Duże pralki – czy dobre, czy tanie, czy warto?

patrycja | 30 sierpnia 2018

Trudno sobie dziś wyobrazić życie bez pralki. To urządzenie na dobre zagościło w chyba każdym domu, a jego użytkownicy nie wyobrażają sobie już ręcznego prania. Regularne pranie w pralce to nie tylko wygoda. To przede wszystkim pewność, że twoje ubrania są dokładnie wyprane z zachowaniem higieny. Na rynku mamy obecnie ogromny wybór pralek. Różnią się gabarytami, funkcjami czy sposobem otworu drzwi. Możemy zatem dopasować pralkę do swoich potrzeb i możliwości naszego mieszkania. Jednak pomimo tak dużego wyboru, największym powodzeniem wciąż cieszą się duże pralki. Na czym polega ich fenomen? Dziś sprawdzimy najciekawsze modele.


Podstawowe informacje

Standardowa pralka ma szer. 60 cm i jest otwierana od frontu. Jednym z ważniejszych kryteriów jest zużycie prądu. Każde urządzenie ma dziś na etykiecie informację na temat klasy energetycznej. Jest to oznaczenie od A do G. My dziś rozważymy te najoszczędniejsze, czyli o symbolu A. Dodatkowym oznaczeniem przy klasie A są „plusy”. Im więcej ich na etykiecie, tym bardziej oszczędne jest urządzenie – każdy dodatkowy „+” to kolejne 10% do oszczędności . Te najoszczędniejsze wersje charakteryzują się do 42% mniejszym zużyciem prądu. Skoro o ekonomii mowa, to powinniśmy przy wyborze pralki zwrócić też uwagę na zużycie wody. Dzisiejsze pralki zużywają do 10 000 litrów mniej wody niż modele sprzed kilkunastu lat.

Kolejną kwestią charakteryzującą duże pralki jest ich funkcjonalność. Po pierwsze duże przeszklone drzwi umieszczone z przodu pozwalają na kontrolowanie prania. Jeśli nagle zauważysz, że w twoim białym praniu pojawiła się czerwona skarpetka, możesz natychmiast zatrzymać cykl. Nie zrobisz tego w przypadku pralek ładowanych od góry. Następna sprawa to gabaryty. Owszem duże pralki są po prostu duże i nie ma co się z tym kłócić. Ale za to są niższe i dzięki temu, że otwierają się od frontu, można je bez problemu zabudować. Nie zrobimy tego w przypadku pralek z wsadem od góry, bo zwyczajnie musimy mieć miejsce na otwarcie klapy. To, co odróżnia poszczególne modele pralek od siebie, to ich wyposażenie. Producenci wciąż prześcigają się w pomysłach programów prania, które oferują ich modele. Sprawdźmy kilka z nich.

Bosch WAN2427EPL 

oszczędność energii, czasu, pieniędzy! Wielofunkcyjna pralka z pewnością zaskoczy cię swoimi możliwościami. Posiada mnóstwo programów specjalnych m.in. jeans, koszule, sport, AntyAlergia, Pranie Nocne czy Czyszczenie Bębna. Podczas prania w tym modelu masz pełną kontrolę nad cyklem i ustawiasz dowolnie parametry. To urządzenie to kwintesencja nowoczesności.

Samsung WF70F5E0W2W 

największą zaletą tego modelu jest funkcja EcoBubble, czyli tworzenie przed rozpoczęciem cyklu piany z detergentu, powietrza i wody w postaci bąbelków, które jeszcze dokładniej i szybciej czyszczą tkaninę. Model dobry jakościowo, wielofunkcyjny i oszczędny.

Electrolux EWS1266CI

jakość na wysokim poziomie potwierdzona Certyfikatem Woolmark Blue. Funkcja Time Manager, która pozwala na dopasowanie pracy urządzenia do twojego dnia, a nie odwrotnie. Automatyczne dostosowanie ilości zużytej wody do wielkości wsadu. To tylko niektóre z zalet.

Pamiętaj, ze wybierając pralkę do swojego domu, musisz przede wszystkim określić swoje potrzeby względem nowego urządzenia. Zastanów się, z jakich funkcji korzystasz najczęściej, a czego brakuje ci w obecnym urządzeniu. Wybierz, taki model, który będzie odpowiedzią na wszystkie twoje oczekiwania.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba głosów: 3

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jozef Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jozef
Gość
Jozef

Ekspres do kawy Saeco intelia evo

Najciekawsze artykuły