Konkurencja dla iRobot? – Miele Scout RX 2 2018-09-05

Konkurencja dla iRobot? - Miele Scout RX 2

Wraz z podążaniem za trendami na rynku AGD natrafiliśmy na robota odkurzającego Miele Scout RX 2. Marka Miele nie jest aż tak popularna w Polsce, jak w Niemczech, ale niektórzy sprowadzają od sąsiada zachodniego pralki. Do części zamiennych ciężko dotrzeć, z uwagi na sprzedaż zagraniczną, ale i tak nie brakuje chętnych i fanów tej marki. My zwróciliśmy uwagę na robota odkurzającego, który być może jest konkurencją dla samego iRobota.

Co kryje w sobie Miele Scout RX 2?

Jak każdy inny odkurzacz automatyczny sterowany jest za pomocą smartfona i specjalnego oprogramowania (w tym przypadku Cloud Miele). Posiada wbudowane kamery, dzięki którym możliwy jest podgląd na żywo z domu. Sprawdzimy, jakie pokoje już odkurzył i również możemy od razu podejrzeć co się w domu dzieje 🙂

4 – stopniowa praca robota Quattro Cleaning Power zapewnia dokładne czyszczenie dywanów, wykładzin, jak i okruszków z najtrudniej dostępnych miejscach, czyli w rogach pomieszczenia. Szczotki boczne intensywnie zagarniają wszelkie zanieczyszczenia pod spód urządzenia, które są następnie wciągane przez siłę ssącą (ok. 1200 Pa).

Akumulator standardowo litowo – jonowy o pojemności 4400 mAh (prawie jak w smartfonie Xiaomi Redmi) wystarczy na około 2h pracę robota, bez konieczności ładowania. Dla porównania iRobot Roomba 980 wyposażony jest w akumulator o pojemności 3300 mAh. Akurat to jest spora różnica i na pewno odczuwalna w trakcie odkurzania robota.

Zwrócił naszą uwagę również pojemnik na kurz, a dokładniej jego proste opróżnianie. Żółty uchwyt nie pozwoli Tobie zapomnieć o regularnym usuwaniu zanieczyszczeń z pojemnika. Jak większość robotów odkurzających pojemnik na kurz posiada standardową pojemność 0,4 litra i wyposażony jest w filtry. W celu prawidłowej pracy odkurzacza należy na bieżąco sprawdzać stan filtrów.

Miele Scout RX 2 na pewno jest w czołówce robotów odkurzających i może śmiało stawać w szeregu z iRobot Roomba. Niemiecka precyzja i dizajn budzi respekt. Warte do zastanowienia się, jeżeli chcemy w przyszłości zaopatrzyć się w robota sprzątającego.

 

Konkurencja dla iRobot? – Miele Scout RX 2
5 (100%) 3 votes

Comments are closed here.

Katarzyna

Energiczna i ciekawa świata osoba, która nie lubi się nudzić. Od zawsze interesowały ją samochody i majsterkowanie, więc żadne naprawy nie są jej straszne. Z zaciekawieniem śledzi nowinki z branży AGD. Optymistka z charakterem. Uwielbia się zmęczyć na treningu fitness jak i relaksować przy dobrym kinie.

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x