Porównanie małych lodówek – ranking lodówek 2018

katarzyna | 27 sierpnia 2018

Małe lodówki może nie cieszą się aż tak ogromną popularnością jak duże wolnostojące, jednak mają swoje grono fanów. Dlaczego? Zazwyczaj wszystko determinuje miejsce w kuchni. Szczególnie w kawalerkach można bardzo często spotkać małe lodówki, ponieważ świetnie się wpasowują w zabudowę meblową.

Ranking małych lodówek 2018

Mała lodówka Beko TS1 90320

Popularna lodówka podblatowa cieszy się uznaniem wśród konsumentów. Z uwagi na cenę i pojemność, która wynosi 86 litrów. Przy tak małych gabarytach rozmrażać trzeba ją ręcznie (zamrażarka), natomiast chłodziarka rozmraża się automatycznie. Do istotnych parametrów można zaliczyć energooszczędność na poziomie A+. Małe lodówki idealnie komponują się z niewielką zabudową kuchenną w kawalerkach i przy małych kuchniach w bloku.

Producent zapewnia również uszczelkę antybakteryjną. Jednak z praktycznego punktu widzenia takie coś nie istnieje, ponieważ praktycznie wszystkie uszczelki wykonane są z takich samych materiałów. Zużywają się tak samo i trzeba dbać je, aby zachować w czystości. Bakterie zawsze będą gromadzić się w zagłębieniami i rowkach.

zobacz-ranking-małych-lodówek-na-Bazie-Porad

Lodówka Beko BU 1152 HCA

Lodówka Beko charakteryzuje się bogatszym wyposażeniem od poprzednika. Nie dość, że ma większą powierzchnię użytkową o 20 litrów to dodatkowo posiada osobny pojemnik na jajka, pojemnik na owoce i warzywa. Producent daje możliwość przełożenia zawiasów, jeżeli chcemy, aby lodówka otwierała się w drugą stronę. 

Technologia nożycowych zawiasów zapewnia odporność drzwiczek na duże obciążenia. Jednak i tak nie można przesadzać z przeładowaniem balkoników. Prędzej czy później szybciej się popsują lub drzwiczki opadną. Obecnie w większości modelach lodówek istnieje możliwość przekładania drzwi.

Whirlpool ARC104/1

Kolejny model lodówki ujęty w naszym rankingu z uwagi na cenę w stosunku do wygody użytkowania. Szuflada na warzywa z separatorem pozwala na trzymanie produktów „w ryzach”, a także oddziela bardziej twarde artykuły od miękkich. Pojemność 32 litrów zapewnia sporo miejsca dla warzyw i owoców. Tutaj tak samo, jak w pozostałych sprzętach, które zawiera nasz ranking lodówek, nie ma systemu no frost, a więc trzeba rozmrażać lodówkę manualnie.

Porównanie małych lodówek – ranking lodówek 2018
Źródło: whirlpool.pl

Lodówka Whirlpool ARG 590

Praktycznie najdroższa lodówka w naszym rankingu. Koszt ponad 1 tyś. złotych, ale parametrami nie odbiega od poprzednika Whirlpool ARC104/1. Pojemność całkowita wynosi 129 litrów – najwięcej z wymienionych. Wizualnie lodówka wygląda na małą, ale jest dosyć szeroka prawie 60 cm, jak standardowe lodówki wolno stojące. Najważniejsze funkcje, czyli schładzanie artykułów spożywczych spełnia, więc zamyka nasze notowania. Trzeba pamiętać, że małe lodówki są trochę hałaśliwe w porównaniu do standardowych wysokich lodówek. Zawsze będzie bardziej je słychać z uwagi na gabaryty.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o