Kategorie części
zamknij

Pompa odpływowa kompletna (silnik + obudowa) do pralki Bomann (49145)

Indeks: 732-XK-1514
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(Produkt nie ma jeszcze oceny)
Produkt niedostępny ?
Zamienniki:
Pompa odpływowa kompletna (silnik + obudowa) do pralki Samsung  (za DC90-11110K, 1018641)
5189 Wyślemy jutro
Pompa odpływowa kompletna (silnik + obudowa) do pralki Indesit  (za 482000022889)
6648 Wyślemy jutro
Pompa odpływowa kompletna (silnik + obudowa) do pralki Bomann  (49145) Pompa odpływowa kompletna (silnik + obudowa) do pralki Bomann (49145)
000
Dopasuj do urządzenia
Nie pasuje do Twojego sprzętu Zobacz części do Twojego sprzętu
Część pasuje do Twojego urządzenia. Zobacz inne pasujące części.
Opis produktu:

Za co odpowiedzialna jest pompa odpływowa?

Działanie pralki jest ściśle powiązane z prawidłowym funkcjonowaniem pompy odpływowej, co czyni tę część niezmiernie ważną. Pompa umieszczona jest w dolnej części urządzenia bez względu na jego model czy producenta. Jej zadaniem jest usuwanie zabrudzonej wody z bębna, zarówno po płukaniu, jak i po zakończeniu procesu prania. Pompa generuje siłę ssącą, która pozwala na odprowadzenie wody przy wykorzystaniu węża odpływowego. Posiada także filtr chroniący ją przed zanieczyszczeniami, które potencjalnie mogłyby zakłócić jej pracę. Konieczne jest jego regularne czyszczenie, aby zapewnić efektywną pracę pompy oraz uniknąć potencjalnych problemów z odpływem wody.

Po czym rozpoznać awarię pompy odpływowej?

  • głośne dźwięki podczas pracy mogą oznaczać zablokowany filtr, ale także poważniejsze usterki - na przykład uszkodzony wirnik lub sam silnik pompy,
  • mokre pranie lub woda w zbiorniku - w takiej sytuacji należy sprawdzić czy wąż odpływowy nie jest przypadkiem zgięty lub przyciśnięty; jeśli tak nie jest, można przypuszczać, że usterka leży po stronie samej pompy odpływowej, gdyż nie zareagowała ona poprawnie na informacje przekazywane do niej przez moduł,
  • wyciek wody spod pralki - może być to związane z nieszczelnością obudowy pompy lub uszkodzonym wężykiem.

Awaria pompy odpływowej może zaburzyć cykl prania i poskutkować nieprawidłowym jego przebiegiem, a przy tym dalej idącymi awariami połączonych z nią podzespołów. Tego typu usterki nie należy bagatelizować! Jeśli masz pewność, że awaria dotyczy pompy odpływowej, czym prędzej wymień ją na nową.

prowadzisz serwis
Prowadzisz serwis w branży RTV / AGD / IT? Poznaj naszą ofertę dla serwisów
Zobacz szczegóły
scroll top