Kategorie części
Worki 9001967687 do odkurzacza Electrolux Worki 9001967687 do odkurzacza Electrolux
zamknij

Worki 9001967687 do odkurzacza Electrolux

Indeks: 736-VG-2494
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(Produkt nie ma jeszcze oceny)
1790
koszt dostawy
Dostawa od: 11,99 zł
Dowiedz się więcej
Zamienniki:
?
Worki 9090102196 10szt. do odkurzacza AEG

Uwaga! Ten produkt wymaga dopasowania do urządzenia.

Worki 9001967687 do odkurzacza Electrolux Worki 9001967687 do odkurzacza Electrolux
1790
Dopasuj do urządzenia
Nie pasuje do Twojego sprzętu Zobacz części do Twojego sprzętu
Część pasuje do Twojego urządzenia. Zobacz inne pasujące części.
Opis produktu:

Bez worka ani rusz!

Mimo rosnącej popularności odkurzaczy pionowych w wielu gospodarstwach domowych wciąż obecne są odkurzacze tradycyjne. Wiele osób docenia ich niezawodność, skuteczność i prostotę użytkowania. Są one zaprojektowane do regularnego i intensywnego użytkowania, co czyni je dobrym wyborem zwłaszcza w dużych domach. Dzięki temu, że zwykle są tańsze od odkurzaczy akumulatorowych, są dostępne dla szerszego grona użytkowników. Mimo że nawet w tego typu odkurzaczach coraz częstszym rozwiązaniem stają się pojemniki na kurz, w wielu modelach wciąż stosowane są worki. Wyróżniamy trzy podstawowe typy worków: papierowe, syntetyczne i tekstylne.

Worki papierowe są rozwiązaniem zdecydowanie najtańszym spośród wymienionych wyżej. Jednocześnie są łatwo dostępne, dzięki czemu ich częste wymienianie nie stanowi dla użytkownika problemu. Warstwowa struktura papieru, który wykorzystywany jest do produkcji worków, stanowi ochronę przed dostawaniem się zanieczyszczeń do podzespołów urządzenia. Mimo to worki tego typu są dosyć podatne na uszkodzenia mechaniczne, na przykład na rozerwanie, dlatego warto jest zachować szczególną ostrożność podczas wymiany.

Worki syntetyczne to opcja trwalsza od tradycyjnych worków papierowych. Są wykonane z wytrzymalszych materiałów, dzięki czemu są bardziej odporne na uszkodzenia a jednocześnie stanowią pierwszy poziom procesu filtracji zanieczyszczeń podczas odkurzania. Dzięki ich skuteczności w zatrzymywaniu emisji kurzu i roztoczy są świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób cierpiących na alergie. Syntetyczny materiał jest rozciągliwy - wykonane z niego worki idealnie dopasowują się do komory odkurzacza i wypełniają się do końca, maksymalizując przepływ powietrza bez zmniejszenia mocy ssania. Czyni je to niezwykle wydajnymi, należy jednak pamiętać, że nie należy ich opróżniać - mimo wielu zalet są to wciąż worki jednorazowe.

Worki materiałowe są rozwiązaniem alternatywnym dla worków papierowych i syntetycznych. Ich wykonanie pozwala na wieloletnie używanie - można je bez problemu opróżniać i wykorzystywać ponownie, co czyni je dość ekonomicznymi. Niestety w porównaniu do worków syntetycznych są mniej higieniczne, nie są więc rozwiązaniem dobrym dla osób cierpiących na alergie czy astmę.

Dlaczego należy regularnie wymieniać worki w odkurzaczu?

  • wymiana worka jest konieczna dla zachowania wydajności odkurzacza - im większy poziom zapełnienia, tym mniejsza moc ssania,
  • nadmiar zanieczyszczeń w worku może skutkować przegrzewaniem się odkurzacza, co z kolei może doprowadzić do awarii silnika,
  • wymiana worka jest ważna także dla zachowania higieny - zbierające się w nim zanieczyszczenia mogą przedostać się do wnętrza urządzenia a nawet i poza nie, razem z wydmuchiwanym powietrzem.

To od użytkowania odkurzacza w dużej mierze zależy, jak często konieczna będzie wymiana worka na nowy. Wielkość powierzchni, stopień jej zabrudzenia, częstotliwość odkurzania - wszystko to ma wpływ na zapełnianie się worka, dlatego należy regularnie sprawdzać jego stan, aby nie dopuścić do przepełnienia. Zapewni to nie tylko lepsze efekty sprzątania, ale także przyczyni się do dłuższej żywotności odkurzacza. Nie wiesz jak dokonać wymiany worka w Twoim odkurzaczu? W artykule znajdującym się w naszej Bazie Porad podpowiadamy, jak to zrobić!

prowadzisz serwis
Prowadzisz serwis w branży RTV / AGD / IT? Poznaj naszą ofertę dla serwisów
Zobacz szczegóły
scroll top