Pływak styropianowy systemu Aquastop do zmywarki Whirlpool 481236058238
Indeks: 733-WD-3802Zamienniki:
![426481 SCHWIMMER, BODENWANNE KÜPPERSBUSCH](https://north.pl/imgart/2/75,75/734-RH-1503,0.jpg)
![Pływak styropianowy systemu Aquastop do zmywarki Whirlpool 481236058238](https://north.pl/imgart/2/73,73/733-WD-3802,0.jpg)
Zmywarka składa się z wielu zależnych od siebie elementów. Jednym z nich jest pływak, inaczej nazywany czujnikiem pływakowym. Część ta, choć niewielka i niepozorna, pełni niezwykle odpowiedzialną funkcję. Ma za zadanie na bieżąco odczytywać stan wody w urządzeniu, by nie doprowadzić do zalania. Kiedy zmywarka się przepełni, pływak uniesie się do góry, wysłając sygnał o konieczności załączenia pompy odpływowej i wyrównaniu poziomu wody.
- Materiał: styropianowy.
Najczęstsza awaria czujnika pływakowego to jego mechaniczne uszkodzenie. Jeśli nie ma on możliwości unosić się na wodzie, przestaje spełniać swoją funkcję. Warto skontrolować stan pływaka gdy pod zmywarką pojawi się wyciek lub gdy sprzęt pobiera za mało/za dużo wody podczas pracy. Sprawdź, czy stary pływak nie zawiesił się w komorze. Jeśli nie, konieczna będzie wymiana. Doboru nowej części dokonaj na podstawie danych z tabliczki znamionowej. Spraw, że Twoja zmywarka szybko wróci do świetności działania!
Trudność naprawy: |
|
---|---|
Indeks: | 733-WD-3802 |
Nazwa wolnorynkowa: | C00340823 |
Materiał: | styropianowy |
Numer oryginalny: | 481236058238 |
Nazwa produktu: | Pływak styropianowy systemu Aquastop |
Zobacz również: |