LG Twin Wash – podwójna pralka, serio?

katarzyna | 23 sierpnia 2018

Rynek AGD nie jeden raz już nas zaskoczył. Nowa technologia jest po to, aby skracała nam czas na codzienne porządki i rutynowe czynności. LG wypuścił na rynek pralkę z dwoma bębnami pracującymi niezależnie. Rozwiązanie to nazywa się LG Twin Wash i sprawia, że możesz prać dwa prania niezależnie od siebie. I co dalej?


Co wyróżnia pralkę LG Twin Wash?

Obecnie na polskim rynku dostępny jest jedyny model pralki LG Twin Wash FH4G1JCH2N z funkcją TrueSteam, czyli mówiąc po polsku pralko – suszarka. Jak widać pralka ta jakoś specjalnie nie przyjęła się na nasz rodzimy rynek, może z uwagi na cenę (nie należy do najtańszych, koszt ok. 7 tys. zł może przyprawić o zawrót głowy). Przyjrzyjmy się jednak, jakie funkcje prania oferuje.

Załadunek

Pralko – suszarka jest bardzo pojemna, maksymalny wsad wynosi 10,5 kg, co jest praktycznie dwukrotnie więcej niż tradycyjna 5 kg pralka. Wsad ten dotyczy całości pralki drugi bęben jest oczywiście malutki w porównaniu do głównego (jedynie na 2 kg wsad). Dlatego większe pranie wykonuje się w głównym bębnie, a drobne typu bielizna lub ciuszki maluchów w mini bębnie.

Bezpośredni napęd w pralce LG Twin Wash

Co to w praktyce oznacza? Brak amortyzatorów, sprężyn bębna, czyli mniej wibracji i potencjalnego hałasu. Napęd ten obarczony jest 10 letnią gwarancją, zatem producent zapewnia nas, że jest nie do zdarcia. Na pewno nic nie jest wieczne, tym bardziej, że pralka jest urządzeniem bardzo często eksploatowanym.

LG Twin Wash
Źródło: lg.com

Inteligentna diagnoza usterki

Przez to, że pralko – suszarkę LG Twin Wash można połączyć ze smartfonem i WiFi możliwe jest rozpoznanie usterki. Wszystko pokazuje się na telefonie zgodnie z zapewnieniami producenta. Jeżeli ktoś jest obeznany z elektroniką i nowymi technologiami na pewno przydatne narzędzie, ale czy niezbędne? Odpowiedź pozostawiam Wam.

Funkcja pary w pralce

Technologia TrueSteam zapewnia parowanie w pralce, dzięki czemu możliwe jest odświeżenie parą ubrań oraz parowanie antyalergiczne i zmiękczanie parą. Co to w praktyce oznacza? Wykorzystanie pary pozwala wyciągać pranie praktycznie bez zagnieceń, więc nie trzeba używać żelazka. Parowanie antyalergiczne pozwala pozbyć się bakterii, roztocz z ubrań. Dla wrażliwych alergików na pewno jest to przydatna funkcja.

Wymienione przez nas funkcje to jedne z licznych, jakie oferuje pralka LG Twin Wash. Pełną specyfikację techniczną znajdziecie u producenta. Zawsze warto się upewnić, jakie oczekiwania mamy wobec urządzenia i ile nasz budżet wynosi.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o