalnie prosty sposób na walkę z głodem, sama zaś potrawa okazała się smaczna i zapełniała żołądek w wystarczający sposób. Nic więc dziwnego, że z pomocą Anglików frytki przyjęły się w wielu innych krajach jako potrawa egzotyczna.
Ogólnoświatowa nazwa frytek brzmi "french fries", czyli frytki francuskie. Dlaczego francuskie, a nie belgijskie? Anglicy pomagali Belgom w walkach podczas pierwszej wojny światowej, a Belgowie porozumiewali się z Anglikami po francusku.
W obecnych czasach frytkownicę może posiadać każdy - są to urządzenia dość niedrogie i powszechne. Frytki można przyrządzać także na patelni lub w piekarniku, lecz z użyciem frytkownicy wychodzą znacznie lepiej. Standardowo frytki serwuje się z ketchupem, choć w niektórych holenderskich i belgijskich restauracjach podaje się także z majonezem, sosem serowym lub czosnkowym.
Dobrze przygotowane frytki powinny być chrupiące i przyrumienione z zewnątrz oraz miękkie w środku. Rodzaj serwowanego sosu oraz ilość soli na frytkach pozostaje kwestią gustu. Nowoczesne frytkownice umożliwiają dokładne wypiekanie dużej ilości frytek jednocześnie dzięki sporej wielkości koszom, a kontrola poziomu tłuszczu ułatwia wytworzenie dokładnie takich frytek, jakie w danej chwili chcemy.
Frytkownica służy do smażenia frytek na głębokim oleju, ale czy tylko takie funkcje spełnia? Nie. Jej nazwa wskazuje na jeden typ przeznaczenia jednak można w niej przyrządzić o wiele więcej potraw niż się nam wydaje. To naprawdę wszechstronne urządzenie. Frytkownica nie jest urządzeniem skomplikowanym zarówno w konstrukcji, jak i w działaniu. Na jej podstawowe elementy składają się:
- Pojemnik, do którego wlewamy olej, bądź wodę oraz wkładamy produkty żywnościowe. Jest on wykonany ze specjalnych materiałów o wysokiej odporności na temperaturę oraz posiada specjalne atesty, by mógł mieć kontakt z żywnością. Najczęściej spotykamy materiały takie jak aluminium, teflon oraz stal nierdzewna. Dodatkowym zabezpieczeniem jest zastosowanie powłoki antyadhezyjnej, dzięki której to, co włożymy do frytkownicy nie przywrze (jest to również element niezwykle przydatny w utrzymywaniu czystości tego urządzenia).
- Koszyk, który jest miejscem do umieszczania żywności. Zabezpiecza to ścianki frytkownicy, utrzymuje włożone produkty w jednym miejscu oraz pomaga w ich wyjęciu z oleju, a zarazem ich odsączeniu. Jest zbudowany z metalu odpornego na wysokie temperatury. Posiada formę drobnej siatki, aby to co się w nim znajduje nie opuściło go bez naszej woli. Niektóre modele frytkownic mają specjalne przyciski pozwalające na automatyczne wynurzenie kosza.
- Pokrywa często występuje w wersji z wizjerem (wykonanym z hartowanego szkła, dzięki któremu łatwo możemy kontrolować proces, któremu poddajemy żywność. By to sprawdzić w modelach bez wizjera musimy otwierać pokrywę. Niektóre mają wbudowaną funkcję automatycznego otwierania się. Aby urządzenie było szczelne musi również posiadać uszczelkę przy pokrywie.
- Elementy grzewcze (grzałki) są częścią, bez której używanie frytkownicy byłoby niemożliwe, ponieważ są odpowiedzialne za nagrzanie oleju. Posiadają formę wysokooporowej płyty bądź spirali. Nie może zabraknąć termostatu , który utrzyma odpowiednią temperaturę dobraną do naszych potrzeb, co jest czymś bardzo ważnym przy przygotowywaniu wielu produktów.
- Fltry oleju oraz filtry zapachowe, które pozwalają na cieszenie się przyjemniejszym zapachem podczas wykonywania czynności smażenia również znajdziesz w tej części serwisu.
North.pl posiada części do frytkownic od wielu solidnych producentów tj.: Bosch, Delonghi, Krups, Moulinex, Philips, Rowenta, SEB, Siemens, Tefal.
Gorąca pralka podczas prania
Nie wyrzucajmy urządzenia AGD kiedy przestaje działać. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Stale pogłębiamy naszą wiedzę, aby móc pomagać wam jeszcze więcej.
Zobacz rozwiązanie