Dlaczego pralka cieknie od spodu?

katarzyna | 16 września 2021

Jeżeli w pralce cieknie woda od spodu to znak, że nastąpiła awaria. W zależności od tego, która część się uszkodziła możemy określić czy awaria jest poważna. Szczelny zbiornik, elektrozawór, hydrostat czy uszczelki – to tylko niektóre z nich. Jednakże może zdarzyć się tak, że któryś element ulegnie uszkodzeniu, przez co urządzenie zacznie sprawiać problemy. Dlaczego pralka cieknie od spodu? Przyczyn może być sporo. Poniżej przedstawiamy kilka z nich oraz rozwiązanie problemu.

Pralka wylewa wodę dołem. Sprawdź, jakie części mogły się uszkodzić

Podobnie jak zmywarka do naczyń – pralka pracuje w środowisku wodnym. Jej szczelność jest kluczowa do prawidłowego wykonania cyklu prania. Na szczęście części zamienne do pralek są łatwo dostępne do wielu marek i można samodzielnie wymienić je w zaciszu domowym.

Uszkodzona pompa odpływowa

Pompa odpływowa odprowadza wodę z pralki przez wąż odpływowy. Jest nienaprawialna, a więc w przypadku awarii trzeba ją wymienić na nową. Wyboru dokonuje się na podstawie modelu urządzenia oraz producenta, który znajduje się na tabliczce znamionowej. Zalecamy regularnie sprawdzać stan filtra pompy odpływowej, ponieważ często zbierają się na nim włosy i innego rodzaju nieczystości, jak również małe elementy z prania, np. oderwane guziki.

Zatkany filtr

Możliwym powodem jest także to, że woda zatrzymuje się na filtrze, przez co wylewa się od spodu. Otwórz klapkę z przodu urządzenia, wyjmij filtr i wyczyść go. Warto wyczyścić także komorę, w której część się znajdowała. Jeśli problem nie ustanie po wyczyszczeniu filtra, należy sprawdzić, czy został on prawidłowo dokręcony.

Pralka cieknie od spodu

Uszkodzony simmering

Uszkodzony simmering może spowodować wyciek wody na łożyska i w efekcie je uszkodzić, a także doprowadzić do powstania rdzy. Dlatego też, jeśli uszczelka przecieka, trzeba wymienić zarówno simmering, jak i ułożyskowanie. Warto pamiętać o zachowaniu szczelności połączenia simmering- łożysko, ponieważ poprawny montaż jest gwarancją cichej pracy pralki. W wyniku zużycia simmeringu i łożyska powstają luzy na bębnie, co łatwo można zidentyfikować.

Pralka przecieka od spodu

Cieknąca pralka, a uszkodzony fartuch (kołnierz)

Jeśli pralka cieknie od spodu to możliwe, że awarii uległ fartuch. Wraz z postępem czasu lub przez uszkodzenia mechaniczne może dojść do przerwania gumowego elementu, co zaś spowoduje nieszczelność drzwiczek i wyciek wody. Uszkodzony fartuch należy wymienić na nowy. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem instruktażowym.

Po każdym praniu zalecamy wycierać resztki wody, osadzające się na dole fartucha. Zapobiegnie to powstawaniu zgnilizny i nieprzyjemnych zapachów w pralce. Drzwiczki również powinny być uchylone.

Cieknąca pralka

Pralka wylewa wodę na podłogę jeżeli są nieszczelności

Wąż połączeniowy bęben-pompa również może ulec uszkodzeniu lub obluzowaniu. W przypadku wycieku prawdopodobne jest, że poluzowała się jego opaska zaciskowa (zacisk sprężynowy). Jeśli widoczne są na nim ubytki to trzeba wymienić cały element. Możliwe, że pęknięcie nastąpiło w wyniku naturalnego zużycia gumy. Nie zalecamy odcinać uszkodzonej części węża i naciągać go, aby dosięgnął pompy. Spowoduje to powstanie naprężeń oraz finalnie rozerwanie całego elementu. Jedynym wyjściem jest jego wymiana na nowy, która nie jest skomplikowana. Aby nowy wąż gładko wszedł na trzpień pompy warto jego obrzeża posmarować płynem do naczyń.

