Filtry do czajników
Czajnik to bez wątpienia jedno z najbardziej przydatnych, małych urządzeń znajdujących się w Twojej kuchni. Komu chciałoby się podgrzewać wodę na kuchence za każdym razem, kiedy ma ochotę na herbatę? Filtr do czajnika pełni bardzo ważne zadanie. Jego rolą jest poprawa czystości, smaku oraz zapachu wody, która trafia do Twojego kubka. Eliminowany jest chlorowy posmak, który pojawia się w wodzie z kranu, zapobiega tworzeniu i osadzaniu się kamieniu w czajniku i, co ważniejsze, sprawia, że woda, którą pijesz jest wolna od tego typu zabrudzeń. Filtr wpływa więc pozytywnie nie tylko na smak i zapach Twojego napoju, ale także na Twoje zdrowie. Zazwyczaj znajduje się w przy dziubku czajnika. Pamiętaj, że każdy filtr trzeba co jakiś czas czyścić oraz wymieniać. Kiedy przyjdzie czas na znalezienie nowego, sprawdź ofertę North. Dobierając nową część do swojego sprzętu posiłkuj się oznaczeniami z tabliczki znamionowej, by mieć pewność, że wymienny element będzie pasować. Zajrzyj na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz filmiki instruktażowe.
- powrót do Części do czajników
- Filtry
- Filtry (wszystkie) (271)
- Filtry wody (262)
- Filtry herbaty (3)
- Filtry dzbanków (6)
- powrót do Części do czajników
- Filtry
- Filtry (wszystkie) (271)
- Filtry wody (262)
- Filtry herbaty (3)
- Filtry dzbanków (6)
Filtr do czajnika - wymiana i konserwacja
Filtry wody do czajnika to element urządzenia, który robi dokładnie to, co mówi jego nazwa - oznacza to, że powinien być wymieniany regularnie. Dzięki temu upewnisz się, że Twoja woda jest maksymalnie czysta. Filtry wody do czajnika warto dopasowywać na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej, aby upewnić się, że będzie pasować do modelu, który posiadasz. Element często wystarczy wyjąć i przepłukać ciepłą wodą, jednak w wielu przypadkach - kiedy zapominamy o czyszczeniu przez długie miesiące lub nawet lata - najbezpieczniejszym wyjściem jest wymiana na nowy. Aby dowiedzieć się, jak zrobić to w Twoim czajniku, powinieneś zajrzeć do dołączonej do niego instrukcji obsługi. Po zamontowaniu nowej części, warto dowiedzieć się jak ją czyścić, aby mogła posłużyć Ci jeszcze dłużej.
Jak zostało wspomniane wyżej, filtry wody do czajnika zazwyczaj są czyszczone zwyczajnym płukaniem pod strumieniem wody. Zacznij więc od wyłączenia i opróżnienia czajnika - usuń z niego wszelki resztki wody. Pozwól urządzeniu całkowicie ostygnąć, jeśli niedawno go używałeś. Odłącz podstawę od zasilania - nigdy nie przeprowadzaj żadnych napraw ani wymian z podłączonym sprzętem, niezależnie od tego jak łatwy wydaje się zabieg. Następnie otwórz pokrywkę i usuń wodę zza wylewki. Opłukując filtr pod bieżącą wodą, delikatnie wyczyść go miękką szczoteczką lub pędzelkiem. Na filtrze mógł zebrać się kamień - w takim wypadku możesz go usunąć za pomocą specjalnych środków. Jeśli jednak warstwa osadu zamieniła się już w skorupę, filtr powinien zostać usunięty i wymieniony na nowy. W razie potrzeby, filtr możesz bezpiecznie umyć w zmywarce, umieszczając go w stojaku na sztućce. Po takim czyszczeniu umieść element z powrotem w czajniku i ciesz się czystą wodą.
Warto pamiętać nie tylko o czyszczeniu filtra, ale także o całym urządzeniu. Czajniki są łatwe i wygodne w użyciu, ale podobnie jak w przypadku każdego urządzenia, wymagają czyszczenia, aby utrzymać je w dobrym stanie - nie tylko pod względem estetycznym. Różnego rodzaju osad i bakterie gromadzące się w urządzeniu mogą być szkodliwe zarówno dla sprzętu, jak i dla Ciebie. Dodatkowo zmieniają często smak i zapach wody. Na szczęście czyszczenie czajnika jest niemal tak proste, jak czyszczenie samego jego filtra. Wystarczy, że posiadasz kilka składników, które znajdują się w niemal każdej kuchni - ocet, soda oczyszczona oraz płyn do mycia naczyń. Zanim jednak przystąpisz do mycia urządzenia, warto ustalić to, jak często będziesz to robił. Częstotliwość czyszczenia czajnika zależeć będzie głównie od tego, jak często z niego korzystasz. Zazwyczaj wystarczy umyć urządzenie raz w tygodniu, jeśli wyjmiesz filtr i będziesz używać urządzenia bez niego. Jeżeli używasz czajnika codziennie, odkamienianie powinno odbywać się co najmniej cztery razy do roku. Czajniki wyposażone w filtr mogą być czyszczone co drugi miesiąc lub zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli więc zdecydowałeś się używać swojego czajnika bez filtra - co również jest możliwe - czyszczenie będziesz musiał przeprowadzać aż czterokrotnie częściej.
Gorąca pralka podczas prania
Jeżeli sprzęt AGD przestanie działać, nie musimy siać paniki. Koniecznością będzie sprawdzenie przyczyny usterki. Pokazujemy, że drobne awarie nie wymagają wzywania fachowca. Mamy już szeroką bazę porad dotyczącą dbania o urządzenia, które każdy ma w swoim domu. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.
Zobacz rozwiązanie