Najciekawsze technologie w zmywarkach Beko

katarzyna | 10 marca 2021

Zakup zmywarki nie należy do najłatwiejszych. Dlaczego? Cóż, po pierwsze, półki sklepowe pękają w szwach, oferując klientom setki najróżniejszych modeli, spośród których nie wiadomo jaki wybrać. Po drugie, wątpliwości nie dotyczą już tylko wymiarów czy ilości programów, ale również dodatkowych funkcji i technologii. Spoglądając na opisy współczesnych sprzętów AGD, nie da się nie zauważyć, że są one wypełnione szeregiem dziwnie brzmiących nazw, które same w sobie niewiele mówią. Czas więc przyjrzeć im się trochę bliżej. Dziś sprawdzimy najciekawsze technologie w zmywarkach Beko i wyjaśnimy, co oznaczają.

CornerIntense

Ten system dotyczy konstrukcji ramienia myjącego. Zazwyczaj w zmywarkach znajduje się spryskiwacz, umieszczony na dole komory, który porusza się po okręgu. Natomiast w przypadku CornerIntense proces przedstawia się bardziej skomplikowanie. Ramię zostało zaprojektowane tak, by pracowało po linii kwadratu. Dodatkowo jest wzmocnione obrotową dyszą myjącą. Jakie są zalety systemu, zaprojektowanego przez Beko?

  • Woda dociera do rogów zmywarki,
  • Detergent jest rozprowadzany po wszystkich naczyniach, nawet tych umieszczonych na brzegach kosza,
  • Większe ciśnienie wody gwarantuje lepszy połysk,
  • Brak problemów z niedokładnym domywaniem naczyń niweluje konieczność ich precyzyjnego ustawiania, co pozwala zaoszczędzić czas.

Technologia CornerIntense w zmywarkach Beko pojawia się coraz częściej, Można przypuszczać, że już niedługo stanie się standardowym wyposażeniem najnowszych modeli.

Najciekawsze technologie w zmywarkach Beko

AquaIntense

Dodatkowe ramię przy spryskiwaczu dolnym zapewniające dokładniejsze domywanie naczyń. Znajdziesz je tylko w zmywarce Beko o szerokości 60 cm. W przypadku zmywarek o szerokości 45 cm jest dodatkowa dysza spryskująca na dole urządzenia.

ramię sprysukące Beko
dysza do zmywarki Beko

AutoDose w zmywarkach Beko

Kiedy omawiamy najciekawsze technologie w zmywarkach Beko, nie możemy zapomnieć o systemie automatycznego dozowania. Jest bowiem wygodny i pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jak działa? To proste. Wystarczy wlać do dozownika większą ilość płynu czy żelu, a urządzenie samo uwolni jego odpowiednią ilość podczas pracy.

Dodatkowo proces ten jest dopasowany do wybranego programu, a więc do tych dłuższych czy z wyższą temperaturą pobierze więcej detergentu, a krótszych – odpowiednio mniej. Całkowite uzupełnienie dyspensera w tradycyjnych modelach o szerokości 60 cm wystarczy nawet na 23 cykle mycia.

SelfDry

Beko pomyślało również o tym, jak w szybki, ekonomiczny i bezproblemowy sposób wysuszyć naczynia. Technologia SelfDry samodzielnie otwiera drzwi po zakończonym cyklu, by ułatwić im niwelowanie wilgoci. Wszystko dzieje się bez udziału domowników. Można więc na spokojnie wyjść z domu i po powrocie móc od razu rozłożyć naczynia do szafki. To również oszczędność – urządzenie zużywa mniej energii, jeśli w suszeniu pomaga mu powietrze.

Najciekawsze technologie w zmywarkach Beko

TrayWash

Tutaj producent skupił się na poprawie komfortu wszystkich miłośników pieczenia. Trzeba bowiem przyznać, że mycie tac z piekarnika stanowi nie lada wyzwanie. Ręczne doszorowanie przypalonych resztek czy tłustych osadów jest wyjątkowo żmudne i zmywarka również może mieć z tym problem. TrayWash to system specjalnych uchwytów na blachy, które zamontowano w takich miejscach, aby urządzenie miało jak najlepsze pole do pracy oraz mogło dobrze rozprowadzić detergent. Wystarczy wsunąć tacę do środka i zapomnieć o niedokładnych, niezadowalających efektach czyszczenia.

