Jak dbać o golarkę elektryczną?

katarzyna | 27 czerwca 2018

Sprawna golarka elektryczna to niezbędnik każdego mężczyzny. Dobra golarka musi charakteryzować się efektywnym działaniem oraz funkcjonalnością. Kupując poszczególny model dostajemy nowy sprzęt, który nie ma sobie nic do zarzucenia. Jednak w niektórych przypadkach nawet krótka eksploatacja może sprawić, że model nadaje się do wyrzucenia. Dlaczego tak jest i czy możemy coś z tym zrobić?


Oczywiście, że tak. To brak dbania o sprzęt sprawia, że jego żywotność jest niekiedy znikoma. Aby właściwe zadbać o golarkę należy:

1. Myć wymienne części

Kiedy kupujemy nowy sprzęt musimy pamiętać, że składa się on z wielu elementów składowych. Każdy z nich musi być czyszczony, aby mógł sprawnie działać. Zanieczyszczenia oraz nadmiar włosów, które wpadają między części wymienne może spowodować awarie urządzenia, w związku, z czym zapobiegajmy zawczasu.

2. Wymieniaj ostrza regularnie

Jeśli chcesz, aby Twój sprzęt działał efektywnie pamiętaj o regularnej wymianie ostrzy. Elementy te mają to do siebie, że z czasem stają się coraz bardziej tępe. Jeśli chcesz, żeby Twój sprzęt działał bez zarzutu dbaj o jakość elementów wymiennych, które na co dzień służą Ci do golenia brody i nie tylko.

3. Nie pozwól, aby zamokła

Golarka to urządzenie, które ma pośredni kontakt z wilgocią, jednak pamiętaj, aby nigdy nie zostawiać jej mokrej. Nawet niewielka ilość wody przedostając się do wnętrza urządzenia może wywołać ogromne szkody. Po użyciu dokładnie osusz golarkę, chyba że posiadasz wodoodporną – to co innego 🙂

4. Ładuj, gdy się rozładuje

Ładowanie golarki to kolejna sprawa, o której większość z nas zapomina bądź robi to nieprawidłowo. Pamiętaj, aby ładować urządzenie tylko wtedy, kiedy się rozładuje, a nie po każdym użyciu. Przy tak częstym doładowywaniu możesz oczekiwać, że bateria nie wytrzyma długo.

5. Uważaj na piankę

Jeśli chcesz, żeby golarka posłużyła Ci przez długie lata, zdecydowanie uważaj na piankę. Preparaty do golenia lubią wchodzić w mało dostępne miejsca, a że wyprodukowane są na bazie wody, mogą wywołać efekt podobny do zalania lub korozji.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.9 / 5. Liczba głosów: 8

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej

Oczywista oczywistość. Chyba dla tych co nie wiedzą jak używać prostych urządzeń elektronicznych

1
0
Będę wdzięczny za komentarze.x