pralka przecieka

Problem z wężem odpływowym

Możliwe, że przecieka wąż odpływowy stąd z pralki leci woda. Najczęściej dzieje się to przy jego połączeniu z pompą odpływową lub z tyłu urządzenia. Jeśli pralka jest za bardzo przyciśnięta do ściany, wąż może o nią ocierać, co doprowadzi do jego uszkodzenia. Istnieje również szansa, że to uszczelka węża pękła z zużycia i dlatego pralka cieknie od spodu. Wąż odpływowy może być po prostu zablokowany nieczystościami z ubrań (szczególnie kłaczkami). Warto ustawić urządzenie tak, żeby nie było zbyt mocno dociśnięte do ściany (5 cm zapasu), a kieszenie w ubraniach zawsze opróżniać przed rozpoczęciem prania.

Cieknie woda z pralki

Pęknięta komora szuflady na proszek

Z biegiem czasu pod wpływem detergentów (m.in. wybielacza, mocnych płynów do płukania), komora szuflady na proszek ulega stopniowemu zniszczeniu. Wyciek może pojawić się w momencie przepływu wody przez szufladę. Jeśli więc szuflada i/lub jej komora jest uszkodzona, należy zaopatrzyć się w nowe części. Co więcej, ich okresowe czyszczenie z resztek płynu do płukania i zbrylonego proszku zapewni przedłużoną żywotność.

cieknąca pralka

Nieszczelny bęben w pralce

Cieknąca pralka wynika także z uszkodzenia bębna. Źle wypoziomowana pralka, a co za tym idzie, nierównomierne rozłożenie ciężaru prania, może spowodować powstanie dziury w zbiorniku. Jeśli jest nieszczelny, należy go wymienić. Sklejanie nie pomoże, ponieważ klej czy inne spoiwo rozszczelni się pod wpływem gorącej wody oraz drgań. Chyba, że dysponujesz profesjonalnym klejem do sklejania bębnów, jaki używają serwisanci.

Pralka przecieka

Nieszczelny elektrozawór

Możliwą przyczyną przecieków jest wadliwy, nieszczelny elektrozawór. Jeśli pralka cieknie od spodu, zwłaszcza podczas pobierania wody, prawdopodobnie awarii uległ właśnie ten element. Uszczelki elektrozaworu mogły wyrobić się lub zniszczyć przez gromadzący się w nich kamień. Wapienne osady to również powód rozszczelnień w obudowie elektrozaworu. Polecamy nie zaciskać węża opaską na elektrozaworze do maksimum, a tylko do momentu, aby woda nie przeciekała. Warto zainstalować magnetyzery wody, które zapobiegają powstawaniu kamienia w instalacji wodnej.

Pralka przecieka

Podsumowanie

Pralka wylewa wodę na podłogę z wielu powodów. Główne z nich opisaliśmy powyżej. Każda z powyższych części ma kontakt z wodą i pełni ważną rolę w pracy pralki. Naprawa pralki we własnym zakresie nie musi być wcale trudna, dlatego cieknąca pralka nie będzie dla nas problemem. Najważniejsze są chęci, kilka narzędzi i po sprawie. Pamiętaj jednak o odpowiedniej konserwacji – pomoże ona uniknąć wielu awarii i przedłuży życie urządzenia oraz poszczególnych podzespołów.

Zobacz nasze inne artykuły dotyczące pralki:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 233

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
156 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz

Witam. Pralka AEG seria 8000 dolna półka zalana gęstym płynem i oczywiście błąd EF3. Brak widocznych wycieków więc skąd może się to wydobywać.?

Łukasz

Witam. Pralka AEG seria 8000 pralka roczna wczoraj podczas prania wyskoczył błąd EF3 z tego co znalazłem gdzieś na forum to info ze na dolnej półce znajduje się woda być może naciekła z węża doprowadzającego wodę. Należy przechylić pralkę delikatnie do tyłu aby ta woda wyciekła z tej półki. (serwisant nie był zadowolony z tego przechylania gdyż jest tam cała elektronika) Ok zrobiłem tak jak wyczytałem i jak się okazało zaczął się wylewać gęsty brudny płyn kleisty i glutowaty było tego dosyć sporo więc tak czy tak ta elektronika musiała w nim pływać. Wyczyściłem spod pralki odkręciłem tylną obudowę tam… Czytaj więcej »

Martyna Z.

