Suszarka traci zasilanie

katarzyna | 31 stycznia 2018

Suszarka do ubrań to bardzo pożyteczne urządzenie. Po zakończeniu prania pozwala w szybki sposób wysuszyć ubrania. To z kolei daję więcej czasu na inne obowiązki. Czasem się jednak zdarza, że ten sprzęt w trakcie pracy traci zasilanie. Jakie mogą być tego przyczyny?

Dlaczego suszarka traci zasilanie?

Problem z siecią elektryczną

Jeżeli suszarka wyłączy się w trakcie pracy, nie musi to od razu oznaczać poważnego problemu. Może być to spowodowane tym, że pojawiła się chwilowa przerwa w dostawie prądu. Tego typu sytuacje zdarzają się od czasu do czasu. Warto, więc sprawdzić, czy inne urządzenia mają zasilanie. Może się okazać, że najprostszy powód wyłączenia się sprzętu jest tym właściwym.


Problem z modułem sterowania

Moduł sterowania jest jednym z najważniejszych elementów suszarki do ubrań. Jeżeli moduł lub sterownik konkretnej funkcji będzie uszkodzony, suszarka może się wyłączyć nie kończąc pracy. By się o tym przekonać należy sprawdzić czy elektrolity mają właściwy poziom. Kontroli poddajemy też wszystkie układy tego elementu. Niesprawne diody i rezystory mogą przyczynić się do zwarcia i braku zasilania. Jeśli nie dysponujemy zaawansowaną wiedzą techniczną, nie należy wykonywać tych czynności samodzielnie. Lepiej skontaktować się z serwisem.


Problem z grzałką

Może być taka sytuacja, że suszarka traci zasilanie w wyniku uszkodzenia grzałki. Grzałka odpowiada za ogrzewanie powietrza, jeszcze zanim dotrze do bębna. W tej części również może dojść do zwarcia. Przepalone obwody stracą zasilanie. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest wymiana uszkodzonej części na nową. Najprostszy sposób na sprawdzenie grzałki to wymontowanie jej i przyłożenie stykami od miernika. Jeżeli będzie wykazywać oporność, tzn. że jest sprawna, jeżeli nie to czas ją wymienić.


Problem z wentylatorem

Jeżeli wszystkie wymienione do tej pory elementy są sprawne, warto sprawdzić czy wentylator działa prawidłowo. Bez właściwej wentylacji może wystąpić problem, że suszarka traci zasilanie. Sprawdzenie stanu wentylatora jest proste. Gdy uda się uruchomić suszarkę trzeba przyjrzeć się opisywanej części. Jeżeli doznała awarii, nie będzie się obracać. Zbyt wolne działanie również oznacza, że z wentylatorem jest coś nie tak. Warto skontrolować, czy wlot powietrza nie jest zapchany.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o