Kategorie części
Pojemnik na fusy do ekspresu Melitta 6715649 Pojemnik na fusy do ekspresu Melitta 6715649
zamknij

Pojemnik na fusy do ekspresu Melitta 6715649

Indeks: 707-HT-0852
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
(Produkt nie ma jeszcze oceny)
4090
czas dostawy
Wyślemy we wtorek
Odśwież czas dostawy
koszt dostawy
Dostawa od: 11,99 zł
Dowiedz się więcej

Uwaga! Ten produkt wymaga dopasowania do urządzenia.

Pojemnik na fusy do ekspresu Melitta 6715649 Pojemnik na fusy do ekspresu Melitta 6715649
4090
Dopasuj do urządzenia
Nie pasuje do Twojego sprzętu Zobacz części do Twojego sprzętu
Część pasuje do Twojego urządzenia. Zobacz inne pasujące części.
Opis produktu:

Za co odpowiada pojemnik na fusy w ekspresie do kawy?

Każdy ekspres automatyczny potrzebuje pojemnika na fusy. To właśnie do niego trafiają krążki sprasowanej kawy po każdym procesie ich zaparzania. Został on zaprojektowany tak, by zmieścić jedynie konkretną ilość resztek wytwarzanych przez ekspres. Dlatego należy pamiętać o jego systematycznym opróżnianiu. Wszystkie modele niezależnie od producenta posiadają w pełni wyjmowany pojemnik, co ułatwia jego mycie pod wodą. Powstałe fusy żal jest wyrzucać do śmieci, dlatego polecamy zainspirowanie się naszym artykułem, który podpowiada co można z nimi zrobić.

Co zrobić gdy w pojemniku na fusy pojawi się woda?

Drobne usterki mogą spowodować szkody w funkcjonowaniu całego ekspresu. Dlatego kiedy zauważysz, że woda zaczyna gromadzić się w pojemniku na zużyte fusy, to sygnał, że musisz jak najszybciej zająć się tym problemem. Istnieje kilka popularnych przyczyn takiej sytuacji:

  • uszkodzone uszczelki - stare lub dawno niewymieniane mogą w końcu pęknąć, dlatego jeśli zauważysz taką uszczelkę koniecznie wymień ją na nową,
  • uszkodzony zawór dostarczający wodę do zaparzacza - może się zdarzyć, że wymaga wymiany na nowy lub problem tkwić w jego zużytej uszczelce, która nie spełnia już swojej funkcji,
  • problem z zaparzaczem - zapewne doszło do rozszczelnienia i woda przedostała się również do zbiornika na fusy. W takim przypadku należy wyjąć i wyczyścić dokładnie zaparzacz, a następnie sprawdzić stan jego tłoka oraz uszczelek.

prowadzisz serwis
Prowadzisz serwis w branży RTV / AGD / IT? Poznaj naszą ofertę dla serwisów
Zobacz szczegóły
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top