Proszę o podanie oznaczeń z tabliczki znamionowej pralki.

Łukasz

Problem jest także z auto dozowanie coś tam nie działa ta płyta i pralka nie podaje wody. Czekamy na części ale bardziej niepokoi nas ten wyciek płynu.

Messenger_creation_b5cf1414-31f1-417a-9950-63e73f1e2c50.jpeg
Martyna Z.

Tu tak naprawdę może być niestety winnych kilka elementów np. pęknięta, nieszczelna komora dozownika (lub sam dozownik), nieszczelne, poluzowane węże wewnętrzne. W tym wypadku na odległość nie jesteśmy w stanie wskazać co dokładnie może być przyczyną wycieku płynu.

Łukasz

A jak pani myśli czy jak to wszystko tam pływało w tym płynie kable itp czy powinni zabrać pralkę na szczegółowy serwis w celu zdiagnozowania wycieku? Z tego co wysprawdzał na miejscu nie znalazł źródła wycieku i boję się że na tym się skończy jak przywiezie część od auto dozowania i pralka zacznie działać.

Martyna Z.

Niestety nie posiadam takiej informacji.

Andrzej

Witam. Pralka Elektrolux EWT 1567 VIW. Pralka pobiera wodę, pierze, wypompuje wodę OK, a gdy pobiera wodę do płukania wówczas jest zalana podłoga. Czy po przejściu w programie do etapu płukania woda jest podawana przez inny wąż który może być uszkodzony? Proszę o sugestie i jak to naprawić? Z góry dziękuję Andrzej

Luiza

Podawana jest przez inny elektrozawór a więc i inny wąż, trzeba zlokalizować konkretne miejsce oraz podać dane z tabliczki znamionowej by móc dobrać odpowiednią część.

Anna

Witam. W trakcie prania i płukania z przodu pralki samsung eco bubble cieknie woda. Prawdopodobnie to jest przyczyną. Jak się nazywa ta część i czy sama ja wymienię?

20240201_185332.jpg
Martyna Z.

Ze zdjęcia wynika, że jest to wąż połączeniowy bęben-pompa. Proszę o podanie dokładnego kodu modelu (M/C) z tabliczki znamionowej urządzenia w celu doboru elementu.

Arkadiusz

Dzień dobry.
Tylko w trakcie nabierania wody do płukania z tyłu pralki cieknie woda na podłogę. Po wyjęciu szuflady na detergenty woda leci tylko otworami na proszek i plyn do płukania. Po praniu od spodu nie mogę ustalić źródła przecieku. Filtr wyczyszczony. Proszę o podpowiedź gdzie szukać usterkę. Pralka wirpol otwierana od przodu.

Martyna Z.

Proszę o podanie danych z tabliczki znamionowej – model i numer serwisowy.

Sylwia

Dodam, ze filtr jest czyszczony systematycznie i prawidłowo zakręcony.

Sylwia

Dzień dobry,
w trakcie prania w pralce cos strzeliło, jakby pękło, zaczela się wylewać woda od spodu pralki po prawej stronie, po lewej stronie jest filtr pralki. Woda leje sie przy pobieraniu wody. Co może być przyczyna awarii?

Magda B.

Możliwe, że awarii uległ elektrozawór lub strzelił któryś z wężyków. Nie ma innej metody niż zdjąć obudowę i poszukać źródła wycieku.

Katarzyna

Dzień dobry. Dziś włączyłam pranie w pralce Samsung Eco bubble i po kilku minutach doszło do zalania łazienki pranie było zamoczone a wody było po kostki w łazience, dodam jeszcze że nie było żadnego komunikatu na ekranie tylko zatrzaśnięte drzwi. Dwa dni temu umyłam filtr. Jaka może być przyczyna awarii, proszę o pomoc. Pozdrawiam

Magda B.

