Dlaczego trzeba wymieniać filtr w odkurzaczu?

anna | 13 listopada 2019

Odkurzanie to bardzo powszechna czynność w dbałości o dom. Odkurzamy po to, żeby było czysto, świeżo i przyjemnie w miejscu, w którym żyjemy. Nikt nie lubi zalegającego kurzu i brudu, a odkurzacz pozwoli szybko nam się z tym uporać. Jednak, żeby sam sprzęt był w stanie dobrze spełniać swoją funkcję, musimy o niego odpowiednio dbać. To, o czym każdy użytkownik odkurzacza powinien pamiętać, to fakt, że trzeba wymieniać filtr w odkurzaczu. Dlaczego? Na to pytanie właśnie dziś sobie odpowiemy. Jeśli jesteś ciekaw, jakie są skutki zaniedbania filtra, to zapraszam do lektury!

Odkurzacz traci moc

To jeden z częstszych symptomów zapchanego filtra. Jeśli Twój odkurzacz traci moc ssania, a jego praca jest coraz mniej wydajna, to koniecznie sprawdź stan filtrów! Zalegające na nich zabrudzenia sprawiają, że odkurzacz pracuje dużo gorzej. Pamiętaj, że zadaniem filtra w odkurzaczu jest wychwytywanie cząstek kurzu i zanieczyszczeń z powietrza. Zapchany filtr nie zrobi tego efektywnie.

Jak zwiększyć moc ssania w odkurzaczu?

Musisz wymieniać filtr dla lepszej ochrony silnika!

Obecnie na rynku wiele modeli odkurzaczy posiada wbudowaną ochronę przed nadmiernym przegrzewaniem się. Dlaczego o tym mowa? Bo jeśli zapomnimy, że trzeba wymieniać filtr w odkurzaczu, to on się zapcha i przestanie zatrzymywać cząsteczki kurzu. Te z kolei przedostaną się dalej i zaczną osiadać na poszczególnych podzespołach urządzenia. Lubują się bardzo w silnikach. Kiedy już go tak sobie osiądą, to wówczas silnik zaczyna się przegrzewać. Zatem pół biedy jeśli Twój sprzęt ma wbudowaną ochronę przed nagrzaniem. Jednak starsze modele tej funkcji nie posiadają. Silnik będzie się przegrzewał, aż w końcu się spali. A to jest bardzo kosztowna naprawa! O ile w ogóle uda się to naprawić, bo najczęściej przy takiej usterce, sprzęty niestety kończą swój żywot.

Dlaczego trzeba wymieniać filtr w odkurzaczu?

Uwaga alergicy!

Gorsza wydajność urządzenia przez zapchane filtry, to także większe zanieczyszczenia w powietrzu. No bo jeśli odkurzacz czegoś nie mógł sprzątnąć, to problem nadal istnieje, czyli kurz i zanieczyszczenia wciąż unoszą się w powietrzu lub osiadają na meblach. Jakie są tego skutki? Alergicy dobrze to wiedzą! Wszystkie objawy alergii czas start! Dlatego te osoby szczególnie powinny pamiętać, jak ważne jest, żeby regularnie wymieniać filtr w odkurzaczu.

Dlaczego trzeba wymieniać filtr w odkurzaczu?

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments