Naprawa zmywarki – porady, filmy

katarzyna | 21 lutego 2017

Regularne oczyszczanie zmywarki z osadzającego się kamienia w przypadku twardej wody oraz z resztek jedzenia pozwoli na dłuższą eksploatację. Należy więc pamiętać o systematycznym oczyszczaniu filtra oraz uszczelek. Ponadto większość zmywarek posiada specjalny program czyszczący, który przy pomocy specjalnego środka chemicznego pozwala na dokładne odświeżenie urządzenia i umycie go od wewnątrz.

Powyższe czynności powinny być wykonywane regularnie. Oprócz tego bardzo ważne jest prawidłowe użytkowanie zmywarki. Pamiętajmy o tym, by przed włożeniem naczyń usunąć z nich resztki jedzenia Stosując się do powyższych zasad, znacznie zwiększamy nasze szanse na uniknięcie problemów takich jak awaria zmywarki.


Wymiana spryskiwacza w zmywarce – nasze porady

Jedną z częstszych awarii zmywarek jest niedrożność lub uszkodzenie spryskiwacza umieszczonego wewnątrz urządzenia. W takiej sytuacji konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie części zamienne do zmywarki i wymiana zepsutego śmigła. Jak się do takiej pracy zabrać? Dokładną instrukcję wymiany spryskiwaczy prezentujemy na filmie zatytułowanym „Jak wymienić spryskiwacz w zmywarce”, który umieściliśmy na platformie YouTube. Z filmu dowiecie się, jak szybko i sprawnie dokonać wymiany ramienia spryskiwacza.

Nasz specjalista krok po kroku prezentuje, w jaki sposób dokonać wymiany dolnego i górnego spryskiwacza w sposób prawidłowy. Wystarczy zakup odpowiednich części do zmywarek i postępowanie zgodnie z instrukcją na naszym filmie. Proces nie jest skomplikowany i nie wymaga specjalistycznej wiedzy, dlatego warto rozważyć samodzielną wymianę ramienia spryskiwacza. Zapraszamy również do obejrzenia pozostałych filmów z naszymi poradami.

Wybór części do zmywarek


W momencie, gdy zmywarka ulega awarii, stajemy przed wyzwaniem, jakim jest wybór odpowiednich części zamiennych do zmywarki. Ofert na rynku nie brakuje, a wachlarz cenowy jest naprawdę szeroki. Jeśli chcemy, by nasze urządzenie jeszcze długo wyręczało nas z codziennych prac domowych, konieczny jest zakup dobrej jakości części do zmywarki i dokonanie zakupów w specjalistycznym sklepie. Istotne jest również to, by części zamienne do zmywarek pasowały do sprzętów konkretnej marki.

W sklepie north.pl przy opisie produktu prezentowana jest lista marek, do których pasuje dana część. Oprócz części do sprzętów AGD znajdą tu również środki pielęgnacyjne i preparaty czyszczące, które pozwolą na przedłużenie żywotności urządzeń domowych. Szeroka oferta produktów sprawia, że w krótkim czasie i w jednym miejscu mają Państwo możliwość zakupu niezbędnych części do zmywarki. Wcześniej warto również poradzić się fachowca, który pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru.

Naprawa zmywarki


Gdy proste sposoby uruchomienia zmywarki nie działają, gdy na wyświetlaczu zaświeci się dioda wskazująca na awarię urządzenia lub gdy obserwujemy niepokojące objawy np. wewnątrz zmywarki utrzymuje się woda, może to wskazywać na usterkę, która będzie wymagała interwencji. W zależności od przyczyny naprawa zmywarki może być prosta, jeśli np. filtr uległ zanieczyszczeniu i możemy go wyczyścić samodzielnie, ale również należy brać pod uwagę wariant, w którym niezbędne będzie wezwanie profesjonalisty do naprawy urządzenia.

W przypadku niegroźnych awarii można posłużyć się instruktażowymi filmami prezentowanymi na YouTube przez north.pl, gdzie mogą zobaczyć, jak wygląda np. wymiana spryskiwaczy w zmywarce lub wymiana uszczelki w lodówce. Jeżeli uszkodzenie jest na tyle poważne, że nie jesteście Państwo w stanie samodzielnie zdiagnozować i rozwiązać problemu, proponujemy skorzystanie z usług specjalisty. Warto również sprawdzić, czy sprzęt jest jeszcze na gwarancji. Jeśli tak jest, naprawa zmywarki zostanie wykonana w ramach ochrony gwarancyjnej.


Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 6

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta

Zmywarka Electrolux pracuje i w pewnym momencie zaczyna mrugać lampka włączania na zielono i na czerwono lampka że strzałką i dalej nie pracuje

Martyna

Proszę o podanie danych urządzenia z tabliczki znamionowej urządzenia.

Alicja

jak odblokować drzwi w zmywarce Siemens, które nie chcą sie zamknąć. Juz raz serwisant je odbkokował w minute ale po 3 miesiącach znowu usterka się powtórzyła. Czy fest szansa aby można je odblokować samemu. Nie ma w zmywarce guzika blokada

Adam M

Nie widzę swojego komentarza, którego dziś dodałem.

ADAM M.

Jak wyjąć uszkodzoną pompę myjącą ze zmywarki Whirlpool ADPF 851 WH

Adam

Witam. Zamiast do komory gdzie sie wlewa nablyszczacz do zmywarki, wlalem odkamieniacz do pralki. Co powinienem teraz zrobić? Dzięki za odpowiedź

Aleksandra

Proszę nastawić zmywarkę na najdłuższy program o najwyższej temperaturze i puścić go na pustej zmywarce. Nic złego się nie stanie 🙂

8
0
Would love your thoughts, please comment.x