Proszę sprawdzić czy filtr został właściwie dokręcony.

grzegorz

zauważyłem że woda cieknie spod drzwiczek pralki nie za duzo ale jednak, po otwarciu drzwiczek i ruszeniu energiczniej drzwiczkami słychać jak w środku drzwiczek chlupie woda … czy to może być fartuch a w zasadzie że uszczelka fartuche nie dolega dobrze do szyby w drzwiczkach ?? Pralka Whirlpool FFL 6238 B PL

Magda B.

Może drzwiczki się rozszczelniły. Proszę sprawdzić też czy nie opadły przy zawiasach.

Monika

Dodam że filtr był niedawno wymieniany

Monika

Dobry wieczór pralka po włączeniu np wirowania działa chwilę i nie może ruszyć ,tak samo przy funkcji prania ,pralka beco

Magda B.

Proszę sprawdzić w jakim stanie jest pasek napędowy i szczotki silnika – jeśli jest to silnik szczotkowy.

Grzegorz

Po czyszczeniu filtra, a potem po programie czyszczącym mam wyciek z pralki na dole przy filtrze. BEKO SWRE 6512. Wycieka cały czas w okolicy filtra, po praniu położyłem pralkę i szukałem, czy może coś jest wilgotne – nic. Pompa działa prawidłowo.

Magda B.

Może uszczelka filtra nie przylega prawidłowo lub filtr jest niedokładnie przykręcony.

Monika

Dzień dobry, z pralki cieknie pod filtrem. Wyciągnęłam go, wyczyściłam, ale woda ciągle się sączy. Teraz widzę jednak że pod filtrem jest jakaś mokrą gąbką która dotyka podłogi. Czy wyszła gdzieś ze środka i stąd ten wyciek?

Luiza

Witam, mogłabym prosić o model oraz zdjęcie wspomnianej gąbki?

Zuzia

Dzień dobry, w pralce Samsung Eco Bubble wąż awaryjnego usuwania wody uciekł do środka. Czy da się go samodzielnie wyciągnąć?

Magda B.

Da się. Trzeba rozkręcić obudowę i włożyć go ponownie na miejsce 🙂

Domino

Witam. Może kogoś to zainteresuje bo właśnie odkryłem przyczynę nieszczelności swojej pralki. Dziura w wężu doprowadzającym wodę z detergentami do bębna. Przyczynę tej awarii to jak ze świecą szukać. Element wykonany z gumy, kraj jakiegokolwiek kontaktu z elementami ciernymi, śrubami lub czymkolwiek co mogłoby fizycznie w tym miejscu zrobić dziurę. Pralko-suszarka Beko HTV8732XAW. Pozdrawiam 🙂

1000001284.jpg
Anna

Dzień dobry,
Nie wiem, czy taki przypadek był opisany, mianowicie, pralka cieknie od dołu, ale tylko przy opcji „szybkiego prania”(lekkie zabrudzenia), przy programie Eco lub bawełna i pełnym, 5 kg wsadzie nie ma wycieku. Pralka Beko, 12 letnia. Wiem, wiem, ma prawo coś się już coś zepsuć.😊

Magda B.

Trudno powiedzieć dlaczego akurat na tym programie pojawia się woda pod pralką, ale miałam podobne doświadczenie ze zmywarką (na jednym programie stała woda po cyklu)
Pomogło wyczyszczenie filtra, dlatego sugeruje najpierw wyczyścić filtr oraz sprawdzić drożność węża odpływowego i odpływu. Jeśli to nie pomoże to trzeba poszukać źródła wycieku. Zdjąć obudowę i sprawdzić.

Norbert

Witam. Proszę o pomoc.
Po 4 latach w mojej pralce (MPM) pękł wąż połączeniowy w miejscu harmonijki. Wymieniłem na nowy i po 3 praniach znów dziura. Więc wymieniłem po raz trzeci ale znów to samo…3 prania i wszystko zalane. Wąż o nic nie ociera na moje oko. Dystans między pękającą harmonijką a bębnem jest spory. Nie wiem co z tym zrobić. Proszę o poradę.

