Ekspres kapsułkowy – pierwsze uruchomienie

katarzyna | 30 sierpnia 2019

Choć na pierwszy rzut oka współczesne sprzęty AGD wydają się proste i intuicyjne w użyciu, to chyba każdy spotkał się z sytuacją, w której po rozpakowaniu urządzenia nie bardzo wiadomo, jak przygotować je do pracy. Masa instrukcji, dokumentów i krążące po głowie pytanie: od czego zacząć? W poniższym artykule sprawdzimy, w jaki sposób prawidłowo uruchomić fabrycznie nowy ekspres kapsułkowy oraz co zrobić, aby przyrządzić w nim pierwszą, pyszną kawę. Prezentacja została przeprowadzona na modelu Bosch TAS 3202 Tassimo Suny.

Zawartość opakowania

W środku kartonu znajdowało się oczywiście samo urządzenie, a do tego instrukcja obsługi w wersji normalnej i skróconej (obrazkowej), karta gwarancyjna, kod rabatowy do zakupu kapsułek na stronie internetowej producenta oraz T-Disc. Więcej informacji na temat ekspresu Bosch TAS 3202 Tassimo Suny (dotyczących specyfikacji technicznej, rozwiązań technologicznych, ceny itd.), znajduje się w recenzji, którą napisaliśmy kilka tygodni temu. My dodatkowo zamówiliśmy również kapsułki, bo bez nich przecież nie udałoby się przyrządzić kawy. A teraz czas zabrać się do pracy i sprawdzić, co zrobić w pierwszej kolejności.

Ekspres kapsułkowy - pierwsze uruchomienie

Ekspres kapsułkowy - pierwsze uruchomienie

Ekspres kapsułkowy – przygotowanie do użycia

Na początek należy oczywiście usunąć wszelkie zabezpieczenia oraz wypełniacze, umieszczone choćby w pojemniku na wodę. Warto także upewnić się, że nie ma w środku luźnych części, które mogłyby świadczyć o awarii w trakcie transportu. Następnie można już podłączyć ekspres do prądu i uruchomić go włącznikiem, zamieszczonym z boku obudowy.

Ekspres kapsułkowy - pierwsze uruchomienie

Teraz przyszedł czas na przeczyszczenie urządzenia przed pierwszym użyciem. W tym celu należy wykorzystać kapsułkę T-Disc, dodawaną w zestawie przez producenta. Znajduje się ona po lewej stronie ekspresu, na dole.

T-Disc Bosch

Trzeba ją umieścić w otworze na kapsułki, a następnie zamknąć klapkę i przejść do kolejnego kroku. Jest nim napełnienie zbiornika na wodę do maksymalnego poziomu. Trzeba go jednak najpierw dokładnie umyć. Na szczęście pojemnik jest wyposażony w wygodną rączkę, dzięki której transport nie sprawia problemu.

Ekspres kapsułkowy - pierwsze uruchomienie

Ekspres kapsułkowy - pierwsze uruchomienie

Zbiornik na wodę w ekspresie Tassimo

Po napełnieniu zbiornika wodą oraz dokładnym osadzeniu go z powrotem we właściwym miejscu, można przejść do procesu czyszczenia. Wykona się on automatycznie, usuwając z rurek i wężyków ewentualny kurz czy inne zabrudzenia. Ekspres Bosch TAS 3202 Tassimo Suny ma wbudowaną opcję SmartStart. Wystarczy postawić kubek na podstawie, lekko dociskając go do tylnej ścianki, a urządzenie zacznie pracować samodzielnie.

Proces czyszczenia w ekspresie kapsułkowym

Czas na pierwszą kawę

Kiedy ekspres będzie już oczyszczony oraz gotowy do pracy, można zabrać się za parzenie kawy. Na początek trzeba oczywiście zaopatrzyć się kapsułki. U nas padło akurat na Jacobs Caffe Crema Classico XL. Dlaczego? Cóż, wielkość powstającego z nich napoju odpowiada akurat porannemu zapotrzebowaniu na kofeinę 🙂

Kapsułki Jacobs Caffee Crema

Proces parzenia w tego typu ekspresie jest banalnie prosty i tak naprawdę nie wymaga od użytkownika żadnych czynności. Wystarczy jedynie umieścić kapsułkę w odpowiedniej pozycji na podajniku, zamknąć klapkę i poczekać, aż kawa zostanie przygotowana.

Ekspres kapsułkowy - pierwsze uruchomienie

Ekspres kapsułkowy - pierwsze uruchomienie

Kilka słów podsumowania

Jak więc widać, ekspres kapsułkowy nie jest trudnym urządzeniem do obsługi. Warto jednak pamiętać, aby dokładnie wyczyścić pojemnik na wodę przed użyciem, żeby uniknąć nieprzyjemnego smaku bądź zapachu kawy. Jeśli chodzi o czyszczenie i odkamienianie, wszystkie niezbędne informacje na temat tych procesów są umieszczone w instrukcji, co znacząco ułatwia pracę. Podsumowując – ekspresy kapsułkowe są intuicyjne, ciche oraz wygodne. Nic, tylko robić kawę!

Ekspres kapsułkowy - pierwsze uruchomienie

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 30

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał

Nie da się otworzyć

Justyna

U mnie też się nie domyka

Daniel

Po umieszczeniu dołączonej do ekspresu kapsułki T-Disc oczyszczającej, nie domyka się?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x