Co powinna mieć dobra zmywarka? 2019-01-03

Co powinna mieć dobra zmywarka

Zmywarka jest nieocenionym urządzeniem w każdym domu. Jej pomoc w codziennym utrzymywaniu porządku jest nie tylko wygodą i komfortem, ale także okazją do wygospodarowania chwili dla siebie i dla rodziny. Na rynku jest ogromny wybór urządzeń, które umyją za nas naczynia. Wszystkie są do siebie bardzo podobne i z zasady spełniają te same zadania, jednak różnią się często wieloma szczegółami. Na przykład pojemnością, zużyciem wody i energii elektrycznej czy wbudowanymi funkcjami. Jest kilka ważnych elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Jeśli jeszcze nie wiesz, co powinna mieć dobra zmywarka, zapraszamy do lektury!

Oszczędność

Rzecz jasna, to bardzo istotna sprawa. Ważne jest, żeby przy wyborze zmywarki sprawdzić jej parametry pod tym względem. Oszczędne urządzenia zużywają przy programach Eco ok. 12 litrów wody i niedużo ponad 1 kWH. Klasę efektywności energetycznej określamy za pomocą symboli „A” ze znakiem „+”. Im wyższa klasa energetyczna, tym więcej plusów w oznaczeniu.

Funkcjonalność

Dzisiejsze zmywarki posiadają szereg programów i funkcji, które możliwie najbardziej dopasują się do Twoich potrzeb. Możesz więc wybrać urządzenie z czujnikiem, który rozpoznaje stopień zabrudzenia i ilość załadunku w zmywarce. Na tej podstawie dopasowuje ilość użytej wody. Możesz także wybrać program, który ma za zadanie chronić delikatne szkło. Porcelana czy kieliszki mogą ulec uszkodzeniu w kontakcie z wysoką temperaturą. Specjalny program zadba o Twoje ulubione naczynia. Niektóre modele zmywarek posiadają też praktyczną funkcję samooczyszczenia, która polega na tym, że po skończonym myciu zmywarka sama oczyszcza swoje wnętrze.

Poziom hałasu

To też istotny czynnik. Standardowy poziom hałasu wytwarzany przez zmywarki waha się w granicach 40-45 dB. Im bardziej ciche urządzenie, tym lepiej. Masz wtedy większy komfort użytkowania sprzętu, bez obaw o to, że jest zbyt późno lub zbyt wcześnie na nastawienie mycia.

Części wymienne

Wszystkie sprzęty ulegają awarii. Szybciej lub później z pewnością napotkasz problem w swoim urządzeniu. Dlatego też, dobrze jest przed zakupem zmywarki poczytać o producencie, którego sprzęt Cię interesuje. Jeśli przykładowo chcesz zakupić zmywarkę marki Bosch, sprawdź opinie o danym modelu, o tym, jakie podzespoły najczęściej ulegają awarii a także sprawdź ich sposób wymiany. To ważna sprawa, bo czasem może zdarzyć się tak, że zepsuje się jedna część, której nie możesz wymienić samodzielnie, bo producent nie przewidział takiej możliwości i musisz zakupić cały zestaw. Przykładem może być grzałka – w niektórych modelach jest wymienna tylko w komplecie z pompą. To oczywiście zabieg celowy wielu producentów, którzy w ten sposób niejako zmuszają klientów do zakupu nowego urządzenia, pokazując, że koszt naprawy obecnego, jest niewiele niższy od nowego zakupu.

Co powinna mieć dobra zmywarka?
5 (100%) 4 votes

Comments are closed here.

Patrycja

Od zawsze interesowała się tym, jak działa pralka czy zmywarka. Najpierw naprawiała, a dopiero potem wymieniała na nowy model. Ciekawość do majsterkowania z pewnością wzięła się z ciekawości do świata. Lubi zdobywać nowe doświadczenia i rozwijać swoje pasje. Realistka z głową w chmurach, chaotyczna organizatorka, pragmatyczna marzycielka. Humanistka, która pisze o sprzęcie AGD.

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x