Kasia

Pralka eco bubble , wąż do awaryjnego usuwania wody został wyciągnięty jak go włożyć z powrotem ?

Maciej

Witam, woda wycieka z pod szuflady na proszek. Nie widzę pęknięcia w szufladzie ani komory. Wyjąłem komorę i wymoczylem w roztworze wody z octem tak żeby usunąć ewentualnie nagromadzony kamień.
Nie mam już pomysłu co może być nie tak.
Pralka LG f10b8nd

Luiza

Proszę sprawdzić jeszcze węże które łączą się z szufladą i komorą.

alicja

kolego. czy naprawiłeś swoją pralkę- chodzi o pojemnik

Roksana

Kupiłam nową pralkę candy rapido, po 2 praniu pralka zaczęła przy wirowaniu wylewać od dołu wodę na podłogę (niedużo) i tak już 3 raz. Ewidentnie wina pralki bo zarówno węże jak i instalacja w ścianie są suche. Pralka ma raptem 6 dni… filtr czysty, pralka stoi na prostym i jest wypoziomowana. Co się mogło wydarzyć i czy konieczny jest serwis?

Luiza

W takiej sytuacji jedyne co mogę doradzić to skontaktowanie się z serwisem. Rozkręcenie pralki na własną rękę będzie skutkować utratą gwarancji.

Marzena

Witam .Waśnie dziś przydarzyła mi się poraz pierwszy taka sytuacja że nastawiałam pranie i zauważyłam że cieknie woda od dołu pralki i ewidentnie słyszałam podczas prania jakby tam w środku odbijal się kamień w środku praki.Pare dni temu wlalam ocet i nastawiam na 95 stopni sama pralke z myślą żeby ją odkamienic dla dobra pralki no i chyba sobie narobiłam kłopot.Gdxie może być gówna przyczyną może to tylko jakaś błahostka to może bym to sama ogarnęła …Bardzo proszę o wsparcie i radę.Pozdrwiam serdecznie i czekam na dalsze wskazówki.

Luiza

Nie zalecamy wlewania octu do pralek ze względu na jego silne działanie i „rozpuszczanie” uszczelek. Możliwe, że między bęben a zbiornik dostało się jakieś ciało obce, mogło ono uszkodzić wąż połączeniowy. Niestety bez zdjęcia obudowy i zlokalizowania miejsca wycieku dalej nie ruszymy. Jeśli dołączy mi Pani zdjęcie tabliczki postaram się w kilku krokach napisać jak to zrobić. https://north.pl/baza-porad/tabliczka-znamionowa-numer-serwisowy-pralka/
Tu przykładowy filmik z gagatkiem który chciał narobić rabanu, na szczęście w tym przypadku obyło się bez naprawy https://www.youtube.com/watch?v=v4fs5StUqzM&lc=Ugz_6BnYESPhI1ywKNJ4AaABAg

Dawid

Mam problem z 4-letnią pralka LG, wylewa wodę ale tylko przy temperaturze 60 stopni i w górę. Przy 40 stopniach nie ma tego problemu… Macie jakieś pomysły?

Anna

A co powiecie o pralkce CANDY model Aquamatic 3 która przez cały program pobiera i wypuszcza wodę, pierze bez problemu a przy drugim ( i ogólnie ostatnim pobieraniu wody w trakcie płukania) puszcza bardzo dużo wody dołem – w okolicach filtra? Czy ostanie pobieranie wody zachodzi jakoś inaczej niż wszystkie inne? Co to może byc i jak temu zaradzić ? Będę wdzięczna za sugestie.

Dorota

U mnie podobnie ale cieknie tylko w momencie bo pobierania wody do płukania nie mam pojęcia o co chodzi

Luiza

proszę sprawdzić wszystkie węże połączeniowe

Małgorzata

Dzień dobry, pod pralko suszarką Whirpool zbiera się czysta woda. Dodam, że woda zbiera się po dwóch, trzech lub więcej dniach od używania urządzenia.

Ilona

Pralko-suszarka Samsung podczas prania cieknie z prawej strony w okolicy pompy. Po zdjęciu przedniej obudowy pralka wewnątrz jest sucha. Filtr wyczyszczony.

