Odkurzacz Zelmer Syrius 1600.0 ST recenzja

patrycja | 22 sierpnia 2018

Odkurzacz to w dzisiejszych czasach niezbędne urządzenie do codziennego użytku domowego, które pomaga dbać o czystość twoich pomieszczeń. Warto więc wybrać taki, który odpowiada wszystkim twoim potrzebom i będzie niezawodny w regularnych porządkach. Dziś przyjrzymy się modelowi Zelmer Syrius 1600.0 ST.


To bardzo prosty w obsłudze i konstrukcji sprzęt. Na początek garść informacji technicznych – odkurzacz o mocy 1800 W zapewnia odpowiednie usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z parkietu. Ma elektroniczną regulację mocy i taki sam wskaźnik zapełnienia worka/pojemnika. A skoro już o tym mowa, to 4-litrowy worek papierowy na zabrudzenia, jest bardzo pojemny i wystarcza na kilka miesięcy regularnej pracy urządzenia. Zelmer Syrius 1600.0 ST ma długi przewód – ponad 6 metrów. Cały zasięg pracy to ok 9 metrów, zatem przemieszczanie się z urządzeniem jest bardzo wygodne.

Odkurzacz jest wyposażony w antyalergiczny filtr HEPA, który bez problemu usuwa wszelkie wirusy i bakterie. Jest to gwarancja najlepszej ochrony przed roztoczami i pleśnią, które mogą być szkodliwe nie tylko dla osób cierpiących na alergię, ale także i dla zdrowych domowników. Niewielkie wymiary urządzenia pozwalają na komfortowe przemieszczanie się z nim po mieszkaniu w trakcie sprzątania, a także na swobodne przechowywanie w szafie – nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

Zelmer Syrius 1600.0 ST posiada w zestawie kilka przydatnych końcówek – 3funkcyjna szczotka do parkietu, która bezpiecznie usuwa wszelkie zabrudzenia bez obaw o porysowany parkiet; turboszczotka, która fachowo rozprawi się z sierścią i włosami w dywanie; a także ssawki dopasowane swoim kształtem do czyszczenia trudno dostępnych miejsc w szczelinach.

Użytkownicy odkurzacza Zelmer Syrius 1600.0 ST wskazują jednak na kilka wad. Po pierwsze słabe wykonanie elementów plastikowych, które dość często pękają. Ponadto klapka od filtra HEPA jest krzywo dopasowana, co sprawia, że ciężko ją prawidłowo zamknąć i czasem otwiera się samoczynnie podczas sprzątania. Awaryjności ulega też podobno kabel zasilający – wielu użytkowników twierdzi, że zbyt często muszą go wymieniać. Niestety serwis nie jest zbyt przychylny gwarancjom i często koszty napraw lądują po stronie klienta.

W kwestii zalet posiadacze Zelmer Syrius 1600.0 ST wyliczają wygląd, funkcjonalność a także stosunek jakości do ceny. Niewątpliwie odkurzacz wyróżnia się ciekawymi i praktycznymi funkcjami. Na pewno warto rozważyć ten model podczas wyboru nowego sprzętu do domu.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o