baground wizard
baground wizard
Wybierz swoje urządzenie, aby dobrać części

Części do wentylatorów

(222 produktów)

Tutaj znajdziesz oryginalne części i ich odpowiedniki do wentylatorów. Skorzystaj z filtrów znajdujących się po lewej stronie by szybciej odnaleźć daną część. Pamiętaj, że najszybsza droga do znalezienia właściwej części to wpisanie modelu w wyszukiwarkę. Zawsze możesz skorzystać z listy części dostępnej na stronie internetowej, dowiesz się o innych artykułach wchodzących w skład modelu Twojego. Sprawdź koniecznie nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy, jak w prosty sposób wymieniać i naprawiać części w sprzętach AGD. Posiadamy również spory wybór akcesoriów i środków pielęgnacyjnych do różnych sprzętów AGD.

Dostępność

Jak działa wentylator?

Znane nam wentylatory wytwarzają przyjemny powiew, delikatnie chłodzący twarz podczas upałów.

wentylator

Co jednak w sytuacji, gdy przyjemny powiew i zwykła cyrkulacja powietrza nie wystarczają, a potrzebny staje się huraganowy wiatr zdolny do przemieszczania niezabezpieczonych biurowych obiektów? W takiej sytuacji pomóc mogą wentylatory marki Dyson. Urządzenia te wykorzystują tę samą zasadę działania, co silniki samolotowe lub turbosprężarki - zasysane powietrze rozpędzane jest wewnątrz wentylatora, po czym strumień wyrzucany jest z dużą prędkością z otworów.

Generowany w ten sposób powiew może osiągnąć prędkość powyżej 100 km/h - jest to zdecydowany rekord w kategorii domowych metod wentylacji. Oczywiście moc powiewu jest w pełni regulowana. Nadmienić także należy, że wentylatory te nie wykorzystują systemu śmigieł - są w pełni bezpieczne dla zwierząt oraz małych dzieci.

Obecnie wyróżnia się cztery rodzaje wentylacji: naturalną, grawitacyjną, mechaniczną oraz hybrydową. Wentylatory wolnostojące wykorzystują cyrkulację mechaniczną, rzadziej hybrydową. Ze względu na cechy konstrukcyjne wyróżnić można wentylatory osiowe (śmigłowe, normalne - najczęściej spotykana konstrukcja wentylatora biurkowego - oraz przeciwbieżne), promieniowe, osiowo - akcyjne oraz diagonalne. Sposób zabudowy dzieli wentylatory na konstrukcje ssące, tłoczące i ssąco - tłoczące.

Także ze względu na ilość wirników, urządzenia te możemy podzielić na jedno- lub wielostopniowe.Wentylator najprościej zdefiniować można jako sprężarkę - urządzenie sprężające gaz, w tym przypadku powietrze, i wykorzystujące przewody wentylacyjne lub odpowiedni układ kinetyczny do wyrzucania zassanego gazu z dużą prędkością. Zasada działania opiera się w pełni na większej mocy zasysania gazu, niż na jego wyrzucaniu.

Śmigło do wentylatora Rowenta FS00000323
Śmigło do wentylatora Rowenta CS-00000515
Śmigło do wentylatora Rowenta CS00139687
Śmigło do wentylatora Rowenta CS00139745
Śmigło do wentylatora Rowenta CS00135059
Śmigło do wentylatora Rowenta CS00139737
Pokrętło do wentylatora Rowenta CS00139759
Śmigło do wentylatora Rowenta CS00000534
Moduł elektroniczny do wentylatora Dyson 96655901
Silnik do wentylatora DeLonghi SUN1314
7590
Wyślemy we wtorek
Moduł elektroniczny do wentylatora Dyson 92603901
Silnik do wentylatora Dyson 96603402
27600
Wyślemy we wtorek
2990
Wyślemy we wtorek
Przełącznik do wentylatora DeLonghi 5211410221
5690
Wyślemy we wtorek
9790
Wyślemy we wtorek
Chwileczkę... Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Śmiało można powiedzieć, że wentylator (szczególnie w okresie letnim) to jedno z najważniejszych urządzeń w naszym domu lub biurze. Awaria tego niezwykle cennego dla nas urządzenia jest prawdziwą tragedią, a jej efektem wyjątkowo nieznośna atmosfera tropikalnej wyspy. Samo urządzenie jest bardzo proste w konstrukcji, jednakże działa pod niemałym obciążeniem; dlatego też, by nie znaleźć się w upalny dzień w pomieszczeniu bez wentylacji, powinniśmy zadbać o nasz wentylator.

Elementy najbardziej narażone na uszkodzenia to przede wszystkim mechanizm obrotu, śmigło i silnik – dodatkowo, ich uszkodzenie skutecznie unieruchamia całe urządzenie. Na ryzyko wystawione są także kable zasilające, pokrętła, przyciski i obudowa śmigła. W naszym katalogu znaleźć można także trzpień blokady obrotu, rury (dolną lub górną), wiązki przewodów, podstawy stojaka, kostki elektryczne, obudowy silnika i włączniki. Oferowane pozycje są produktami markowych producentów: Bosch, MPM, Gaggenau, Siemens, Zelmer, Calor i innych.

Wentylator nie chodzi w lodówce

Zepsuty sprzęt wcale nie oznacza końca jego żywota. Wystarczy dobrze zdiagnozować przyczynę problemu. Wskazujemy, jak samodzielnie poradzić sobie z drobną awarią. Pokazujemy również najprostszą drogę do naprawy Twojego urządzenia. Niezmiennie pogłębiamy naszą wiedzę, aby przekazywać wam istotne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Wentylator nie chodzi w lodówce

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się