AquaFlex

Czasami podczas jednego cyklu mycia chciałoby się umyć najróżniejsze naczynia – od kieliszków po mocno zabrudzone patelnie. Pozostaje jednak pytanie: jakiego programu wtedy użyć? W końcu ten, przeznaczony do szkła, może nie usunąć brudu do końca, a intensywny, zaprogramowany z myślą o silnie zanieczyszczonych powierzchniach, wydaje się zbyt silny dla delikatnych akcesoriów.

Rozwiązaniem tego problemu jest technologia AquaFlex, czyli specjalnie skonstruowany system natryskowy. Obieg wody w komorze odbywa się w taki sposób, aby nie uszkodzić delikatnych naczyń w górnym koszu przy jednoczesnym domywaniu trudnych zabrudzeń w dolnym. Dzięki temu uda się zaoszczędzić czas, prąd i wodę, ponieważ nie trzeba rozdzielać mycia na dwa cykle.

EverClean

Innowacyjna dysza pomagająca w utrzymaniu filtrów w czystości. Jest w kształcie stożka i ma po bokach wypustki.

dysza czyszcząca filtr

Zawiasy SlideFit

Dzięki innowacyjnym zawiasom możliwe jest zamontowanie frontu zmywarki bez podcinania cokołu. Tym sposobem uniknie się nieestetyczne szczeliny i nierówności. Co ciekawe zmywarki Beko z opcją zawiasów SlideFit pasują do każdego rodzaju frontu meblowego.

Zmywarki Beko – pozostałe technologie

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że oprócz wyżej wymienionych rozwiązań, zmywarki Beko posiadają jeszcze inne, równie interesujące funkcje. Tak naprawdę – w zależności od modelu – każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie sprzęt, który spełni oczekiwania dotyczące różnych obszarów. Opiszmy więc pokrótce pozostałe technologie:

  • Program automatyczny Allin1 – zmywarka sama wykrywa, czy do mycia jest używana tabletka 3w1 i wówczas odpowiednio dopasowuje czas trwania cyklu,
  • Dowolna personalizacja koszy dzięki regulacji półek, składanym drabinkom oraz dodatkowym akcesoriom,
  • System HomeWhiz, czyli łączność z urządzeniem za pomocą telefonu, co daje możliwość uruchomienia zmywarki na odległość czy też kontrolowania jej pracy.

Oczywiście poszczególne modele zmywarek Beko różnią się od siebie i w zależności od ceny czy wielkości, są wyposażone w inne rozwiązania oraz funkcje. Trzeba jednak przyznać, że oferowane przez producenta opcje robią wrażenie. Zdecydowanie warto wiedzieć, co oznaczają, kiedy nadejdzie czas na zakupy!

wnętrze zmywarki

InnerClean

Aby móc zawsze cieszyć się profesjonalnymi efektami użytkowania zmywarki, należy odpowiednio o nią dbać. Oprócz opróżniania filtrów, ważne jest utrzymanie komory w czystości – jeżeli jej wnętrze będzie zakamienione i brzydko pachnące, wpłynie to na stan naczyń po umyciu.

W zmywarkach Beko znajduje się specjalny program InnerClean, który służy do usuwania zabrudzeń z wnętrza urządzenia. Producent zaleca uruchamiać go co 1-2 miesiące i w razie potrzeby stosować dodatkowe środki czyszczące, by zniwelować nawarstwione osady czy złogi brudu. Cykl musi być przeprowadzony przy pustej zmywarce.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.9 / 5. Liczba głosów: 18

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Dawid

Czy ktoś widział na własne oczy te uchwyty do mycia tac?

1
0
Będę wdzięczny za komentarze.x