Sprzęgła do blenderów Bosch
Każdemu posiadaczowi blendera zależy na długiej i bezawaryjnej pracy urządzenia. Większość z nas pamięta więc o wymianie noża, który tępi się przy dłuższym użytkowaniu czy innych elementów budowy tj. nasadki miksującej czy trzepaczki. Elementami, o których nie każdy pamięta, a które również są częściami eksploatacyjnymi wymagającymi wymiany, są sprzęgła do blendera Bosch. Oznacza to, że zużywają się z każdym użyciem sprzętu i należy je wymienić na nowe, czasem nawet kilkakrotnie w całym okresie użytkowania blendera. Jeśli element ten przestanie działać w prawidłowy sposób, praca sprzętu stanie się utrudniona lub całkowicie uniemożliwiona. Sprzęgła do blendera Bosch niszczą się dużo szybciej niż pozostałe elementy, które wymieniamy w tych urządzeniach. Poprawnie eksploatowane sprzęgło do blendera powinno działać bez zarzutu przez dłuższy czas. Przejrzyj ofertę North i wybierz nową część – oryginalną lub fabryczny odpowiednik dobrej jakości. Odwiedź też nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz filmiki instruktażowe, dotyczące napraw i wymian w Twoich sprzętach domowych.
- powrót do Części do blenderów Bosch
- Sprzęgła
- Sprzęgła (wszystkie) (5)
- Sprzęgła silnika (4)
- Sprzęgła noży (1)
- powrót do Części do blenderów Bosch
- Sprzęgła
- Sprzęgła (wszystkie) (5)
- Sprzęgła silnika (4)
- Sprzęgła noży (1)
Sprzęgła do blendera Bosch – działanie i wymiana
Sprzęgło do blendera jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia tego urządzenia - bez niego blender nie będzie działał prawidłowo. Komponent ten jest zespołem łączącym silnik z akcesoriami takimi jak np. trzepaczki czy nasadki miksujące lub inne. Jest więc jednym z elementów, które służą do wytwarzania przez silnik momentu obrotowego. W zależności od zastosowanej technologii, sprzęgła do blendera Bosch mogą różnić się budową oraz sposobem działania. Materiałem z którego wykonane są te niewielkie, okrągłe części jest tworzywo sztuczne – plastik.
Ze względu na to, że blender wykorzystuje sprzęgło w sposób intensywny i częsty, może dojść do awarii tej części. Pierwszym sygnałem tego, że mogło dojść do usterki sprzęgła, jest brak napędu na nasadkę miksującą lub trzepaczkę, mimo, że silnik pracuje. Powodem uszkodzenia może okazać się zniszczone sprzęgło na wałku silnika. Możliwe także, że sprzęgło nasadki miksującej lub trzepaczki zostało zużyte. Następnym możliwym objawem wskazującym na prawdopodobne uszkodzenie tego komponentu jest nadmierny hałas, drgania oraz ocieranie części wirujących. Aby naprawić usterkę trzeba zdemontować stare sprzęgło i wymienić na nowe. Wymiana tego elementu nie powinna sprawić trudności - należy wyjąć stare sprzęgło, np. szczypcami, i w jego miejsce zamontować nowe. Zazwyczaj zajmuje to nie więcej niż kilka lub kilkanaście minut. Warto pamiętać, że wyżej wymienione symptomy zużycia sprzęgła do blendera Bosch mogą pasować także do uszkodzenia silnika. Sprawdzając oba te elementy, zwróć uwagę na mocowanie sprzęgła – w przypadku jego uszkodzenia, będzie ono wyrobione.
Blender kielichowy nie działa
Nie wyrzucajmy sprzętu AGD od razu, jak tylko odmówi nam posłuszeństwa. Właściwe określenie problemu usterki to klucz do samodzielnej naprawy. Wskazujemy, jak z naszą pomocą wykonać to w domowym zaciszu. Dodatkowo podpowiadamy, jak dbać o sprzęt, aby przedłużyć jego żywotność. Świat AGD nie ma przed nami tajemnic.
Zobacz rozwiązanie