Zbiera się woda w filtrze suszarki

katarzyna | 16 stycznia 2018

Suszarka do ubrań, jak każde urządzenie, bywa zawodna. Problemów dręczących ten sprzęt może być wiele. Jednym z nich bywa woda zbierająca się w filtrze. Zanim jednak dojdziemy do wniosku, że mamy do czynienia z poważną awarią, warto sprawdzić najprostsze rozwiązania. Dokładna kontrola suszarki może przynieść wyjaśnienie zagadki.


Dlaczego zbiera się woda w filtrze suszarki?

Źle wypoziomowana suszarka

Podstawową przyczyną zbierania się wody w filtrze może być źle wypoziomowana suszarka. Innymi słowy chodzi o to, że stoi na nierównym podłożu. By sprawdzić, czy faktycznie mamy do czynienia z tym problemem, potrzebna będzie poziomica. Wystarczy położyć ją na blacie urządzenia. Jeżeli wskaże, że suszarka nie stoi prosto, należy wyregulować nóżki.

Zapchana pompa odpływowa

Woda w filtrze suszarki może się zbierać z powodu problemów z odprowadzaniem jej ze zbiornika głównego. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być zapchana pompa odprowadzająca. By poradzić sobie z tym problemem należy przeczyścić pompę. Przy okazji warto też przemyć pływak załączający pompę. Po tych krokach podłączamy pompę do zasilania poza suszarką i sprawdzamy czy wszystko jest z nią w porządku.


Zapchany filtr kłaczków

Zwróć uwagę na filtr kłaczków – jeżeli nie jest regularnie czyszczony, to bardzo często się zapycha. Kłaczki i puch pochodzące z ubrań mogą skutecznie zapchać odpływ. Stąd w suszarce zbiera się woda. W przypadku uszkodzenia filtra drobinki mogą przedostawać się dalej, co jest niepożądanym zjawiskiem. Dbaj o stan filtra. Uszkodzony wymień na nowy.


Zatkany kanał przepływowy

Jest jeszcze jedna przyczyna, która może powodować zbieranie się wody w filtrze suszarki. Może się zdarzyć, że pompa i pływak działają prawidłowo, a mimo tego woda nadal nie jest odprowadzana. Winowajcą takiej sytuacji może być zapchany kanał przepływowy. To on odpowiada za doprowadzanie wody do zbiornika z pompą. Umieszcza się go na spodzie suszarki. Jest wmontowany w obudowę urządzenia, więc dostanie się do niego jest utrudnione. Najlepiej wyposażyć się w cienką sprężynę, która udrożni kana


filtr do suszarki
Filtr kłaczków do suszarki bębnowej

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 11

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Piotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Suszarka elektrolux z 2016 woda zaczela lecieć dołem serwis chciał 350 zł za czyszczenie karcherem tak to robią. wystarczy z tyłu odkręcić klapke dostać sie do pojemnika w ktorym woda jest podawana do pojemnika bądź zlewu. Kilka razy trzeba przepłukać wode odciągnąć wężem aż przestaną lecieć brudy