Naprawa pralki – porady, filmy

katarzyna | 21 lutego 2017

Pralka to urządzenie, które dziś znajdziemy w większości polskich gospodarstw domowych. Trudno sobie wyobrazić życie bez tego jakże praktycznego sprzętu AGD. Szczególnie można to odczuć w sytuacji, gdy urządzenie ulega awarii i niezbędna staje się naprawa. Jak dbać o pralkę, by służyła nam jak najdłużej? Obowiązuje kilka podstawowych zasad:


Jak prawidłowo użytkować pralkę?

  • Regularne czyszczenie pralki nie tylko na zewnątrz, ale także od wewnątrz z użyciem profesjonalnych środków czyszczących.
  • Nieprzepełnianie bębna pralki, które może powodować jego uszkodzenie.
  • Postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta dostępnymi w instrukcji obsługi.
  • Dokładny przegląd i opróżnienie kieszeni przed włożeniem odzieży do bębna pralki.
  • Stosowanie odpowiednich filtrów zmiękczających do pralki w przypadku problemów z twardą wodą.

Środków zapobiegawczych można wymienić wiele, ale najważniejsze z nich przedstawiliśmy Państwu powyżej. Zastosowanie się do nich znacznie zwiększa szansę na prawidłowe działanie i bezawaryjność pralki. Ponadto dodatkową zaletą stosowanie się do powyższych reguł jest to, że pranie w dobrze eksploatowanej pralce jest wyprane dokładniej i zmniejsza zużycie środków piorących.

Samodzielna wymiana części do pralek – filmy instruktażowe


Wymiana części do pralek nie zawsze wymaga wizyty profesjonalisty w zakresie naprawy sprzętu. Z prostymi usterkami można poradzić sobie samodzielnie. Wystarczy skorzystać z porad, które dla Państwa przygotowaliśmy na kanale YouTube oraz w Bazie Porad. Z naszych filmów instruktażowych dowiedzą się Państwo między innymi jak zdjąć obudowę pralki, jak wymienić szybę drzwiczek w pralce, pasek klinowy czy pompę. Prezentujemy tam wiele ciekawych porad dotyczących naprawy pralki. Części zamienne do pralek dostępne są w naszym sklepie. Proste instrukcje wraz z dokładną informacją i wskazaniem gdzie znajdują się odpowiednie części do pralki, które musimy wymienić lub naprawić pozwolą na sprawne rozwiązanie problemu zupełnie samodzielnie bez poświęcania dużej ilości czasu.

Poza tym ogromną zaletą jest to, że podczas filmów instruktażowych staramy się pokazywać, że naprawa pralki jest prosta i nie wymaga wielu narzędzi. W przypadku bardziej skomplikowanych awarii niezbędna będzie pomoc fachowca. Rekomendujemy, by zaopatrzyć się we własne części zamienne do pralki, gdyż wtedy mamy pewność, że nasza pralka wyposażona zostanie w dobrej jakości materiały. Bogatą ofertę produktów oraz liczne wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich elementów znajdą Państwo w naszym sklepie lub kontaktując się z naszą infolinią.

Wskazówki w przypadku awarii pralki


Gdy pralka odmawia posłuszeństwa, zależy nam na tym, by jak najszybciej pozbyć się problemu. Jej awaria może być groźna, szczególnie w sytuacji, gdy zdarzy się pod nieobecność domowników. W najgorszym przypadku może ona doprowadzić do zalania mieszkania własnego i sąsiadów. Należy więc dbać o pielęgnację pralki i jej prawidłową eksploatację. Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy doszło do unieruchomienia urządzenia? Przedstawiamy więc kilka podstawowych wskazówek:

  • należy sprawdzić, czy na wyświetlaczu świeci się dioda – jeśli tak, należy sprawdzić w instrukcji obsługi co oznacza jej aktywność – może to być cenna wskazówka i pierwszy krok do rozwiązania problemu,
  • trzeba też sprawdzić, czy przewody nie są pozaginane i czy dopływ wody nie jest utrudniony,
  • należy upewnić się, że drzwiczki pralki są prawidłowo zamknięte,
  • upewnijmy się również w jakim położeniu jest zawór wody.

Jeżeli powyższe metody nie pomogą w usunięciu usterki konieczna może okazać się wymiana części do pralki. Charakterystyczne odgłosy tj. trzeszczenie mogą wskazywać na konieczność wymiany łożysk. W przypadku problemów z pobieraniem wody przyczyną może być uszkodzony elektrozawór. Problemy z wirowaniem natomiast mogą być oznaką urwania się paska klinowego lub jego ześlizgnięcia się z obręczy. W każdej z tych sytuacji niezbędny będzie zakup odpowiednich części zamiennych do pralki, które bez problemu znajdą Państwo w asortymencie naszego sklepu.


Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba głosów: 12

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej

Woda wypływa podczas pobierania wody na etapie płukania. Przy innym etapie programu jest OK. Pralka Elektrolux EWT1567VIW. Co może być przyczyną?

Martyna Z.

Na sam początek warto porządnie wyczyścić dozownik detergentów (może on być zapchany) oraz odkamienić pralkę.

IWI

Jak zamienić w pralceLG pompę typu 5859en1004b na 5859en10004j ?

Arleta Berus

Jak wymienić pompę odpływową w pralce pokazujemy na naszym filmie instruktażowym –> https://goo.gl/fNQ6bz

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x