Jak wymienić filtr wody w ekspresie DeLonghi Primadonna

katarzyna | 8 stycznia 2021

Filtr wody w ekspresie do kawy to bardzo ważny element. Bez niego sprzęt nie jest w stanie właściwie działać. Jeśli więc chcesz zawsze cieszyć się prawdziwie włoskim smakiem kawy, poznaj sposób jego wymiany. Dzięki temu nie zawiedziesz się efektami pracy urządzenia, a także zapobiegniesz licznym awariom, wynikającym z zaniedbania konserwacji.

Za co odpowiada filtr wody w ekspresie?

Jego zadaniem jest oczyszczanie wody kranowej z wszelkiego rodzaju osadów, które mają szkodliwy wpływ nie tylko na smak kawy, ale także na zdrowie. Działa niczym gąbka, wchłaniając w siebie kamień i brud, co sprawia, że kawa ma lepszy smak, a także aromatycznie pachnie. Do tego sprawia, że woda w łatwiejszy sposób przepływa przez wężyki oraz rurki, nie pozostawiając w ich wnętrzu złogów brudu.

Z tego właśnie powodu, kiedy zobaczysz, że na ekranie urządzenia wyświetla się komunikat o konieczności wymiany filtra wody, nie bagatelizuj sprawy i przestąp do działania. Na szczęście nie jest to trudne. Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję, przygotowaną na podstawie modelu DeLonghi Primadonna.

Jak wymienić filtr wody w ekspresie DeLonghi Primadonna

Jak wybrać odpowiedni filtr wody?

Każdy producent posiada w ofercie filtry dedykowane konkretnie do swoich sprzętów. Zazwyczaj jest to jeden, uniwersalny typ, który pasuje do całej serii urządzeń, np. DeLonghi Primadonna czy Magnifica. Jeśli masz wątpliwości, jakiego filtra powinieneś użyć, skorzystaj ze specjalnej wyszukiwarki na naszej stronie bądź przeczytaj o tym w instrukcji obsługi lub w karcie ekspresu. Dzięki temu uda się uniknąć pomyłki i zmarnowania pieniędzy.

Jak wymienić filtr wody w ekspresie DeLonghi Primadonna

 

Wymiana filtra wody krok po kroku

1. Otwórz opakowanie. Znajdziesz w nim filtr wody oraz instrukcję obsługi.

2. Przetnij opakowanie zabezpieczające i wyciągnij filtr wody. Obracaj tarczę filtra z datą do momentu, aż zostaną pokazane kolejne dwa miesiące użytkowania.

UWAGA! W warunkach normalnego korzystania z ekspresu do kawy, trwałość filtra wynosi dwa miesiące. Jeśli jednak urządzenie nie jest używane, to przydatność filtra wynosi ok. 3 tygodni. Dlatego też należy pilnować tej kwestii.

3. W celu uruchomienia filtra wlewaj wodę z kranu do otworu na spodzie w taki sposób, aby przez ponad minutę wypływała z jego bocznych szczelin.

4. Z pojemnika wyjmij stary filtr i wlej do środka świeżej wody.

5. Zanurz filtr w zbiorniku wody na ok. 10 sekund. Nachyl go w taki sposób, aby pozwolić na ujście pęcherzyków powietrza.

6. Włóż filtr wody do właściwego gniazda, dociśnij do dna, a następnie zamknij zbiornik pokrywą i zamocuj go w urządzeniu.

7. Na panelu urządzenia wybierz funkcję MENU i znajdź opcję „Wymień filtr”. Pojawi się zapytanie, czy potwierdzasz ten wybór. Wciśnij OK. Pojawi się komunikat „ZAMOCUJ DYSZĘ WODY”.

8. Po zamocowaniu dyszy pojawi się komunikat „GORĄCA WODA”. Wciśnij OK, aby urządzenie mogło się przepłukać.

UWAGA! Wody będzie dosyć sporo (ok. 300-400 ml), zatem wybierz większy kubek lub miskę, aby nie wymieniać pełnego naczynia w trakcie płukania. Pamiętaj, że woda, która wylatuje z dyszy, jest gorąca – istnieje ryzyko poparzenia.

9. Wyrzuć zużyty filtr wody do specjalnych pojemników, które znajdują się w każdym Punkcie Selektywnego Zbioru Odpadów Komunalnych (PSZOK).

10. Gotowe. Możesz się już cieszyć pysznym smakiem kawy!

Zobacz inne nasze artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 46

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystian

Jestem osobą która pierwszy raz zakupiła ten produkt ,i jestem w pełni zadowolony z jego posiadania , korzystania i obsługiwania. Gorąco polecam

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x