Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Zapchany płaszcz wodny w zmywarce – objawy

zapchany-paszcz-wodny-w-zmywarce-objawy

Zmywarka nie pobiera wody

W sytuacji, kiedy płaszcz wodny jest zapchany bardzo często zmywarka nie działa prawidłowo. Jedną z najczęstszych dolegliwości, którą łatwo można zauważyć jest brak poboru wody . Jeśli usłyszysz buczenie i miganie diody z kranikiem na wyświetlaczu w urządzeniu to znaczy, że jest problem z wodą.

Niedomyte naczynia

Najczęściej występujący objaw, który niejednoznacznie wskazuje na uszkodzony bądź zapchany płaszcz wodny. Wyjmując naczynia ze zmywarki sprawdź, czy nie znajdują się na nich mydliny. Jeśli takie znajdziesz zdecydowanie rzuć okiem na płaszcz, który może posiadać dużą warstwę kamienia. Zazwyczaj pomijamy ten element i szukamy przyczyny w zepsutej pompie myjącej.

Kamień w zmywarce

Jeśli podejrzewasz zatkany płaszcz, najprostszym sposobem na sprawdzenie tego będą dokładne oględziny elementu. W niektórych sytuacjach to właśnie twarda woda powoduje większość problemów i osadza się niechciany kamień, blokując przepływ.

Elektrozawór blokuje się

Jednoznacznym objawem uszkodzonego bądź zanieczyszczonego płaszcza wodnego będzie fakt, kiedy to zmywarka pomimo, że już powinna zacząć cykl zmywania to wciąż tego nie robi. Warto również zwrócić uwagę na zachowanie elektrozaworu. W sytuacji, kiedy zmywarka działa postaraj się wsłuchać w jej pracę. Jeśli będziesz słyszał charakterystyczne buczenie to możesz podejrzewać, że elektrozawór próbuje się załączyć, ale woda nie może przepłynąć ze względu na zapchany płaszcz w zmywarce.

Zmywarki to urządzenia niekiedy skomplikowane pod kątem części. Jednak awaria dotycząca płaszcza powinna być raczej prosta do rozwiązania. Dlatego spróbuj w pojedynkę rozwiązać problem, a może okazać się, że nie tylko zrobisz to sam, ale również i przy minimalnym koszcie.

Oceń post:
avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KonradKatarzynaTomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Gość
Tomasz

Wszystko super, tylko brakuje:
a. Info co to jest płaszcz wodny (jakiś link?)
b. Skoro jest zachęta do własnoręcznej naprawy, to przydałby się link do instruktażu, filmiku itp…