Strajk dla Ziemi – Globalny Strajk dla Klimatu

katarzyna | 26 września 2019

Strajk dla Ziemi to ogólnoświatowy protest na rzecz powstrzymania katastrofy klimatycznej organizowany 27 września. Odbywa się w wielu państwach na całym świecie. A zapoczątkowany został przez szwedzką nastolatkę – aktywistkę Gretę Thunberg, która za swoje zasługi została nominowana do pokojowej nagrody nobla. Czym dokładnie jest protest i kto się w niego zaangażował? O tym wszystkim poniżej!

Strajk dla Ziemi

Powstał dlatego, że wielu młodych ludzi nie zgadza się z obecnymi działaniami człowieka, które są realnym zagrożeniem dla naszej planety. Globalny Strajk ma zwrócić uwagę światowych przywódców na bardzo szkodliwe dla naszego środowiska zmiany, które mają miejsce już od dawna. Głównym celem są zmiany działań na rzecz klimatu, których niewprowadzenie może skończyć się tragicznie nie tylko dla naszego środowiska, ale też i dla nas – ludzi.

Recykling ma znaczenie!

Kiedy ?

Warto zaznaczyć, że ta idea jest całkowicie apolityczna. Skupia się wokół czterech bardzo ważnych dla naszej planety wydarzeń. Strajk dla Ziemi był organizowany już trzy razy – w dniach  15 stycznia, 27 kwietnia i 1 sierpnia. Ostatni odbędzie się właśnie 27 września. Dzień ten nie jest przypadkowy z dwóch powodów. Po pierwsze zbiega się z 57-mą rocznicą wydania książki pt. „Milcząca wiosna” amerykańskiej biolożki Rachel Carson, która zapoczątkowała ruch ekologiczny. Po drugie strajk odbywa się w przeddzień szczytu klimatycznego ONZ, na którym zostanie omówiona ważna kwestia dotycząca zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Strajk dla Ziemi – Globalny Strajk dla Klimatu

Gdzie organizowany jest Strajk dla Ziemi ?

Pierwsze marsze pojawiły się w Szwecji, a zapoczątkowała je Greta Thunberg. Następnie Strajk dla Ziemi opanował pozostałe państwa Europy oraz Australię i Oceanię. Geta na swoim Tweeterze wyraziła pochwałę dla Australii stwierdzając, że wyznacza ona  nowe standardy! Kolejno przyłączyły się Azja i Afryka. Szacuje się, że 27 września na całym świecie zorganizowanych zostanie ok. 4 tysiące. To ogromne przedsięwzięcie, w które angażują się miliony osób na całym świecie.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Ty też możesz być częścią tego projektu!

Każdy, kto tylko ma ochotę, może wziąć udział w protestach organizowanych w wybranych miastach Polski. Przyłączają się do niego także osoby znane, którym los naszej planety nie jest obojętny. Angażujemy się również my! Cała firma north.pl stoi murem za protestem. Ty też nie bądź obojętny! Daj znać, że jesteś z nami. Możesz wyjść na ulicę wraz z innymi maszerującymi, albo jeśli w Twoim mieście nie został zorganizowany Strajk dla Ziemi, możesz przyłączyć się do akcji internetowej – na Facebooku oraz Instagramie.

Firma north.pl równiez bierze udział w strajku

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x