Wentylator nie chodzi w lodówce

katarzyna | 3 kwietnia 2018

Lodówka to urządzenie, które pozwala nam wydłużać przydatność produktów spożywczych. Za tę funkcję odpowiada głównie wentylator, który rozprowadza schłodzone powietrze po urządzeniu. Problem z wentylatorem jest na tyle nieprzyjemny, że powoduje, iż cały system chłodzenia w lodówce nie spełnia swojej funkcji.

Lodówka bez wentylatora to urządzenie bezużyteczne, gdyż zimno pomimo, iż powstaje to nie rozchodzi się po sprzęcie. Naprawa wentylatora może okazać się sprawą banalną, dlatego każdy, kto spotka się z taką okolicznością, powinien spróbować własnych sił w naprawie. Porady te pomogą wam rozwiązać najczęściej pojawiające się błędy.


Pozamarzane otwory w lodówce

Jak można się domyślić lodówka to urządzenie, które wytwarzając zimno może przyczynić się do powstawania lodu, który nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem. W sytuacji, kiedy lód dostanie się w nieodpowiednie miejsca może wpływać na funkcjonowanie urządzenia.

Pozamarzane otwory wlotowe oraz wentylatora mogą powodować, iż nie będzie on spełniał swojej funkcji właściwie. Należy sprawdzić, w jakim stanie są wloty, a w razie problemu rozmrozić lodówkę.

Uszkodzone łopatki wentylatora

Wentylator to urządzenie składające się z silnika i z łopatek, które wymuszają przepływ powietrza. Mechaniczne uszkodzenie skrzydeł wentylatora pomimo, jego działania może powodować, iż część ta nie będzie spełniać swojej funkcji właściwie. Należy dokładnie przyjrzeć się budowie wentylatora oraz w razie problemów wymienić elementy uszkodzone na nowe.

Wada silnika wentylatora

Kiedy zaglądając do lodówki stwierdzamy, iż nie jest w niej zimno, należy sprawdzić czy wentylator w ogóle się porusza. Częsta wadą tego elementu jest błąd silnika, który napędza śmigło. Rozwiązaniem takiego problemu będzie wymontowanie całego układu wentylacyjnego oraz jego wymiana na nowy, powinno rozwiązać to problem.

Oblodzony wentylator

Wcześniej mowa była o oblodzonych wlotach powietrza. Teraz przyjrzymy się sytuacji, kiedy to sam wentylator zamarzł. O dziwo sytuacja ta nie zdarza się rzadko. Oględziny całego elementu pozwolą nam ocenić czy problemem jest lód. W takiej sytuacji należy dokładnie oczyścić wentylator z lodu, co powinno pomóc i przede wszystkim sprawdzić, jaka jest przyczyna powstawania lodu na wentylatorze. W przypadku zniszczenia wentylatora wymień go na nowy.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 6

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek

Gdzie znajduje się wentylator w lodówce Beko , górne drzwi lodówka dół zamrażarka