Joanna

Pralka przy pobraniu wody wylewa wszystko na podłogę. Pranie suche całkiem.

Renata

Witam mam pralkę amika, czyściłam filtr i woda nie cieknie ale od spodu pojawiają się delikatne błyski I nie wiem czy nie robi się jakieś zwarcie

Konrad

Również posiadam cieknącą pralkę Amica i współczuję wyboru tej gównianej marki. Serwis to żart, nie potrafili zdiagnozować nieszczelnej deszczownicy w nowym urządzeniu i w końcu naprawiłem to sam. Teraz widzę, że cieknie jeszcze od spodu… Polecam Electrolux

Maria

Witam.Mam pralkę Candy (5 lat)od góry ładowana i od jakiegoś czasu dołem cieknie z niej brudna woda.W tamym roku byly wymieniane łożyskaJaka może być przyczyna?Pozdrawiam.

Artur

Dzień dobry.
Mam trzyletnią pralkę Elektrolux ładowaną od góry. Od jakiegoś czasu zaczyna wylewać śmierdzącą wodę od dołu, z okolicy filtra.
Filtr czyszczony, zdjąłem boczną ściankę, nie widać żadnych oznak przecieku (brak mokrych elementów), tylko woda zbiera się na podłodze pralki.
Dzieje się to kilka – kilkanaście godzin po praniu, w czasie, gdy pralka „odpoczywa”. Przechylamy pralkę, wylewam wodę z otworu na filtr koszykowy (uzbiera się co najmniej litr, plus to, co na podłodze łazienki i na podłodze samej pralki) i spokój na miesiąc.
Co może być przyczyną takiej sytuacji?
Pozdrawiam.

Malgorzata

Mala

michał

pralka electrolux ładowana od góry lekko cieknie od dołu ale tylko podczas pobierania wody do płukania

Daria

Witam,
Pralka whirpool… choć nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie w tym wypadku,
w trakcie prania element ubrania (tj. sznurek ze spodni wraz z jego metalową końcówką) utknął w miejscu łączenia fartuch-bęben. Nagle zaczęła wyciekać woda spod pralki, co radzicie? 🤷🏼‍♀️

Brygida

Pralka cieknie przy wypompowaniu a najbardziej przy krótkim programie 30 min z lewej strony na dole podłączenia i zlew też z lewej stroony

Sławek

Witam
Pralka LG WD-10150NUP.
przez przednie drzwiczki od dołu zaczęła podczas prania wyciekać woda. Cieknie po obudowie pralki. W momencie gdy dociskam ręką dolną część drzwi woda przestaje się sączyć. wydaje się jakby drzwi zbyt słabo dolegały do pralki ale nie widzę żadnej możliwości regulacji siły docisku (zawiasy chyba nie mają regulacji). Sprawdziłem fartuch gumowy – nie widzę żadnego uszkodzenia, przetarcia itd. Pralka ma kilkanaście lat.
co może być przyczyną tego wycieku? – bardzo proszę o pomoc/ podpowiedź.

Sławek

Witam ponownie wracam do wątku: zgodnie z sugestią Pani Katarzyny wymieniłem fartuch na nowy. Niestety bez efektu (przy pierwszym praniu było sucho, przy następnym wyciek powrócił. Sprawdziłem czy któraś ze śrub na zawiasie lub obudowie drzwiczek się nie poluzowała. Nic to nie dało. wracam więc do pierwotnego pytania: co może być przyczyną tego wycieku? – bardzo proszę o pomoc/ podpowiedź. wiadomość pierwotna z 05.12: Pralka LG WD-10150NUP. przez przednie drzwiczki od dołu zaczęła podczas prania wyciekać woda. Cieknie po obudowie pralki. W momencie gdy dociskam ręką dolną część drzwi woda przestaje się sączyć. wydaje się jakby drzwi zbyt słabo dolegały… Czytaj więcej »

Juliusz

Pralka Amica EAWT 6101WSW.Po praniu zebrała się mała kałuża z prawej strony pralki.Jakieś 2 godziny po praniu.

