Klimatyzacja nie dmucha zimnym powietrzem

katarzyna | 16 marca 2018

W gorące dni każdy marzy o zimnym powietrzu, które dałoby w końcu odetchnąć. Dlatego coraz częściej można spotkać się z sytuacją, w której poszczególne osoby montują sobie klimatyzację w domu. Może się zdarzyć, że klimatyzacja nie dmucha zimnym powietrzem. Nie jest to optymistyczny scenariusz, a szczególnie wtedy, gdy skwar leje się z nieba. Jednak istnieje kilka metod na to, jak we własnym zakresie rozwiązać ten problem.

Czy filtr powietrza jest zatkany?

Klimatyzacja jest to system urządzeń, w których jeden element warunkuje pracę drugiego. Dokładnie zauważyć to można w sytuacji, gdzie filtr powietrza zostaje zapchany. Wysoki poziom zanieczyszczenia filtra powoduje, że klimatyzacja przestaje całkowicie działać, bowiem wtedy nieczystości mogłyby trafiać zwrotnie do wnętrza pomieszczenia. Kiedy klimatyzacja stanie, warto sprawdzić filtr, który zapewne będzie wymagał czyszczenia bądź wymiany.

klimatyzacja-nie-dmucha-zimnym-powietrzem

Poszczerbione łopatki

Przyczyną niedmuchającej klimatyzacji może być problem związany z łopatkami. Chodzi tutaj o to, że łopatki, które są poszczerbione, mogą wywoływać zaburzenia w pracy urządzenia, a tym samym całkowicie wyłączyć jego zasilanie. Kiedy spotkamy się z sytuacją gdzie klimatyzacja nie dmucha zimnym powietrzem, warto sprawdzić stan skrzydeł. Jeśli są uszkodzone, warto je wymienić, bowiem poza rozwiązaniem problemu, wówczas można oczekiwać, że klimatyzacja będzie działać o wiele efektywniej.


Uszkodzony kondensator w klimatyzacji

W sytuacji, kiedy kondensator odpowiadający za prawidłową cyrkulację powietrza zaczyna szwankować, może objawiać się to nieregularną pracą systemu bądź całkowitym jego zatrzymaniem. Uszkodzony kondensator to główne zmartwienie wielu urządzeń, dlatego i w tym przypadku warto się mu przyjrzeć, gdyż może wymagać wymiany. Klimatyzacja pomimo skomplikowanej budowy, okazuje się urządzeniem prostym do naprawienia. Każdy z nas może zrobić to samodzielnie w domu, powyższe rady powinny pomóc państwu rozwiązać typowe problemy.


Spalony silnik w klimatyzatorze

W przypadku, gdy klimatyzacja nie dmucha zimnym powietrzem, możliwe, że awarii uległ silnik. Jeśli tak się stało, po dostaniu się do niego będzie widać gołym efekty spalenizny.

Zobacz inne nasze artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 5

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Darko

Witam klimatyzator zibro p125 w czasie pracy wyłączył się i nie działa zgasły wszystkie kontrolki po ponownym włączeniu nic się nie dzieje nie pali się żadna lampka pomocy pozdrawiam

angel

Goodnight.
Can you please tell me what the E1 error that appears on my BEKO air conditioner means
BIK 090INV.
Thank you.

Patrycja

Hi, the E1 error – system pressure is too high.

Angel

Thank you Patricia.
Could you tell me please, what can I do?
Thanks.

Paweł

Na wyświetlaczu klimatyzacji Whirlpool pojawiła się kontrolka (kratka)
Co oznacza?

Patrycja Blaszczyk

Witam, proszę podać model sprzętu,

6
0
Będę wdzięczny za komentarze.x