Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Przegląd robotów odkurzających iRobot Roomba

przegląd-robotów-odkurzających-irobot-roomba

Odpowiadając na zadane wcześniej pytanie – naprzeciw potrzebom użytkowników wyszła firma iRobot, produkująca najnowszej generacji odkurzacze iRobot Roomba, które samoczynnie przemieszczają się po podłodze i dokładnie czyszczą ją z zabrudzeń. Jest to możliwe dzięki 3-stopniowemu systemowi sprzątania, w którym wirująca szczotka, zamontowana wewnątrz urządzenia, zbiera zanieczyszczenia i kieruje je w stronę dwóch przeciwbieżnie obracających się szczotek głównych. Te z kolei, dzięki użyciu siły ssącej, przenoszą brud do pojemnika.


iRobot Roomba – który wybrać?

Swoje roboty odkurzające firma klasyfikuje w trzech seriach – 600, 800 i 900 (podzielone na podkategorie). Odkurzacze z każdej z tych serii posiadają możliwość personalizowania ustawień, takich jak: moc, liczba przejazdów czy końcowe czyszczenie przy krawędziach. Seria 600 była pierwszą wprowadzoną na rynek. Znajdzie swoje zastosowanie w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Kolejna, seria iRobot Roomba 800, przeznaczona jest do większych mieszkań. To ulepszona wersja serii 600, która posiada większą moc – może pracować dłużej i bardziej wydajnie.

Natomiast ostatnia z serii, 900, jest dedykowana przestronnym wnętrzom. Posiada szereg udogodnień i funkcji, które zaskoczą niejednego użytkownika. Przede wszystkim, robotem Roomba 900 można sterować poprzez aplikację mobilną. Jest to niezwykle wygodne – na przykład dla młodej mamy, która w trakcie spaceru z dzieckiem zarządza sprzątaniem w domu, po czym wraca do czystego pomieszczenia. Ten model posiada też historię sprzątania, umożliwiającą sprawdzenie parametrów czyszczenia. Dodatkowym atutem jest możliwość zaprogramowania robota tak, by przez 7 dni sprzątał zawsze o tej samej porze, na przykład przed powrotem domowników z pracy.


Roboty odkurzające iRobot Roomba to wspaniałe odkrycie, które zadowoli nie tylko młodych rodziców, dbających codziennie o czystość podłóg, na których przebywają ich dzieci, ale także właścicieli zwierząt, zmagających się z sierścią swoich pupili. Urządzenie z pewnością pokochają też osoby starsze, borykające się z problemami kręgosłupa, które skutecznie utrudniają przenoszenie ciężkiego odkurzacza i schylanie się podczas odkurzania. Jeśli chodzi o to, który odkurzacz wybrać, należy najpierw zastanowić się nad własnymi potrzebami, a także… Budżetem. Znacząco różnią się one bowiem w cenie:

  • Seria 600 – ok. 900 zł,
  • Seria 800 – ok. 1800 zł,
  • Seria 900 – ok. 3000 zł.

Jak widać, jest to bardzo użyteczny i przydatny gadżet, ale z tego względu kosztuje całkiem sporo. Czy warto? Według nas – na pewno! Korzystanie z robota znacząco przyspiesza sprzątanie, nie wymaga nadmiernego wysiłku i daje dużo frajdy.

Przegląd robotów odkurzających iRobot Roomba
źródło: youtube.com
Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o