Zbigniew

Pralka Whirlpool AWG 650 ładowana od góry. Wyciek zaczyna się w momencie pierwszego zrzutu wody. Co może być w takim razie uszkodzone, do wymiany? I drugie pytanie – czy duży hałas podczas wirowania sugeruje zużycie łożysk bębna?

Michał

Witam nie trzyma mi wąż przy pompie tzw harmonijka czy wymienić na nowy czy ta opaski już mogła się zużyć pralka Whirpoola

Agnieszka

Dzień dobry, proszę o pomoc. Mam przeciek w pralce AEG LW1050. Okazuje się że jest dziura w odpływie ze zbiornika na detergenty. Czarna harmonijkowa rura. Jak ona się nazywa? Jaką część powinnam kupić?

Paula

Witam pralka candy 1000 a+a Grand kapie przy spuszczaniu wody na wysokości filtra. Filtr czysty sprawdzony wydaje się ok.

Xieq

Pralko-suszarka BEKO HTV7742XW. Woda wycieka tylko podczas suszenia. Patrząc od tyłu z lewej strony o góry z czarnego kwadratowego elementu, podczas wypompowywania wody. Jak ten element się nazywa?

Celina

Witam mam pralkę indesit i cieknie pod spodem tam gdzie jest filter

magda

Dzień dobry państwu mam taką sytuację że leci czas w pralce w oprogramowaniu ,a bęben się nie kręci w pralce ,a i pokazuje błąd za każdym razem E7

Marcin

Witam, proszę o sugestię. Pralka hotpoint ariston fmg 722 wpl przecieka od spodu. Woda cieknie od razu podczas napełniania pralki bardzo szybko. Zrobiłem próbę nalewając szklankę wody do bębna – woda natychmiast wycieka spodem. Woda nie wylewa się przez wąż odpływowy, tylko wyżej, widać jak mokry jest ciężarek betonowy. Foto: drive.google.com/file/d/1kRUSIBSrd4DjByF2ynj4tckus8xb2k8s/view?usp=sharing

KrzysztofMichał

U mnie jest zagwozdka, pralka przecieka ale w bardzo przypadkowych momentach, nie jest to konkretnie w trakcie pracy typu pobieracie czy odpompowywania wody, czasem po prostu stoi 2 dni nieużywana i wtedy puści kałużę, wiecie z czym to może być problem? 

Mateusz

Witam, posiadam pralkę marki Candy. Dzisiaj doszło do małego wycieku z dołu pralki. Pralka ma 2 tygodnie tak wiec otworzyłem filtr i okazało się ze były w nim monety. Czy wyciek mógł być tym spodowowany?
I dodatkowe pytanie, narzeczona przy odbiorze pralki i przy podłączeniu zapomniała o odkręceniu śrub transportowych, aktualnie nic się nie dzieje po ich ściągnięciu ale czy może mieć to jakieś dalsze konsekwencje?

Sławek

Pralka LG F12A8ND KAPIE WODA Z PRZODU PRZY POBIERANIU WODY. WYDAJE MI SIĘ ŻE GDZIEŚ OD GÓRY SZUFLADA OK.

Jakub

Czy udało się rozwiązać problem? U mnie był kamień i brud w szufladzie, oczyściłem kanalik od płynu do płukania. Na jakiś czas pomogło, ale ostatnio podczas płukania nadal cieknie. Tym razem nie widzę potencjalnej przyczyny. Również kiedyś, gdy był zatkany kanalik do płukania, to w razie przelania wody przecież i tak wszystko spływa do wspólnego kanału odpływowego poniżej szuflady…
Czy może pora wymienić szufladę?

Katarzyna

Witam oczyściłam filtr w pralce beko po zakręceniu jak się pierze leci woda z pod pralki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Daniel

juz w 0:01 widać problem jakby ktoś nie widział

Daniel

https://youtu.be/YXQPFP9LfXU dodaje filmik do mojego problemu z wyciekiem w pralce

Daniel

Witam mam problem gdyż zauważyłem że gdy moja pralka pobiera wodę z pod pralki kapie woda, to jest pośrodku między weżem awaryjnym przy czyszczeniu filtra

156
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x