Części do klimatyzatorów

(2 465 produktów)

Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki do klimatyzacji. Możesz wesprzeć się filtrami znajdującymi się po lewej stronie by szybciej dobrać właściwą część. Podając model będziesz bliżej szukanej części. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Zawsze możesz skorzystać z listy części dostępnej na stronie internetowej, dowiesz się o innych artykułach wchodzących w skład modelu Twojego. Kiedy będziesz miał wątpliwości jak wymienić daną część w swoim sprzęcie, wejdź na nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy jak wymieniać i naprawiać części w prosty sposób. Chcesz cieszyć się czystością swoich sprzętów jak najdłużej? Zakup profesjonalne środki do pielęgnacji sprzętów AGD w naszym sklepie.

Dostępność

Co ma wspólnego drukarnia z klimatyzacją?

Historia współczesnej klimatyzacji zaczyna się w roku 1901, gdy inżynier i wynalazca Willis Carrier rozpoczął pracę w biurze konstrukcyjnym Buffalo Forge Company.

klimatyzacja

Rozpoczęcie badań nad możliwościami kontrolowania wilgoci powietrza w pomieszczeniach doprowadziło do zainstalowania pierwszego na świecie prawdziwego klimatyzatora w drukarni, pozwalającego na dokładną kontrolę wilgotności powietrza.

Podczas drugiej wojny światowej Carrier odpowiedzialny był także za powstanie instalacji chłodniczej dla tunelu aerodynamicznego przeznaczonego do testowania prototypów samolotów. Była to swego czasu największa instalacja tego typu - samo skonstruowanie urządzenia trwało aż cztery lata. Przekrój poprzeczny wentylowanego tunelu wynosił 180 m² , a olbrzymie ilości przepływającego przez tunel powietrza były schładzane do temperatury -50 °C. Pierwotne metody sztucznego schładzania powietrza pochodzą jednak ze starożytnego Rzymu - dostarczana za pomocą wodociągów zimna woda przepływała przez rury umieszczone w ścianach, skutecznie schładzając powietrze w pomieszczeniu. Starożytni Persowie natomiast wykorzystywali cysterny oraz wieże wiatrowe do chłodzenia budynków w porze gorącej.

Jak chłodzą klimatyzatory?

Obecnie istniejące klimatyzatory pracują jednak z pomocą sporej ilości chemii - już w XVIII wieku Benjamin Franklin i John Hadley odkryli, że parująca lotna substancja schładza obiekt o wiele skuteczniej. Dzięki temu odkryciu we współczesnej klimatyzacji stosuje się chemiczne czynniki chłodzące, o wiele skuteczniejsze niż powietrze czy woda. Pierwotne wykorzystywano alkohol, eter i amoniak. Obecnie do tego celu wykorzystuje się gazy szlachetne.

Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
Części do klimatyzatorów
36600
Wyślemy pojutrze!
Części do klimatyzatorów
4290
Wyślemy pojutrze!
Części do klimatyzatorów
31900
Wyślemy pojutrze!
Chwileczkę... Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Promowane produkty

Jakie są najczęstsze usterki klimatyzacji?

Klimatyzacja to urządzenie, dzięki któremu możemy cieszyć się zimnym powietrzem w upalne dni. Zwiększa nasz komfort i polepsza samopoczucie. Zdarza się jednak, że ulega ona awariom. Jakie są najczęstsze problemy z nią związane i co jest tego przyczyną? Jedną z głównych usterek związanych z klimatyzacją jest brak nadmuchu. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wówczas sprawdzić jest filtr powietrza. Jego zapchanie może prowadzić właśnie do sytuacji, w której klimatyzacja nie dmucha. Wyczyszczenie bądź wymiana filtra powinny rozwiązać problem.

Jeśli jednak, mimo wymiany / wyczyszczenia tego elementu, urządzenie wciąż nie pracuje jak należy, problem może być dużo bardziej poważniejszy. Uszkodzeniu mógł ulec np. kondensator lub silnik w klimatyzatorze. Innym często występującym problemem jest głośna praca klimatyzacji. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy może być silnik wentylatora. Aby sprawdzić czy, aby na pewno to on jest przyczyną, podłączmy wentylator. W sytuacji kiedy napięcie występuje na kostce, a mimo to wentylator nie działa, wówczas możemy uznać go za głównego winowajcę. Możliwe również, że zużyciu uległy łożyska silnika. Wymiana silnika wentylatora powinna rozwiązać ten problem.

Zawory, części do kompresorów i klimatyzacji w ofercie north

North.pl to najlepszy sklep z częściami do klimatyzacji w sieci. Dlaczego? Ponieważ dbamy o naszych Klientów i dostarczamy im artykuły najwyższej jakości. Zawory, złącza mosiężne czy elementy kompresorów – znajdziesz u nas to wszystko i o wiele więcej. Części do klimatyzacji powinny znajdować się w każdym domu, ponieważ jest to element wyposażenia domu, który zdecydowanie warto naprawić jak najszybciej w przypadku usterki. Walory chłodnicze systemów klimatyzacji są nieocenione w trakcie upałów, dlatego nie warto zwlekać z naprawą.

Klimatyzacja nie dmucha

Nie panikujmy, jak sprzęt AGD w naszym domu przestanie działać. Właściwe określenie problemu usterki to klucz do samodzielnej naprawy. Wskazujemy, jak z naszą pomocą wykonać to w domowym zaciszu. Dodatkowo podpowiadamy, jak dbać o sprzęt, aby przedłużyć jego żywotność. Dajemy "drugie życie" urządzeniom.

Zobacz rozwiązanie
Klimatyzacja nie dmucha

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się