Kategorie części

Części do klimatyzacji

(3 577 produktów)

Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki do klimatyzacji. Możesz wesprzeć się filtrami znajdującymi się po lewej stronie by szybciej dobrać właściwą część. Podając model będziesz bliżej szukanej części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Zawsze możesz skorzystać z listy części dostępnej na stronie internetowej, dowiesz się o innych artykułach wchodzących w skład modelu Twojego. Kiedy będziesz miał wątpliwości jak wymienić daną część w swoim sprzęcie, wejdź na nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy jak wymieniać i naprawiać części w prosty sposób. Chcesz cieszyć się czystością swoich sprzętów jak najdłużej? Zakup profesjonalne środki do pielęgnacji sprzętów AGD w naszym sklepie.

strzałka rozwinięcia opisu
Dostępność

Co ma wspólnego drukarnia z klimatyzacją?

Historia współczesnej klimatyzacji zaczyna się w roku 1901, gdy inżynier i wynalazca Willis Carrier rozpoczął pracę w biurze konstrukcyjnym Buffalo Forge Company.

klimatyzacja

Rozpoczęcie badań nad możliwościami kontrolowania wilgoci powietrza w pomieszczeniach doprowadziło do zainstalowania pierwszego na świecie prawdziwego klimatyzatora w drukarni, pozwalającego na dokładną kontrolę wilgotności powietrza.

Podczas drugiej wojny światowej Carrier odpowiedzialny był także za powstanie instalacji chłodniczej dla tunelu aerodynamicznego przeznaczonego do testowania prototypów samolotów. Była to swego czasu największa instalacja tego typu - samo skonstruowanie urządzenia trwało aż cztery lata. Przekrój poprzeczny wentylowanego tunelu wynosił 180 m² , a olbrzymie ilości przepływającego przez tunel powietrza były schładzane do temperatury -50 °C. Pierwotne metody sztucznego schładzania powietrza pochodzą jednak ze starożytnego Rzymu - dostarczana za pomocą wodociągów zimna woda przepływała przez rury umieszczone w ścianach, skutecznie schładzając powietrze w pomieszczeniu. Starożytni Persowie natomiast wykorzystywali cysterny oraz wieże wiatrowe do chłodzenia budynków w porze gorącej.

Jak chłodzą klimatyzatory?

Obecnie istniejące klimatyzatory pracują jednak z pomocą sporej ilości chemii - już w XVIII wieku Benjamin Franklin i John Hadley odkryli, że parująca lotna substancja schładza obiekt o wiele skuteczniej. Dzięki temu odkryciu we współczesnej klimatyzacji stosuje się chemiczne czynniki chłodzące, o wiele skuteczniejsze niż powietrze czy woda. Pierwotne wykorzystywano alkohol, eter i amoniak. Obecnie do tego celu wykorzystuje się gazy szlachetne.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(4)
Pilot uniwersalny do klimatyzacji SUPERIOR SUPCU001
6090
Wyślemy pojutrze
outlet Outlet już od 3590
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(11)
Wirnik wentylatora DeLonghi do klimatyzacji NE1639
Silnik Whirlpool do klimatyzacji 481236138128
Pilot oryginalny do klimatyzacji HISENSE K1925670
Silnik wentylatora do klimatyzacji HISENSE K1971377
 DeLonghi do klimatyzacji NE1131
31100
Wyślemy pojutrze
6190
Wyślemy we wtorek
outlet Outlet już od 3990
Filtr powietrza Sharp do klimatyzacji CFILA124JBKZ
Uchwyt DeLonghi do klimatyzacji NE1062
Sprężarka do klimatyzacji HISENSE K1895651
chwileczkę Chwileczkę..
Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Jakie są najczęstsze usterki klimatyzacji?

Klimatyzacja to urządzenie, dzięki któremu możemy cieszyć się zimnym powietrzem w upalne dni. Zwiększa nasz komfort i polepsza samopoczucie. Ten przydatny, choć niepozorny sprzęt, stanowi niezbędne wyposażenie biur, sklepów, hali produkcyjnych, a coraz częściej – również mieszkań. Swoją popularność zawdzięcza szybkiemu działaniu, prostej obsłudze oraz praktycznym funkcjom, w pełni przyjaznym dla użytkownika. Niektóre modele, oprócz obniżania temperatury, pomagają również ogrzać pomieszczenia w zimę. Zdarza się jednak, że ulega ona awariom. Jakie są najczęstsze problemy z nią związane i co jest tego przyczyną? Jedną z głównych usterek związanych z klimatyzacją jest brak nadmuchu. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wówczas sprawdzić jest filtr powietrza. Jego zapchanie może prowadzić właśnie do sytuacji, w której klimatyzacja nie dmucha. Wyczyszczenie bądź wymiana filtra powinny rozwiązać problem.

Jeśli jednak, mimo wymiany / wyczyszczenia tego elementu, urządzenie wciąż nie pracuje jak należy, problem może być dużo bardziej poważniejszy. Uszkodzeniu mógł ulec np. kondensator lub silnik w klimatyzatorze. Innym często występującym problemem jest głośna praca klimatyzacji. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy może być silnik wentylatora. Aby sprawdzić czy, aby na pewno to on jest przyczyną, podłączmy wentylator. W sytuacji kiedy napięcie występuje na kostce, a mimo to wentylator nie działa, wówczas możemy uznać go za głównego winowajcę. Możliwe również, że zużyciu uległy łożyska silnika. Wymiana silnika wentylatora powinna rozwiązać ten problem.

W przypadku jakichkolwiek awarii bądź konieczności wymiany filtrów, sprawdź naszą szeroką ofertę najwyższej jakości części do klimatyzacji. Przy ich pomocy uda się naprawić większość najpopularniejszych usterek, takich jak problemy z działaniem silnika, śmigieł, kołnierza czy panelu sterowania. Dzięki szybkiej reakcji na usterki efektywność urządzenia nie zmniejszy się, a jego żywotność zostanie przedłużona o kolejne lata bezproblemowego działania. Wszystkie części do klimatyzacji zalecamy dobierać na podstawie danych z tabliczki znamionowej, być mieć pewność, że będą pasowały do modelu.

 

Klimatyzacja nie dmucha zimnym powietrzem

Nie panikujmy, jak sprzęt AGD w naszym domu przestanie działać. Właściwe określenie problemu usterki to klucz do samodzielnej naprawy. Wskazujemy, jak z naszą pomocą wykonać to w domowym zaciszu. Dodatkowo podpowiadamy, jak dbać o sprzęt, aby przedłużyć jego żywotność. Dajemy "drugie życie" urządzeniom.

Zobacz rozwiązanie
Klimatyzacja nie dmucha zimnym powietrzem
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top