Jaką golarkę kupić?

katarzyna | 21 lutego 2017

Wiele osób staje przed dylematem – czy korzystać z golarki tradycyjnej czy elektrycznej? Te drugie coraz częściej wybierane są przez mężczyzn. Zarówno golarki tradycyjne, jak i elektryczne posiadają swoje wady i zalety. Golarka tradycyjna przeznaczona jest głównie dla mężczyzn z twardym zarostem. Jej główną zaletą jest niska cena. Ponadto jest znacznie lżejsza oraz mniejsza. Niemniej jednak dzisiejsze golarki elektryczne zostały świetnie przystosowane do osób aktywnych. Zadbano o odpowiednie akcesoria pomocne w podróży oraz o właściwy rodzaj zasilania, który pozwoli na ładowanie golarki w drodze.


Golarka tradycyjna czy elektryczna, czyli jaką golarkę kupić?

Zdecydowaną zaletą golarki elektrycznej jest czas golenia – znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnej. Nie ma w tym przypadku konieczności stosowania pianek do golenia, a ryzyko podrażnienia skóry jest znacznie mniejsze. Dziś wybór golarek na rynku jest naprawdę duży. W zależności od potrzeb każdy może znaleźć produkt idealny dla siebie.

Zalety i wady golarek elektrycznych

Golarka elektryczna powinna posłużyć przez kilka lat, dlatego ważny jest wybór modelu, który w największym stopniu będzie odpowiadał preferencjom przyszłego użytkownika. Aktualnie na rynku można znaleźć 2 rodzaje golarek elektrycznych: z folią tnącą oraz głowicowe. W pierwszym przypadku włoski cięte są przy użyciu folii dostępnych w systemie pojedynczym, podwójnym i potrójnym. Oczywiście im większa ilość folii tym większa wydajność urządzenia. Mimo to dużo większą dokładnością charakteryzują się golarki głowicowe. Są droższe, ale znacznie dokładniejsze i szybsze. Tego typu golarki jak sama nazwa wskazuje posiadają 2 lub 3 głowice dopasowujące się do owalu twarzy. Oprócz tego na rynku pojawiły się urządzenia z nowoczesną technologią cięcia metodą krzyżową, które zwiększają powierzchnię golenia, co sprawia, że czynność ta zajmuje jeszcze mniej czasu. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych. Odpowiedź na pytanie „jaką golarkę kupić?” nie jest więc prosta.

Zakup golarki – podstawowe parametry

Wybór golarki to nie tylko decyzja czy wybrać golarkę z folią tnącą czy golarkę głowicą. Warto zwrócić również uwagę na kilka innych parametrów, które mogą mieć dla Państwa znaczenie podczas użytkowania. Poniższa analiza powinna Państwu pomóc w odpowiedzi na pytanie „jaką golarkę kupić”.

  • ilość folii tnących lub głowic w golarce – dziś oba rodzaje golarek dają możliwość takiego wyboru, głównym czynnikiem decydującym powinien być w tym przypadku rodzaj zarostu – czy jest on gęsty i twardy czy delikatny i niewielki; w przypadku twardego zarostu najlepiej sprawdzi się golarka z 3 głowicami;
  • możliwe sposoby zasilania – aktualnie w ofercie są aż 4 możliwe rodzaje zasilania tj. na baterie, akumulatorowe, sieciowe i sieciowo-akumulatorowe. Na baterię zasilane są głównie golarki turystyczne, jednak najwygodniejsze szczególnie podczas podróży są urządzenia sieciowo-akumulatorowe;
  • dostępne funkcje w golarce np. wskaźnik naładowania, czas ładowania, wodoodporność umożliwiająca mycie pod bieżącą wodą, funkcja podnoszenia zarostu;
  • możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów i części do golarki.

Przed zakupem warto zastanowić się, które z powyższych elementów są dla przyszłego użytkownika najważniejsze. Pozwoli to na dokonanie trafnego wyboru golarki elektrycznej.

Akcesoria oraz części do golarki

Oprócz samego wyboru parametrów, warto zwrócić uwagę na to, jakie akcesoria są dostępne dla danego modelu urządzenia. Wiele z nich może przydać się np. w podróży. Ważne jest również to, by golarka miała wymienne ostrza. W dobrych golarkach zużyte folie tnące oraz głowice można wymienić na nowe. W sprzedaży dostępne są podstawki do golarek, które pełnią funkcję stojaków, można również kupić pokrowce chroniące urządzenie przed uszkodzeniami np. podczas transportu lub etui z zaczepem, który ułatwi przechowywanie w łazience. Preparaty czyszczące oraz specjalne szczoteczki pomogą w usunięciu włosków z trudno dostępnych miejsc oraz przyczynią się do dłuższego użytkowania golarki. Duży wybór części do golarki oraz akcesoriów znajdą Państwo w sklepie internetowym north.pl.


 

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.1 / 5. Liczba głosów: 8

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments